В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април. Това е второ национално издание на проявата, която цели да възпита и развие у децата специално отношение към природата.
В последния ден на фестивала е планиран за масово озеленяване, със съпътстващи атракции, в които се включат учениците от всички учебни и детски заведения. Фестивалът е със съдействието на община Пазарджик.
Автор на "Сърце в зелено" е фризьорът и преподавател Ваня Иванова. Идеята се роди преди седем години и през този период привлече толкова последователи, че от ежегодно регионално събитие, прерасна в национално. Основен партньор на Ваня Иванова са учениците по икономика и мениджмънт в Пазарджик.
"Сърце в зелено" събира все повече последователи сред децата, които ежегодно се грижат за дръвчетата, основно японски вишни. Част от тях са толкова вдъхновени, че дори посвещават стихове на нежната японската вишна.
В организацията на фестивала, освен ученици от почти всички училища в града, се включват и много граждани, местния бизнес и общината.
Очакванията са тази година участието от страната да е двойно по-силно. А самият фестивал ще се предава на живо в няколко социални платформи.
Още по темата в звуковия файл.
Гърция продължава преговорите със САЩ за нови военни бази на територията на страната. Гръцките медии информират за активизиране на преговорите между Атина и Вашингтон по откриване на нови военни бази. Това е част от двустранния договор за военно сътурдничество. Целта на гръцкото правителство е да се убедят американските власти да..
9-годишно момче с велосипед е било блъснато от лек автомобил на кръстовище в Брезник. Инцидентът е станал вечерта на 1 август, съобщават от полицията. Момчето незабавно било транспортирано в пернишката болница, а по-късно в столично лечебно заведение, където лекарите констатирали счупена бедрена кост и счупена ключица на една от ръцете му...
Ново повишение на температурите започва в края на седмицата . Това обясни пред БНР синоптикът Анастасия Стойчева. "От петък нататък". Циклон във високата част на атмосферата ще носи гръмотевични бури и валежи в западните райони от страната , посочи тя в предаването "Преди всички". "В Централна и Източна България ще си остане с предимно..
Предложенията за работа във всички сектори през юли намаляват, показва анализът на водещата платформа за онлайн обяви в страната. Според данните от месечния анализ, през юли се отчита спад с 12% или над 5000 работни места по-малко в сравнение с юни. Продължава да се регистрира спад на предложенията за работа и на годишна база, като през юли..
Цветина Рангелова обича да пее, талантлива актриса е, но съвсем наскоро издаде и своята трета книга "Време". Цветина е от младите поетични гласове, които не се страхуват да изразят себе си, дори и, понякога, светът да забравя истинската стойност на честността. "Моето време в момента е разменна монета. И то не ми се връща. Не ми се отплаща...И..
Един работник е загинал, а друг е пострадал тежко при инцидент в горнооряховска фирма. Инцидентът е от събота по обяд, но за него беше съобщено днес от полицията. Трудовата злополука е настъпила при товаро-разтоварни работи около 11 часа в двора на фирма в Горна Оряховица. Дървени греди са затиснали двама работници. На място е загинал..
Три леки коли изгоряха при пожар на летището в монтанското село Ерден. Спасена е цистерна с пропан-бутан от 1 тон и сгради. В ломското село Станево огънят изпепели лозов масив от 30 декара Екипи на пожарната в Монтана и на сектор СОД излизат вчера след обяд на сигнал за пожар на суха трева на летището в село Ерден. Огънят е унищожил три леки..
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
На 30 юли се навършиха 157 години от гибелта на Стефан Караджа. Паметта му бе почетена в Русе, където умира от раните си, а денят е повод да разкажем и..
Преди ден стартира новият археологически сезон в района на селищната могила Юнаците край Пазарджик. Проучванията продължават вече няколко десетилетия,..