Кметът на Кочани Люпчо Папазов беше разпитан в местния съд заради трагедията в дискотека в града, при която загинаха 59 души.
Предстои да стане ясно дали ще му бъде повдигнато обвинение, съобщават медиите в Северна Македония.
Заради случилото се вчера Папазов подаде оставка като градоначалник.
По случая се разпитват бившият директор на Държавния пазарен инспекторат Горан Трайковски и министърът на икономиката в предишното правителство Крешник Бектеши, който вече беше разпитван и в Скопие.
Прокуратурата съобщи, че до момента се води разследване срещу 14 души за трагедията, за които се предполага, че са допуснали тежки нарушения на мерките за безопасност, незаконно набавяне на пиротехнически средства и вземане на подкупи.
Досега е установено, че заведението от години е работило без лиценз. Премиерът Християн Мицкоски нарече инцидента масово убийство, станало възможно заради корупцията.
Жители на Кочани за пореден ден протестираха с искане за справедливи наказания за виновните за трагедията.
В Скопие студенти се събраха пред университета "Св. Св. Кирил и Методий" и запазиха седемминутно мълчание в знак на почит към 59-те младежи, загинали при пожара.
Заради инцидента от днес в цялата страна започват проверки във всички увеселителни заведения.
Междувременно трима от пострадалите в пожара в дискотеката бяха транспортирани снощи с гръцки военен самолет за лечение в Атина.
Други двама са изпратени на лечение във Виена, а пациентите, приети в болници в Сърбия вече са 29.
Днес трябва да бъдат транспортирани още пациенти до Австрия, Гърция и Хърватия, съобщава агенция МИА.
В София се очаква здравният министър на РСМ - Арбен Таравари, да посети пострадалите пациенти, настанени за лечение у нас.
Две от най-големите технологични компании в света ще обявят милиарди паунди нови инвестиции във Великобритания като част от държавното посещение на президента Доналд Тръмп следващата седмица, съобщи вестник "Таймс". Британският премиер Киър Стармър ще приветства разрастващата се технологична индустрия на Обединеното кралство по време на посещението..
Испанското правителство обяви нова стратегия за борба с енергийната бедност. Целта е увеличаването на семействата, които да получават компенсации в сметките си за ток. В последните пет години 1 600 000 души получават отстъпка в размер на 35% от фактурите си за електроенергия. По решение на правителството до средата на 2025 г. бонусът е 50 на сто, а..
Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че след няколко месеца ожесточени боеве Въоръжените сили на Украйна са спрели руското настъпление в североизточната част на страната, предаде ДПА. „Към днешна дата можем да заявим, че руската настъпателна операция в Сумска област е напълно осуетена от нашите сили“, написа президентът в социалната мрежа..
Протест под лозунга "Не на глада – Не на геноцида" се провежда днес в Никозия. Неговият организатор - Кипърският съвет за мир, призовава обществеността да се присъедини активно и да издигне глас срещу "изкуствено причинената хуманитарна криза" в Газа. Демонстрацията ще изпрати силно послание за солидарност с палестинския народ и искане за спиране на..
Във Великобритания депутатът от управляващата Лейбъристката партия Клайв Луис заяви, че премиерът Киър Стармър "изглежда не е годен за поста" на фона на разгорещените страсти около назначаването на Питър Манделсън за посланик във Вашингтон, както и начина, по който той бе уволнен преди няколко дни. Лорд Манделсън беше отстранен заради връзките сис..
Испания ще осигури въздушни ресурси в операцията на НАТО "Източен страж". Премиерът Педро Санчес обяви, че самолетите ще останат на източния фланг на Алианса толкова дълго, колкото е необходимо. Часове след обявяването на началото на операцията испанският министър-председател обяви подкрепата си за действията на НАТО в отговор на нахлуването на руски..
Великотърновският апелативен съд измени мерките за неотклонение, определени от Окръжния съд в Русе, на четиримата младежи, задържани за побой над директора на Областната дирекция на МВР в Русе старши комисар Николай Кожухаров. Гледат мерките на арестуваните за побоя над директора на ОДМВР - Русе Намалени бяха мерките на 18-годишния Жулиен..
"Опасявам се, че за случая в Полша повече става въпрос не за военнотехнически аргументи, а за политико-пропагандни аргументи , така че ще се опитам да..
И след протеста утре ще се борим за падането на това правителство до последно, заяви в интервю пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин..
"Успешно сме защитени. Това е и една от констатациите, които прави генералният секретар - че НАТО е демонстрирало способност и готовност за отбрана и..