Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Радослав Янков с шесто място, Петър Гергьовски с 15-о в паралелния слалом в Бад Гащайн

Радослав Янков
Снимка: Архив / Снимка: БТА

Радослав Янков се класира на шесто място, а Петър Гергьовски  на 15-о в състезанието по паралелен слалом от Световната купа по сноуборд в Бад Гащайн, Австрия.

Двамата български сноубордисти преминаха успешно квалификациите и намериха място сред най-добрите 16 в основната част на състезанието. Янков, който бе четвърти след пресявките, започна с победа на осминафиналите над италианеца Даниеле Багоца. Бившият носител на Световната купа поведе още в самото начало и завърши с преднина от повече от секунда пред втория в генералното класиране Багоца.

На четвъртфиналите Янков срещна друг представител на Италия - Аарон Марк. До средата на дистанцията Марк имаше минимална преднина, но в опита си да го застигне 34-годишният българин направи грешка, която доведе до отпадането му.

19-годишният Гергьовски, за когото това бе първо класиране в топ 16 на състезание от Световната купа, отстъпи на осминафиналите пред австриеца Арвид Аунер. Гергьовски кара много добре срещу сребърния медалист от световното първенство през 2023 година, но в крайна сметка отстъпи с точно половин секунда.

Победител в състезанието стана Аарон Марк, който надделя в много равностоен финал над 43-годишния австриец Андреас Промегер. През цялата дистанция двамата караха рамо до рамо, но 38-годишният Марк успя да пресече финалната линия с преднина от 0.10 секунди. Така той постигна четвъртата победа в кариерата си в стартове от Световната купа.

В сблъсъка за третото място американецът Коди Уинтърс победи представителя на домакините Александър Пайер.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

ЦСКА с нова грешна стъпка, Спартак (Варна) взе точка в София

ЦСКА и Спартак (Варна) завършиха наравно 1:1 в среща от 2-ия кръг на Първа лига. Улаус Скаршем даде аванс на "армейците" още в 7-ата минута. Алешандре да Силва изравни за гостите от Варна в 47-ата минута. През първата част Йоанис Питас пропусна дузпа за ЦСКА. Така "червените" остават без успех при своя нов треньор Душан Керкез. Футболистите..

публикувано на 26.07.25 в 23:37
Берое

Берое и ЦСКА 1948 не се победиха в жегата в Стара Загора

Футболистите на Берое и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в среща от втория кръг на Първа лига. Хуан Пабло Соломони отбеляза първия гол в 45-ата минута, а Бенаиса Бенамар изравни в 72-ата минута. Домакините от Стара Загора завършиха срещата в намален състава, след като резервата Исмаел Ферер получи директен червен картон.  Двата отбора стартираха при..

публикувано на 26.07.25 в 21:39
Хебър

Хебър надигра като гост Севлиево във Втора лига

Хебър (Пазарджик) победи с 2:0 като гост Севлиево в мач от първия кръг на Втора футболна лига. Попаденията за състава воден от Николай Митов бяха дело на Стилиян Тисовски в 67-а минута и Димитър Законов в 90+5.  Марек също започна с започна с успех през новия сезон, след като спечели с 1:0 домакинството си на Лудогорец II. В герой за дупничани се..

публикувано на 26.07.25 в 21:02
Виктория Томова

Виктория Томова влезе в основната схема на турнира в Монреал

Най-добрата ни тенисистка Виктория Томова се класира за основната схема на турнира от категория УТА 1000 на твърди кортове в Монреал (Канада) с награден фонд 5.15 милиона долара.  Поставената под номер 10 в схемата българка победи в квалификациите участваща с "уайлд кард" представителка на домакините Катрин Себов с 6:1, 6:4 за 87 минути.  Томова, която..

публикувано на 26.07.25 в 19:27
Ландо Норис

Ландо Норис стартира първи за "Гран При на Белгия"

Британецът Ландо Норис продължи възходящото си представя и спечели квалификацията за място за неделното състезание от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1 - за "Голямата награда на Белгия". Той завъртя най-бърза обиколка за 1:40.562 минута.  Пилотът на "Макларън" спечели последните две състезания, за да намали разликата на върха в..

публикувано на 26.07.25 в 19:22
Кейдън Гроувс

Австралиецът Кейдън Гроувс спечели предпоследния етап от Тур дьо Франс

Австралийският спринтьор Кейдън Гроувс направи страхотно представяне и спечели 20-ия етап от колоездачната обиколка на Франция по мокрите пътища до Понтарлие след самостоятелен 16-километров рейд. Гроувс измина 184.2-километровата дистанция за 4:06:09 часа. Втори и трети са съответно Франк Ван ден Брук  (Нидерландия) на 54 секунди и Паскал..

публикувано на 26.07.25 в 18:50
Милан - Ливърпул

Милан надигра Ливърпул в контрола

Футболистите на Милан надиграха състава на Ливърпул с 4:2 контрола, която бе изиграна в Хонконг. Головете за “росонерите” бяха отбелязани от Рафаел Леао, Рубен Лофтъс-Чийк и два на Ноа Окафор, докато за англичаните се разписаха Доминик Собослай и Коди Гакпо. Това бе втори спаринг и за двата отбора. На старта на азиатското си турне италианците..

публикувано на 26.07.25 в 17:42