Във Венецуела се очакват демонстрации да съпътстват встъпването на Николас Мадуро в третия му мандат след спорните избори през лятото. Още противници на Мадуро бяха арестувани по обвинения в заговор за преврат.
Преди Мадуро да положи клетва за още 6 години начело на страната, властите му задържаха един от кандидатите за президент миналата година - Енрике Мартинес. Предполагаемо той си е сътрудничил със служител на ФБР, който също е в ареста. Там е и доведеният син на Едмундо Гонсалес Урутия - основният опозиционен кандидат, който в момента обикаля страните от Латинска Америка, за да събере подкрепа за твърдението си, че е спечелил вота срещу Мадуро.
Очаква се в Каракас да излязат, както противниците на президента и социалистическата партия, така и нейни привърженици. Франс прес съобщава, че вчера по улиците са обикаляли въоръжени проправителствени активисти на мотори, а президентският дворец Мирафлорес вече е обграден от специални части.
Близо 7 милиона венецуелци напуснаха страната през последните години заради тежката икономическа обстановка, корупцията и политическите преследвания.
Социалистическите власти, които управляват от 1998 година, най-напред под лидерството на починалия през 2013 година Уго Чавес, отдават трудностите на американските икономически санкции и друго зловредно външно влияние.
Изборите през юли, също като тези в края на 2018 година, бяха оспорвани. Пред френската агенция, основният опозиционен лидер, 75-годишната Мария Корина Мачадо обяви, че ще се включи в демонстрациите, въпреки риска да бъде арестувана.
През последните месеци във Венецуела са задържани над 2400 души, а 28 са убитите по време на протести и бунтове.
Кметът на Варна Благомир Коцев каза пред съда, че делото срещу него е от категорията "една жена каза". Така той коментира повдигнатите му обвинения за участие в организирана престъпна група за корупционни престъпления и поискан подкуп. Коцев поиска от Софийския градски съд да го пусне от ареста, за да се върне при семейството си, но и..
Внесен е пети вот на недоверие срещу кабинета "Желязков". Той е заради провал в секторите "Вътрешна политика и сигурност" и "Правосъдие", а вносители са ПП-ДБ, с подписите на МЕЧ и на депутати от АПС. 59 депутати внесоха вота на недоверие, дебатите - другата седмица Минути след като внесоха вота в деловодството на парламента, депутатът от ПП-ДБ..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп съобщи днес, че заподозреният за убийството на Чарли Кърк е заловен, предаде Асошиейтед прес. "С висока степен на сигурност мога да кажа: Заловихме го", обяви Тръмп в интервю на живо по телевизия "Фокс нюз". ФБР обяви награда от 100 000 долара за информация за убиеца на Чарли Кърк Тръмп каза, че пастор,..
Кремъл заяви, че има пауза в мирните преговори между Русия и Украйна и обвини европейските страни, че възпрепятстват процеса, към който Москва оставала отворена. "Руската страна остава готова да следва пътя на мирния диалог. Но фактът, че европейците възпрепятстват това, е истина," заяви пред репортери говорителят на Кремъл Дмитрий Песков,..
Състав на Великотърновския апелативен съд промени мярката за неотклонение на 18-годишния Жулиен Кязъмов, един от четиримата обвиняеми за побоя над полицейския директор в Русе Николай Кожухаров. Младежът ще бъде под домашен арест, което е по-лека мярка от задържане под стража, която определи Русенският окръжен съд. Решението на..
В близо 250 училища ремонтните дейности ще продължат и след началото на новата учебна година. В 22 от тях се извършват цялостни ремонти, заради което учениците ще бъдат преместени на друго място. Това съобщи министърът на образованието Красимир Вълчев. През това лято 1500 училища са били ремонтирани, като в по-голямата част се правят..
На събитие от информационната кампания за въвеждането на еврото министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов каза в Силистра, че приемането на еврото е общ национален успех, който ще донесе повече стабилност, инвестиции и работни места. По време на работната среща заместник-министър Лозана Василева успокои присъстващите, че..
От инцидента в Русе няма да има голямо сътресение на правителството . Това каза пред БНР Тихомир Безлов, старши анализатор в Центъра за изследване на..
"Опасявам се, че за случая в Полша повече става въпрос не за военнотехнически аргументи, а за политико-пропагандни аргументи , така че ще се опитам да..
"Успешно сме защитени. Това е и една от констатациите, които прави генералният секретар - че НАТО е демонстрирало способност и готовност за отбрана и..