Лука Дончич отбеляза 32 точки и спечели 10 борби, ЛеБрон Джеймс добави 25 точки за успеха на Лос Анджелис Лейкърс над Денвър със 123:100 при гостуването си в мач от редовния сезон на НБА. Дончич игра 31 минути в своя мач №4 за "Езерняците", които спечелиха едва за втори път в последните си 15 срещи срещу Денвър. Остин Рийвс се отчете с 23 точки, а Руи Хчимура добави 21 за Лос Анджелис. Никола Йокич записа 12 точки, 13 борби и 10 асистенции за своя 26-и трипъл дабъл, но направи и 6 грешки. Арън Гордън вкара 24 точки, Джамал Мъри добави 19 за Нъгетс.
Ник Клакстън спечели борба в атака и Бруклин се наложи над Филаделфия драматично със 105:103. Кион Джонсън от Бруклин пропусна стрелба за три точки две секунди преди края, но Клакстън се пребори за топката и направи успешна добавка за успеха. Камерън Джонсън поведе Бруклин с 23 точки, а Клакстън завърши с 16, 9 борби и три чадъра. Макси бе лидерът на Филаделфия с 31 точки, а Джоел Ембийд добави 14 за тима, който допусна седма поредна загуба.
Анфърни Саймънс отбеляза 25 точки за Портланд, който записа най-убедителната победа над Шарлът със 141:88. Тумани Камара записа 20 точки, 10 борби и 6 асистенции, а Шейдън Шарп се включи от пейката с 20 пункта. Портланд подобри най-убедителната си победа с 50 точки над Кливланд - на 21 ноември 1982. Майлс Бриджис вкара 17 за Шарлът, докато звездата на тима ЛаМело Бол се отчете само с пет точки и един успешен от десет опита за стрелба. Тимът допусна 13 загуби в последните си 16 срещи.
Кейонт Джордж отбеляза пет тройки и общо 30 точки за Юта, който се наложи срещу Хюстън със 124:115 м Солт Лейк Сити. Лаури Марканен реализира 23 точки и добави 10 борби, а Уокър Кеслър бе над всички със 17 борби за Юта. Алперен Шенгюн завърши с 27 точки, 12 борби и 7 асистенции за "Ракетите", които бяха спечелили срещу Минесота в петък.
Девин Букър вкара 29 точки, Кевин Дюрант добави 27 и 10 борби за гостите от Финикс, които се наложиха над домакина Чикаго със 121:117. Брадли Бийл се отчете с 25 точки при завръщането си за Финикс, Ник Ричърдс добави 15 и 10 борби. Чикаго за втори път през сезона записва серия от шест поредни поражения.
Футболистите на Левски елиминираха Апоел Беер Шева с 3:1 при изпълнението на дузпи и се класираха за втория кръг в Лига Европа, където ще срещнат португалския Брага, с мач първо у дома идния четвъртък. Вратарят Светослав Вуцов бе героят при дузпите, като отрази три удара на съперниците. След 0:0 в София и в редовното време в Ниредхаза, в продълженията..
Никола Караманолов се класира за финала на 100 метра на Европейското първенство по лека атлетика до 23 години, което се провежда в Берген, Норвегия. Българинът е на трето място във втория полуфинал, изминавайки дистанцията за 10.44 секунди. Резултатът на Караманолов е трети в полуфиналната фаза, като преди него са само французинът Джеф Ериус (10.28..
Българският национал Ален Хубулов спечели бронзов медал на рейтинговия турнир по борба в Будапеща, Унгария. В решителната схватка за отличието на 125 кг свободен стил европейският шампион до 23 години от миналия сезон се наложи унгареца Владислав Байцаев с 3:0. Хубулов започна директно от осминафиналите и надви с 11:1 казахстанеца Нурсултан Азов, след..
Локомотив (София) привлече двама чуждестранни футболисти в навечерието на новото футболно първенство. "Железничарите" започват в петък с домакинство срещу Черно море от 21.15 ч. Садио Дембеле и Луанн Аугусто ще играят под наем от ЦСКА 1948 до края на сезона. 196-сантиметровият Дембеле, френски юношески национал, е централен защитник, докато..
Един от българските участници в Лигата на конференциите - Арда, ще играе във втория кръг на турнира срещу финландския ХИК Хелзинки. Българският тим ще бъде домакин в първия мач в Кърджали на 24 юли и ще гостува в реванша седмица по-късно. ХИК стигна до впечатляващ обрат срещу Рунавик от Фарьорските острови, като се наложи в реванша на свой терен с 5:0..
Божидар Саръбоюков премина квалификациите в скока на дължина на Европейско първенство по лека атлетика до 23 години в Берген, Норвегия. 20-годишният българин направи най-добър опит от 8.13 метра, което е негово най-добро лично постижение през сезона на открито. Европейският шампион в зала от Апелдоорн 2025 зае първото място в двете квалификационни..
Българския футболен съюз публикува съобщение във връзка с подадените декларации от професионалните футболни клубове за сезон 2025/2026 година. От написаното става ясно, че пет отбора са подали декларации, че няма да спазват новото правило за минимум четирима българи в титулярния състав, както и още един в тимовия лист до 21 г. Това са Лудогорец, ЦСКА,..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
В България твърде често и по твърде много въпроси се въртим в кръг твърде много години. В съвременния стандарт за акушерска грижа е заложено тя да е..