Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен ще се срещне с президента на Сърбия Александър Вучич другата седмица, съобщи завеждащата пресслужбата на Комисията Паула Пиньо.
Тя потвърди, че фон дер Лайен е получила писмо, подписано от 31 евродепутати, които настояват срещата да не се провежда именно заради събитията в страната.
Към него са се присъединили представители на проевропейски партии от Сърбия, които обвиняват председателката на Комисията в подкрепа на Вучич. Пиньо заяви, че повдигнатите в писмото въпроси ще бъдат обсъдени между фон дер Лайен и Вучич.
"Следим ситуацията в страната много внимателно и насърчаваме всички да направят необходимите реформи за европейското й бъдеще", подчерта тя.
Законодателните промени, изискващи одобрение на ДАНС и МС при продажба на "Лукойл" е застраховка за България. Заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента. "Този проектозакон, ако стане факт, три пъти ще го кажа, ако решат собствениците на "Лукойл" да го продават, да може ДАНС и Министерски съвет да проверят купувача...
Атина планира изграждане на балканско-балтийско сътрудничество в рамките на НАТО, заяви гръцкият външен министър Йоргос Герапетридис по време на визитата си в Естония. Герапетридис призова за по-тясно балканско-балтийско сътрудничество, за да се формират единни позиции по отношение на външната политика и сигурността. Гръцкият външен министър..
Предложението продажбата на активи на руската нефтодобивна компания "Лукойл" в България да става само чрез положително становище на Държавната агенция "Национална сигурност" и решение на Министерския съвет влиза в пленарната зала. То бе в записано в Закона за насърчаване на инвестициите, промените в който вече са точка първа в работата на..
Министерството на енергетиката изпраща в курортно селище "Елените" експерти, които да изследват на място дали може да работи енергийната преносна инфраструктура след наводненията. Възстановителните работи в "Елените" продължават и днес Министър Жечо Станков отчете, че в няколко трънски села все още пътища са непроходими от паднали..
Протест бе организиран в центъра на Чикаго срещу действията на Имиграционната и митническа служба. Последните седмици напрежението в града расте след акции на федерални агенти по задържането на имигранти в района на града и в щата и след множество протести в предградието Броудвю, където е централата на Имиграционната и митническа служба...
42 деца са пострадали при пътни инциденти като пешеходци. Това е с 27% повече спрямо същия период миналата година. Това отчете Пътната полиция. В районите на пешеходни пътеки от началото на годината досега е имало 17 инцидента. Част от тях са станали при наличие на светофар и покрай училища. Инспектор Иво Биков от Отдел "Пътна полиция"..
Мрежите с много голям капацитет, чрез които се предоставят услугите за гласови съобщения и достъп до интернет ще станат част от стратегическите обекти и дейности, които са от значение за националната сигурност. Това предлага с актуализация в постановлението си от 2009-а година Министерският съвет. За 14 години абонатите на фиксиран интернет по..
"Не съм съгласна с определението, че "Хамас" е радикална групировка" . Това отбеляза пред БНР д-р Милена Ангелова , която се завърна от Газа:..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Казусът "Сарафов" може да се реши с намеса на законодателя - или разпоредбата да се направи с обратно действие, или да започне процедурата по избор на..