Половината от гръцките граждани се обявяват за предсрочни парламентарни избори, а около две трети смятат, че Гърция се нуждае от ново управление.
След масовите протести и стачките в Гърция социологическите проучвания показват значителни промени в настроенията на гласоподавателите. Управляващите консерватори от "Нова демокрация" са с доверие около 23%, след като на последните парламентарни избори получиха 41%.
Премиерът Кириакос Мицотакис каза в парламента, че правителството няма причина да се оттегли. 66 на сто от анкетираните обаче са на мнение, че страната се нуждае от ново правителство, коалиционно между водещите политически сили. Само 5% от анкетираните са доволни от политиката на консерваторите. Причините за недоволството спрямо управляващите не са само опитите за прикриване на улики за причината за железопътната катастрофа. Гърците, съгласно допитването, са недоволни от икономическата политика на правителството, което не може да се справи с високите цени на стоките от първа необходимост и не желае да намали данъците.
Втора партия по доверие е социалистическата ПАСОК, но с голяма разлика след консерваторите. Лидерът на социалистите Андрулакис заяви, че смяната на министри в кабинета не променя политиката на консерваторите.
От лявата коалиция СИРИЗА директно поискаха оставката на премиера Мицотакис.
Анализаторите поставят акцент, че 34% са разочаровани от управляващите, а 33% са гневни срещу водената политика от правителството в Атина.
Обвиненият за катастрофата, при която в края на октомври загина 18-годишният Евгени Викторов от Козлодуй, ще бъде пуснат по парична гаранция от 3 000 лева. Наложената от Врачанския окръжен съд мярка на Габриел Руменов е потвърдена от Софийския апелативен съд. Руенов е обвинен, че е прегазил 18-годишния Евгени и в последствие е избягал...
Софийската градска прокуратура (СГП) е внесла протест срещу решението на Софийския градски съд (СГС) да признае за невинни бившите полицаи Любка Гечева и Георги Малински, обвинени във вземане на подкуп за ескорт на Димитър Любенов преди тежката катастрофа на околовръстното шосе на София през 2022 г., при която загина френски гражданин, съобщиха от..
Бившият директор на Държавен фонд "Земеделие" във Велико Търново Тодор Тодоров сезира Европейската прокуратура за порочни практики в животновъдството, чрез които незаконно се изплащат субсидии. Тодор Тодоров посочи, че е дал показания на 21 октомври пред делегиран европейски прокурор. Единият от сигналите е за фактури с невярно съдържание..
България получи нов транш от 438,6 милиона евро безвъзмездно финансиране по Механизма за възстановяване и устойчивост, съобщиха от Европейската комисия. Същевременно Брюксел забавя превеждането на 214,5 млн. евро заради неизпълнена реформа на Антикорупционната комисия. Отпуснатата сума е втората, която България получава по своя национален..
Столичният инспекторат отчита рекордни санкции на търговски обекти за неправомерно смесване на отпадъци по време на временната организация по сметопочистването в районите "Люлин" и "Красно село". Жител на "Люлин": От години не съм виждал града толкова мръсен Само за месец октомври 2025 г. инспекторите са съставили за цяла София 499..
Полицията в Тетевен е задържала 45-годишен мъж, който е нападнал с нож служител на заложна къща в града при опит да открадне пари. Инцидентът е станал в понеделник около 16.00 ч. Криминално проявен от тетевенското село Глогово е направил опит да отнеме оборота, п оследвало е сбиване между него и служителя на обекта. Нападателят е нанесъл..
Мариана Кирова, филолог и журналист, ни пренася в света на своята героиня Мери - една млада дипломатка , която среща живота с лекота, хумор и оптимизъм, дори когато се сблъсква с трудности и непредвидени ситуации. Нейният роман "Приключенията на една блондинка" е не само книга, но и своеобразен начин за намиране на светлината в трудни времена...
В системата на МВР има огромен дисбаланс на заплащането и разочарование – за това предупреди в интервю пред БНР доц. д-р Митко Димитров, председател..
"Зареждането на банкоматите с евро ще стане в нощта на 1 януари. На сутринта всеки ще може да изтегли евро банкноти" , увери в интервю за "Преди..
"Във всички случаи ще има сътресения на пазарите , най-вероятно и в цените, но това е единственият изход рафинерията да остане в експлоатация след..