В британската столица Лондон микробус се е врязал в пешеходци близо до входа за Кралския колеж в центъра на града. По данни до момента има загинала жена, а шофьорът е арестуван по подозрения в престъпна небрежност и употреба на наркотици.
Данните все още са оскъдни, но въоръжени полицаи, парамедици и пожарникари са в района, който е отцепен. От полицията заявиха, че не смятат, че става дума за терористичен акт.
По първоначални данни шофьорът на вана просто е загубил контрол над управлението и е прегазил трима души, вероятно студенти.
В изявление пред лондонското радио LBC служител на полицията заяви, че са пострадали трима пешеходци, като за съжаление млада една жена на около 20 години е загинала на място. Няма информация за състоянието на останалите.
Арестуваният шофьор е на 26 години.
Мястото е доста важен транспортен възел и отцепването на района предизвика сериозни смущения за транспорта.
Това е бюджет "Всичко на светло". Така проф. Андрей Захариев, преподавател по финанси, коментира пред БНР проекта за бюджет на страната ни за 2025 година. "В бюджета стоят разчети, които са функция на една естествена инерция на икономиката. В нашия случай инерцията е растеж. Не бива да го подценяваме. За първи път имаме БВП над 200 млрд...
От Българския червен кръст временно преустановяват акцията за кръводаряване в помощ на пострадалите в Кочани, настанени за лечение у нас. На този етап са осигурени необходимите количества от кръв и кръвни продукти, а капацитетът за обработка и съхранение е временно запълнен, посочват от организацията и благодарят на всички съпричастни. МЗ:..
Преговорите между Русия и Съединените щати в Саудитска Арабия може да се проведат в най-близко бъдеще, вероятно в началото на следващата седмица, съобщи говорителят на Кремъл Дмитрий Песков. Прессекретарят на руския президент обвини Европа, че се е увлякла в планове за милитаризация и се е превърнала в "партия на войната“. Според Песков това е в рязък..
Съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев отрече да има съвместни действия с обвиняемия бизнесмен Васил Божков заради появата му на снощния протест, организиран от "Правосъдие за всеки", под мотото "Вън Пеевски от властта". Появата на Божков е била изненада за представителите на ПП: "Всеки български гражданин може да дойде на..
В Плевен, със съдействието на Общината, тази вечер е организиран благотворителен концерт “Заедно за Мая“. Средствата ще бъдат дарени на 38-годишна майка на две деца, която се нуждае от подкрепа за лечението на тежко автоимунно заболяване. За да помогнат на плевенчанката Мая Урукова в града се обединяват институции, културни и образователни..
Парламентът обсъжда избора на съдия в Конституционния съд на Република България от квотата на Народното събрание. От "Продължаваме промяната" и "Демократична България" настояха дебатът да е в утрешното заседание. Депутатът Стою Стоев цитира член 89 от правилника на парламента и обоснова искането си за отлагане на процедурата, тъй като един..
Пожар изпепели пенсионерския клуб в романското село Синьо бърдо. Няма пострадали, но са нанесени значителни материални щети. Изгорял е покривът на едноетажното помещение, което е в непосредствена близост до сградата на селското кметство. От огнената стихия има изпочупени прозорци и паднали облицовъчни плочи. Мебелите и оборудването в пенсионерския..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Д-р Юлиян Моллов от Силистра, който работи в чужбина, основа фондация на свое име. 40-годишният анестезиолог и специалист по реанимация има амбицията..