Тридесетина жители на с. Николичевци отидоха среща с ръководството на "Кюстендилска вода" , за да изразят недоволството си заради проблеми с водоснабдяването, които продължават от месеци.
Хората, водени от кмета Спаска Методиева, изразиха недоволството си, че не са имали вода за питейно-битови нужди по Коледа, а в първата минута на Новата година водоподаването също е спряло. "Нямаме елементарни условия, дори да се измием и да отидем на тоалетна", споделиха те.
От вчера проблемът е решен, като е доставен нов помпен агрегат и водоподаването е нормализирано. Жителите обаче искат гаранции, че ситуацията ще бъде решена трайно, че няма да има спирания, което е свързано и с намесата на Енергото.
За следващата седмица е насрочена среща с екипа на "Кюстендилска вода". Жителите на селото са категорични, че ако проблемите с водата продължат – ще излязат на протест, обмислят и блокада на пътя, за което са информирани и полицията, и Общината.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп подписа заповед за налагане на допълнителни 25 процента митническа тарифа върху вноса от Индия. Мярката бе оправдана с факта, че Делхи продължава да закупува петрол от Русия, който е източник на приходи от милиарди долари за финансиране на агресията на Москва срещу Украйна. Индия: Претенциите на ЕС и САЩ за вноса на..
Продължават усилията за потушаване на големия пожар в Сакар планина край село Доситеево. Има опасност пожар да навлезе в харманлийското село Доситеево (обновена) Днес огънят достигна до магистрала "Марица", което наложи да бъде затворен участъкът между Харманли и Любимец. Затвориха магистрала "Марица" заради пожар край Харманли Пожарът..
"Във връзка с поредните политически спекулации около Програмата за упражняване правата върху имоти – държавна собственост, и върху имоти – собственост на държавни публични предприятия, Министерският съвет ще предложи тя да бъде одобрена от Народното събрание" - т ова съобщават от правителствената пресслужба. От там посочват, че: " Освен това..
Нови бензиностанции, както и нови търговски обекти и паркинги, ще се строят при АМ "Струма" на територията на трите области - Софийска, Пернишка и Кюстендилска, съобщиха за БНР от Агенция "Пътна инфраструктура". Водачи коментират, че по аутобана бензиностанциите не са много, а в участъка от Радомир до Благоевград не е изградена нито една...
Полицейска караулка на Околовръстното шосе в София е сред имотите с отпаднала необходимост, обявени за продажба от държавата. За имота с площ от 18 квадратни метра сигнализираха общински съветници от Спаси София, които поискаха незабавно спиране на безразборната разпродажба и прехвърляне на държавни имоти към Столичната община с цел развитие в..
Все още не е загасено най-голямото тлеещо огнище във вътрешността на пожара в Пирин. 35 служители от пожарните служби, 20-от горските стопанства и рейнджъри от Националния парк "Пирин" работиха днес на терен, а военният хеликоптер "Кугар" гасеше от въздуха. Силен вятър затруднява гасенето на тлеещите огнища в Пирин Продължават усилията за..
Потребители вече питат дали популярното приложение за пътна навигация WAZE ще показва отсечките, на които чрез общински камери ще се отчита средна скорост. Администраторите отговарят, че тепърва предстои да се показват данните. Първите 50 отсечки станаха ясни преди дни. Интересът очаквано е голям, н о липсата на данни за конкретните отсечки..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши..