Канадската провинция Онтарио обяви, че ще облага с допълнителна ставка от 25 на сто износа на електроенергия за американските щати Ню Йорк, Мичиган и Минесота, предаде Ройтерс. Мярката е в знак на протест срещу тарифите, наложени от президента на САЩ Доналд Тръмп върху вноса на стоки от Канада, заяви днес Дъг Форд, премиер на провинцията.
"Митата на президента Тръмп са катастрофа за икономиката на САЩ. Те оскъпяват живота на американските семейства и фирми", каза Форд в изявление.
"Докато заплахата от митата не бъде преодоляна, Онтарио няма да отстъпи. Ще стоим силни, ще използваме всеки един наличен инструмент и ще направим всичко необходимо, за да защитим Онтарио", допълни той.
Форд заяви, че правителството на провинцията е съобщило на независимия оператор на електроенергийната система на Онтарио, че всеки енергиен източник, който продава електроенергия на САЩ, сега е длъжен да добави 25 на сто допълнителна такса, оценена на 10 долара за мегаватчас към цената на електроенергията.
На това ниво допълнителната такса ще генерира приходи в размер от 300 000 до 400 000 канадски долара (432 346 до 576 462 американски долара) дневно, се казва в изявлението.

В Скопие днес ще се проведе протестно шествие на родителите на загиналите деца при пожара в дискотека „Пулс” в Кочани на 16 март тази година. Шествието ще започне на централния площад в столицата на Северна Македония и ще продължи пред парламента и пред Наказателния съд. Родителите призоваха гражданите да се присъединят към тях и да ги..
В "Закуска на тревата" ви срещаме с поляка Войчех Скрипчак, който от 20 години работи като преводач в Европейските институции в Брюксел и впечатлява всички с езиковите си умения . Свободно говори седем езика - английски, немски, френски, испански, италиански, български и родния полски език. Разказва, че преди години, негов приятел го..
Президентът Доналд Тръмп извади широка гама от селскостопански стоки от списъка с реципрочни мита, поради опасения, че потребителите могат да бъдат пряко засегнати. Сред стоките, които ще се ползват с намалени митнически ставки са месо, кафе, шоколад, банани, домати, портокали и други продукти. Ходът с намаляването на митата от страна на..
След година и половина живот в хотели, кибуци или при роднини, жителите на кибуц Барам, едно от крайграничните северни селища на Израел, се завърнаха по домовете си. Ракети, изстреляни от Хизбула, бяха паднали върху младежкото общежитие и дори бяха повредили цех в завода за медицинска електроника на кибуца. Запалителна бомба изпепели част от..
За първи път в 40-годишната история на аудио-визуалния спектакъл "Царевград Търнов – звук и светлина" двете версии на шоуто върху крепостта "Царевец" във Велико Търново ще бъдат прожектирани в един ден. Освен познатата в цял свят 16-минутна версия на програмата, излъчен ще бъде и оригиналният първи 5-минутен вариант, който е пускан само..
На 14 ноември беше отбелязан Световният ден за борба с диабета. В рубриката на БНР "Минути за здраве" говорим за инсулиновата резистентност , която повишава риска от появата на захарен диабет тип 2. Наближава 14 ноември - Световният ден за борба с диабета Доц. Лозанов, кои са основните рискови фактори за развитие на инсулинова..
Националната учредителна конференция на политическа партия "Алианс за права и свободи" е насрочена за днес. Новият политически проект на Ахмед Доган бе обявен през септември, когато се сформира инициативният комитет, оглавен от заместник-председателя на парламентарната група на АПС Танер Али. В разпространената през септември декларация от..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Възможностите на тази партия, която ще се учреди в събота – Алианс за права и свободи (АПС), са ограничени, заяви в интервю пред БНР Гюнер..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..