Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Георги Иванов напуска Изпълнителното бюро на БОК

Георги Иванов
Снимка: БТА

Президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов обави, че няма да бъде част от Изпълнително бюро за Българския олимпийски комитет. Бившият нападател на Левски съобщи новината след загубата на националния ни отбор по футбол с 1:2 от Република Ирландия в първия плейоф от турнира Лига на нациите.

"Искам да поднеса моите искрени благодарности към присъстващите федерации, които ме избраха и ми оказаха голямо доверие. Ще се наложи обаче да откажа тази позиция, като вече съм съобщил и лично това на г-жа Лечева. Причината за това е, че няма да успея да съвместявам тази длъжност с ролята ми на президент на Българския футболен съюз, тъй като дори и в момента графикът ми е изключително натоварен. 

Сами виждате, че само от началото на годината сме се срещнали с представителите на над 500 клуба от цялата страна, постоянно имаме работни срещи с колегите от ФИФА и УЕФА, с които обсъждаме различни проекти. Отделно много често ми се налага да присъствам на различни международни събития, организирани от футболната общност в Европа. Ето защо смятам, че няма да мога пълноценно да изпълнявам ролята си на член на Изпълнителното бюро на БОК", заяви Иванов.

Напомняме, че Георги Иванов влезе  в ръководния орган на олимпийския комитет по време на общото събрание на организацията на 19 март. Тогава за президент беше избрана Весела Лечева, която получи 48 гласа срещу 33 гласа за Стефка Костадинова, която беше начело на БОК 20 години. 


По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Георги Павлов

Избраха нов УС на федерацията по лека атлетика, Ивет Лалова не получи достатъчно гласове

Със скандал приключи избора на нов 6-членен състав на Управителния съвет. Избран председател все още няма, като това ще се случи утре, когато Управителният съвет ще се събере да реши кой да управлява федерацията, съобщи БНТ. Според повечето делегати, Общото събрание мина прозрачно и честно, но срамно и позорно. Големият скандал избухна,..

публикувано на 08.11.25 в 21:51

Рибакина триумфира в Рияд

Представителката на Казахстан Елена Рибакина спечели титлата на финалния турнир на женската тенис асоциация УТА в Рияд, Саудитска Арабия след победа на финала над световната номер едно Арина Сабаленка (Беларус) с 6:3, 7:6(0). Рибакина печели за пръви път заключителния турнир за сезона и прибра рекордните 5,235 милиона долара от наградния фонд...

публикувано на 08.11.25 в 20:41

Отборът на Илиана с пета поредна титла

За пета поредна година отборът на Илиана спечели титлата на Държавното клубно първенство по художествена гимнастика, което се проведе в столичната зала "София". Сребърните медали станаха притежание на клуб Левски, а на трето място завършиха представителките на София спорт-2017. Това е най-интересното, вълнуващо и непредсказуемо състезание в..

публикувано на 08.11.25 в 20:22

Локомотив (Пловдив) с минимален успех над Берое

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна минимален успех с 1:0 при домакинството си на Берое в среща от 15-ия кръг на футболната Първа лига. Единственото попадение в мача реализира Адриан Кова в 36-ата минута след асистенция на Парвиз Умарбаев. Тимът от Стара Загора пък завърши двубоя с десет души на терена, след като Йесид Валбуена си изкара..

публикувано на 08.11.25 в 20:14

Хари Кейн спаси Байерн от първа загуба за сезона

Серията на Байерн (Мюнхен) от 16 поредни победи от началото на сезона бе спряна от тима на Унион (Берлин). На стадион "Старото лесничейство" в германската столица двата отбора завършиха 2:2, а гостите от Мюнхен избегнаха поражението с гол в добавеното време на англичанина Хари Кейн. Данило Духи даде аванс на Унион в 27-мата минута, след като..

публикувано на 08.11.25 в 19:04

Георги Костадинов: Просто се подадохме на провокациите

Лидерът в отбора на Левски Георги Костадинов не пожела да коментира мелето през втората част при загубата от ЦСКА с 0:1, при което той беше едно от главните действащи лица. "Днес просто се подадохме на провокациите. Не искам да обръщам внимание на такива ситуации, стават по време на такива мачове. Трябва да гледаме напред. Ще направим..

публикувано на 08.11.25 в 18:46

Теодор Иванов: Направихме много хора щастливи

Защитникът на ЦСКА Теодор Иванов остана доволен от победата с 1:0 срещу големия съперник Левски. Иванов бе една от изненадите в състава на "червените", като влезе като трети централен защитник с цел да се неутрализират силните страни на Левски в атака. "Емоцията е невероятна. Направихме толкова хора щастливи. Щом в нашата врата няма гол,..

публикувано на 08.11.25 в 18:44