Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бургаският окръжен съд потвърди мярката за неотклонение на Антон Иванов

Снимка: Даниела Костадинова

Бургаският окръжен съд потвърди мярката за отклонение "парична гаранция от 2 хиляди лева" на Антон Иванов. Той е обвинен в незаконно притежание на пистолет със заличени номера и боеприпаси.

Заради този случай бургаския полицай от "Специализираните сили" Димитър Николов, участвал в задържането на обвиняемия си подаде оставка, с мотив че има съмнения за нагласен арест.

Бившият министър на вътрешните работи Бойко Рашков пък заяви, че има вероятност открития пистолет да е оръжието, с което е убит Мартин Божанов- Нотариуса.

Делото се гледа при закрити врата. Адвокатът на Антон Иванов е поискал отвод на наблюдаващия делото прокурор Христо Христов с мотив, че има информация за негови обвързаности и зависимости.

Дали отводът е приет и какви данни има за открития в колата на обвиняемия Антон Иванов пистолет "Макаров" със заличени номера, обяснява заместник административният ръководител на Окръжната прокуратура Светлозар Маринчев:

"Има изготвена експертиза на оръжието по делото, която е представена пред Окръжния съд. Това дело се наблюдава от Районната прокуратура. Ако аз в момента ви кажа нещо, бих разгласил обстоятелства, които представляват следствена тайна. Нямам разрешение за това от наблюдаващия прокурор, но експертиза има".

Светлозар Маринчев потвърди, че е искан отвод на наблюдаващия прокурор и че по това искане се е произнесъл прокурор от Окръжната прокуратура:

"Аз се явявам по искането за мярка, така че не бих могъл да коментирам произнасянето по отвода на наблюдаващия прокурор".

Той добави, че все още е твърде рано да се говори за достатъчно доказателства, че обвиняемият Антон Иванов е притежавал това оръжие:

"Няма как нещо да е доказано по несъмнен начин на първата седмица от разследването. Това става с крайния акт на съда по това дело".

Решението на съда да потвърди марката за отклонение "парична гаранция" за Антон Иванов е окончателно.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Георг Георгиев

Георг Георгиев: Задействането на чл. 4 от Договора за НАТО не означава въвличане във война

Задействането на чл. 4 от Договора за НАТО не означава въвличане във война, каза пред журналисти министърът на външните работи Георг Георгиев. Той е в Благоевград на информационна среща, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото в България, предаде БТА. Съветът за сигурност на ООН ще заседава по искане на Полша..

публикувано на 11.09.25 в 12:07
Украинският министър на отбраната Денис Шмигал в парламента в Киев, Украйна, архив, юли 2025 г.

Украинският министър на отбраната: Не трябва просто да спираме тази война. Трябва да я завършим

"Русия се готви за война с НАТО", заяви украинският министър на отбраната в интервю за "Таймс". Денис Шмигал каза, че Великобритания и Европа трябва да инвестират милиарди, за да подготвят алианса за защита срещу Путин след каквото и да е мирно споразумение.  Великобритания и Европа трябва да засилят отбраната си и да се превъоръжат по-бързо от..

публикувано на 11.09.25 в 11:52

100 000 повече ваксини срещу грип ще бъдат доставени в страната

Общо 100 000 повече от миналата година ваксини срещу грип ще бъдат доставени в страната тази година. Това съобщават от онлайн платформата "Плюс мен", създадена от Министерството на здравеопазването с цел популяризиране на информация за ползите от ваксините. По данни на Изпълнителната агенция по лекарствата е заявена доставка на 580 000..

публикувано на 11.09.25 в 11:51
Младен Владимиров

Младен Владимиров: Българската образователна система измерва неща, които често не преподава

Спокойният родител отглежда спокойни деца. Това каза в интервю пред БНР и дни преди началото на учебната година психологът Младен Владимиров . Той има над 10-годишен опит в консултирането на деца и родители. В предаването "Преди всички" той коментира стреса сред децата, учениците, родителите, учителите - сутрешното ставане, отсъствията,..

публикувано на 11.09.25 в 11:41
Полски военни в селище край Люблин, където покрив бе срутен от паднал дрон, 10 септември 2025 г.

Съветът за сигурност на ООН ще заседава по искане на Полша

По искане на Варшава Съветът за сигурност на ООН ще проведе извънредно заседание след навлизането на дронове в полското въздушно пространство вчера. Полша - член на Европейския съюз и НАТО, съобщи вчера, че със съдействието на съюзници от НАТО, е свалила най-малко три предполагаеми руски дрона, след като въздушното ѝ пространство е било..

публикувано на 11.09.25 в 11:34

СЕМ публикува позицията си по повод писмо от генералния директор на БНТ

Съветът за електронни медии публикува позиция по повод полученото писмо от генералния директор на Българската национална телевизия Емил Кошлуков, за което се разбра на вчерашното заседание на СЕМ. Председателят на регулатора Симона Велева оповести, че Кошлуков е заплашил членовете на регулатора с прокуратура, полиция и частен съдебен..

публикувано на 11.09.25 в 11:21
Президентът Румен Радев (вдясно) на срещата с ръководството на Федералната асоциация за икономическо развитие и външна търговия на Германия, които са на посещение в България по покана на държавния глава.

Радев: България е все по-привлекателна за бизнеса от Германия

България е все по-привлекателна за германския бизнес, посочи президентът Румен Радев на среща с ръководството на Федералната асоциация за икономическо развитие и външна търговия на Германия, които са на посещение у нас по покана на държавния глава. Това потвърди пред президента и председателят на асоциацията   Михаел Шуман. В срещата на "Дондуков" 2..

публикувано на 11.09.25 в 11:19