Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Международен фестивал на зимното плуване в Кипър

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Международен фестивал на зимното плуване се провежда днес в Кипър. Проявата е част от заявките, които средиземноморският остров отправя за превръщането си в целогодишна туристическа дестинация.

Зимният плувен фестивал се организира за втори път от община Агия Напа, център на един от най-популярните туристически райони на острова, в югоизточната му част, и местната Асоциация на зимните плувци. Първото му издание през миналия януари премина с голям успех с 204 участници.

Любителите на зимното море от Кипър и чужбина ще се гмурнат във водите на един от най-известните плажове на острова – Макронисос. Той се смята за най-топлият плаж в Кипър, като температурата на водата му по това време е около 16 градуса.

Ще има още състезание по пясъчни скулптури в три категории за деца и възрастни, плаване с платноходки, базар с артикули за плуване и плаж. 

Атрактивният фестивал популяризира природното богатство на Кипър – морето, и отличните метеорологични условия, на които гостите на острова могат да се наслаждават дори през зимата. Така чрез него се подпомагат усилията за превръщането на района и на целия остров в целогодишна туристическа дестинация, казаха организаторите от общинското ръководство на Агия Напа.

По публикацията работи: Светлин Божков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

НС прие промени в бюджета, свързани с Инвестиционната програма за общински проекти

Народното събрание окончателно одобри измененията в държавния бюджет, свързани с разширената Инвестиционна програма за общински проекти. Общата максимална стойност на разходите за тази година е над 1,6 милиарда лева, а подадените проекти са за над 3 милиарда лева. Опозицията изрази опасения, че ще се стигне до плащане приоритетно на общини,..

публикувано на 23.07.25 в 12:33
Ивелин Михайлов

Ивелин Михайлов: "Величие" ще подкрепи вота на недоверие

Ивелин Михайлов от "Величие" беше категоричен: неговата формация ще подкрепи вота на недоверие, тъй като са влезли в Народното събрание, за да свалят правителството. Борисов: ПП-ДБ, "Възраждане", "Величие" са едно и също БСП-ОЛ: Нека българите знаят, че имат държава зад гърба си при преминаването към евро Той обаче обвини..

публикувано на 23.07.25 в 12:32

Ще се стигне ли до мащабен ефективен протест в сектора на здравеопазването?

"Голяма част от здравеопазването може да стачкува. Смятаме да направим ефективна стачка там, където може". Това заяви пред БНР д-р Иван Кокалов, КНСБ , Надзорен съвет на НЗОК. "Да излезем на улицата и да заявим, че не може повече така да се отнасят към здравеопазването, към доходите, към условията на труд, включително и към начина, по който се..

публикувано на 23.07.25 в 12:30

КНСБ: 2748 лв. са необходими за месечна издръжка на тричленно семейство

2748 лв. са необходими за месечна издръжка на тричленно семейство. Необходимият за издръжка доход нараства с 0,4% на тримесечна база и с 5.1% на годишна база, сочат данните от проучването на Института за социални и синдикални изследвания на КНСБ.  От 1526 лв. нетен месечен доход пък се нуждае един работещ човек, живеещ сам. В сравнение със..

публикувано на 23.07.25 в 12:17

"Възраждане" подкрепя мотивите на МЕЧ за вот на недоверие

От "Възраждане" съобщиха, че няма да отидат на свиканата от МЕЧ за днес среща, тъй като мотивите за искане на вот на недоверие са ясни и те ги подкрепят. Зам.-председателят на партията Цончо Ганев заяви, че тъй като на Председателски съвет днес е било решено, че депутатската ваканция ще започне на 1 август "няма време за губене". Ако..

публикувано на 23.07.25 в 12:12
Аделина Натина

Адвокат Аделина Натина е номинирана за член на Антикорупционната комисия

Адвокатката на бившата директорка на Агенция "Митници" Петя Банкова - Аделина Натина, е номинирана за член на Антикорупционната комисия.  Това е единствената кандидатура, качена засега на специалната секция на сайта на Народното събрание. Натина е предложение на фондация "Креативна общност", основана от Мустафа Емин. До април той беше..

публикувано на 23.07.25 в 12:05
Палестинци носят хуманитарна помощ в Газа

Над 100 хуманитарни агенции предупредиха за масов глад в Газа

Над 100 хуманитарни агенции, включително "Спасете децата" и "Лекари без граници" предупредиха в съвместно изявление за масов глад в Газа преди посещението на американския пратеник Стив Уиткоф в Близкия изток, който трябва да финализира създаването на коридор за хуманитарна помощ в ивицата. Агенциите обвиняват Израел, че не позволява..

публикувано на 23.07.25 в 12:00