Александър Симеонов е от Плевен, занимава се с музика от дълги години и е вокалист на плевенската група "Страйкърс". Другото признание за него идва от работата му като детски учител в Детска градина "Надежда".
Какво музикално предизвикателство е подготвил, как децата му влияят за творчески идеи и за още неща от живота:
"От дълги години се занимавам с музика, певец съм, а от 6 години съм и учител в детска градина в Плевен, тоест през деня работя с децата, а вечер съм по клубове, пиано-барове, правим концерти, имам участия в доста проекти, като основният ми проект е група "Страйкърс", разказа за "Рано в неделя" Александър Симеонов.
"В групата правим авторски неща в рок музиката, записваме и авторски видеа в социалните мрежи.
Като детски учител се чувствам много добре, в началото ми беше странно докато свикна, аз съм завършил преди години педагогика, но видях, че доста се търсят детски учители, като си мислех, че по-скоро ще съм учител в началните класове в училище.
Но съвсем случайно животът ме доведе до детска градина "Надежда", а групата е голяма, те са 30 деца са.
Като се има предвид и че, професията е феминизирана от години, при първата ми срещата групата малчугани ме гледаха доста стреснато, но в последствие се оказа, че те свикнаха много по-бързо от мен със ситуацията, много ме харесаха, сподели още с усмивка музикантът.
Учителят музикант е убеден от днешна гледна точка, че децата силно се респектират от мъж учител, особено, ако си тежи на мястото и има по-добра дисциплина при него.
Той сподели, че досегът се тези малки създания от първа и втора група го е научил на търпение, на сдържане, на това да спазваш обещания, да даваш личен пример, а в творческо отношение музикантът е събудил таланта си и е започнал да пише детски песни, написал е химна на детската градина, започнал е и да пише и текстове.
Симеонов е написал песен, вдъхновена отново от децата - "Светът е нашата песен", тя посветена на Земята, тя беше замислена като детска песен, но направихме и аранжимент като мелодичен рок, има и видео, което ще го пуснем на 10 февруари, а с песента и видеото ще участваме съвместно с детската градина в международен проект - "Еко училище", разказа още Симеонов.
Интервю на Латинка Светозарова с Александър Симеонов в рубриката "Горещо сърце".
"Възраждане", партия "Мир" и техни симпатизанти, протестираха пред сграда на НСИ срещу "фалшификацията на данни във връзка с въвеждането на еврото в нашата страна" и настояха за за оставката на председателя на института доц. Атанас Атанасов. Те бяха поканени на среща от председателя на НСИ, на която се породи скандал и взаимни обвинения. От..
Близки на семейството на 13-годишната Габи, блъсната и убита на пешеходна пътека в Пловдив, докато пресича с майка си, протестираха пред съдебната палата в града срещу 2-годишната условна присъда, определена за шофьорката, причинила смъртта на детето. Апелативните магистрати, които днес заседаваха по жалбата срещу издадената от Окръжния съд..
Управляващата в Косово партия "Самоопределение" е напът да спечели вчерашните парламентарни избори, но може да няма необходимото мнозинство, за да управлява без коалиционни партньори. Това сочат днес предварителните данни от вота, предаде Ройтерс. Изборният резултат ще бъде отстъпление от над 50%, които партията на премиера Албин Курти..
Няколко организации призовават за общонационален бойкот на търговските вериги и хранителните магазини на 13 февруари, четвъртък. Заради високите цени, от Гражданската инициатива "Системата ни убива", Федерацията на потребителите, Обединените пенсионерски съюзи и други организации приканват хората да не пазаруват на въпросната дата в големите..
Отец Добромир постоянно е около строителните бригади, които се занимават с изграждането на българския храм в рамките на сградата на българското посолство в Лондон. Един амбициозен проект, стартирал преди година и четири месеца, в който се включиха много хора . Проект с много предизвикателства, като се започне от одобряването на предложението за..
Силистра чества днес 147-години от Освобождението на града от османските нашественици. В катедралния храм "Свети свети първоапостоли Петър и Павел" беше отслужен молебен за здраве и благоденствие от Доростолския митрополит Яков, след което ще се проведе и празнично шествие. След молебена за здраве, от църквата ще тръгне шествие водено от..
Пазарджик ще се включи в инициативата "Спортувай с президента" на 15-и март. Събитието ще се проведе със съдействието на олимпийските ни медалисти Ренета Камберова и Георги Георгиев. Инициативата "Спортувай с президента" има за цел да насърчава физическата активност на децата чрез извънучилищни спортни занимания или алтернативни форми за..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..
Историята на Националната художествена академия е показана в изложба , която може да се разгледа до 9 март в галерия "Академия" на ул. "Шипка" 1 в..