Областният управител на област Плевен Николай Абрашев поде инициатива по залесяване на унищожени от летните пожари горски територии. Първите 200 фиданки са засадени в землището на село Коиловци, където голям пожар унищожи насажденията миналото лято.
Към каузата се присъединиха директорът на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението” - Плевен комисар Станислав Атанасов и директорът на ОП "Управление на общински земи и гори” инж. Иван Мариновски .Заедно с областния управител Николай Абрашев те засадиха първите дръвчета.
През юни м.г. в района между селата Коиловци и Бръшляница се разразиха пожари, които засегнаха както обработваеми земи, така и горски масиви. Водени от разбирането, че горските територии са една от най-жизнените и ценни екосистеми на нашата планета и играят ключова роля за поддържането на биоразнообразието и екологичния баланс, областният управител поде инициатива за засаждането на дръвчета в засегнатата от пожарите територия.
Това е само началото на една инициатива, която продължава с помощта на специалистите, тъй като засаждането е по строго определена схема.
"Това правителство няма да изкара пълния си мандат . Вътрешни противоречия ще му попречат". Такава прогноза направи пред БНР проф. Тодор Галунов, преподавател във ВТУ. "Ако "ДПС-Ново начало" продължи с този модел да привлича кметове от други партии и започне да привлича видимо и представители на ГЕРБ, това е в състояние да взриви политически..
Окръжната прокуратура в Русе води разследване на организирана престъпна група, извършвала длъжностни присвоявания в "Митница - Русе". След вчерашната акция на ГДБОП от складове и частни имоти са иззети голямо количество пари, злато, облекла, козметика и техника. Служители на ГДБОП са влезли в Русенската митница Все още липсва..
Опозиционните партии критикуваха остро проектобюджетите за НЗОК и НОИ за следващата година. Всички те отбелязаха липсата на средства за обещаното увеличение на възнагражденията на младите лекари в бюджета на Здравната каса. Управляващите предлагат едно от най-големите увеличения на данъчно-осигурителната тежест в България през последните..
В проектобюджета на Здравната каса (НЗОК) са заложени допълнителни 260 милиона евро, с които да бъдат осигурени средства за увеличение на заплатите на лекарите без специалност и на медицинските специалисти, работещи в болници. Това обяви заместник-министърът на здравеопазването и председател на Надзорния съвет на Касата Явор Пенчев, след като..
Родилка от Благоевград е транспортирана по спешност към столична болница с въздушна линейка. Жената е родила здраво бебе снощи, но е получила сериозни усложнения. По молба на ръководството на областната болница е задействана системата за оказване на спешна помощ по въздуха. Около 11:00 часа медицинският хеликоптер е кацнал на стадиона в..
Надзорният съвет на Здравната каса обсъжда проектобюджета за следващата година. В рамката са заложени 5,278 милиарда евро, което е с 9% повече спрямо тазгодишния бюджет. Надзорният съвет на НЗОК обсъжда здравния бюджет за 2026 г. НЗОК ще разполага с над 10 млрд. лв. догодина, здравната вноска остава 8% Най-голям ръст в проценти се..
Парламентът избра Рая Назарян от ГЕРБ-СДС за председател на 51-вото Народно събрание. "За" гласуваха 120 депутати от ГЕРБ - СДС, БСП, "ДПС - Ново начало" и "Има такъв народ" и четиримата независими. ПП-ДБ се въздържаха, а "Възраждане", АПС, "Величие" и МЕЧ бяха против. Киселова сдава поста: Показвам как трябва да се постъпва. За мен..
"Знаехме, че д-р Хасърджиев има лични проблеми. От много време се опитвахме да му помогнем. Но той не желаеше да потърси психологическа или каквато и..
Не приемам твърдение, че БСП няма да мине 4-процентната граница при парламентарни избори. Това са внушения на някои от опозиционните сили,..
"Съединението срещу Задкулисието ” е новата книга на историка Стефан Дечев, който з авършва "История" в Софийския университет, специализира в..