Тайван изпрати делегация във Вашингтон, за да обсъди евентуалните американски мита, които президентът Доналд Тръмп може да наложи. Министърът на икономиката Куо Джих-хуей заяви, че властите на едноименния остров са се подготвили в случай, че такива бъдат наложени.
Технологичните компании в Тайван, където се намира най-големият производител на чипове в света, се опасяват от вероятността Тръмп да наложи мита върху вносните чипове, след като по време на предизборната си кампания ги обвини, че са откраднали американския бизнес с полупроводници.
Членовете на тайванската делегация, които са изпратени във Вашингтон, ще представят пред Тръмп подробни разяснения за индустрията на чиповете в Тайван.
Според страната, местният сектор за чипове и американските компании имат взаимно изгодно сътрудничество.
Островът обаче има голям търговски излишък със съединените щати, който нарасна с 83% през миналата година. Износът на Тайван за съединените щати достигна рекордните над 111 милиарда долара.
По този въпрос министърът на икономиката на Тайван предложи страната да последва примера на Япония и да внася повече енергия от САЩ.
Вчера стана ясно, че Япония скоро ще започне да внася рекордно количество втечнен природен газ от САЩ
Център с лаборатория за изследване на аутизма беше открит във Факултета по науки за образованието и изкуствата към Софийския университет "Св. Климент Охридски". Освен задълбочена изследователска работа в сферата на аутизма, Центърът ще предлага и консултации за семейства, в които има деца от аутистичния спектър. Центърът е изграден със средства..
Висшият адвокатски съвет обнародва декларация в защита на правовата държава и независимостта на съдебната власт. Висшият орган на адвокатурата в страната изразява несъгласие с реакцията на прокуратурата след решението миналата седмица на наказателната колегия на Върховния касационен съд да образува производства по искания на Борислав Сарафов, защото..
През следващите 6 месеца в храм "Свети Теодор Стратилат" в село Долни Богров край София ще служат двама свещеници. Отец Янко Китанов, който работи в енорията повече от 40 години, и новоназначеният свещеник отец Георги Николов, за чието настояват 700 жители на селото, ще работят по график. За това са се договорили представители на Инициативния..
Назряла е необходимостта българските учители да бъдат обучени за работа с изкуствен интелект. Опитът от САЩ показва, че IT специалистите активно помагат на учителите, а след това и на децата. Това обяви в Сливен д-р Артур Кордон, автор на книгата "Перспективата изкуствен интелект" - един от пионерите в прилагането на изкуствения интелект в бизнеса..
Жителите на община Ловеч вече ще плащат по-високи местни такси и цени на услугите, след като тази вечер Общинският съвет прие от петия опит новата наредба за определяне и администриране на местните такси и цени на услугите. Новата наредба предвижда в пъти по-високи цени на някои от таксите и услугите в общината и затова отново не беше подкрепена от..
Президентът на Франция Еманюел Макрон възложи на подалия днес оставка премиер Себастиан Льокорню да направи последен опит да се договори с политическите сили в парламента за мерки за предотвратяване на финансова криза в страната. И му даде срок до сряда. Френският премиер Льокорню подаде изненадващо оставка Льокорню обяви, че се оттегля само 14..
Съпругата на испанския премиер Педро Санчес - Бегоня Гомес, отново не се яви в съда по дело, свързано с отклоняване на обществени средства. Пред водещия разследването магистрат не са се явили още двама обвиняеми. Нова призовка за Бегоня Гомес - съпругата на испанския премиер Бегоня Гомес, Кристина Алварес и бизнесменът Хуан Карлос Барабес..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Крум Зарков в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
" Ще положа лични усилия виновните, ако има такива, да получат най-строги наказания, предвидени от закона. С нетърпение очаквам резултатите от..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...