Провален зимен сезон отчитат в рилския курорт Паничище. Общинската писта е работила едва 4 дни и поради липса на сняг не е проведено и традиционното ски-състезание за ветерани, на което общината е домакин.
Зимният сезон на Паничище последните години или се проваля, или е изключително слаб поради липса на сняг.
Единствената общинска ски писта "Бекяра", дълга 700 м, която се поддържа от екип от четирима щатни работници, почти не работи. А таксите са един от най-ниските в страната - и за деца, и за възрастни.
Единствено по най-високите части на Седемте рилски езера е имало екстремно каране на ски тази зима, но и там сезонът е приключил преждевременно.
На 31 май ще се проведе национален протест срещу въвеждане на еврото с искане за оставка на правителството. Това обявиха организаторите на публичната дискусия на тема "Как да спасим лева", която се проведе в зала 1 на НДК. Зад организацията застават Граждански щаб в състав Страхил Ангелов, Петър Волгин, Недялко Недялков, Виктор Папазов и доц...
Не може с аргумент за конституционна недопустимост да се нарушава конституционно право. Така вицепрезидентът Илияна Йотова коментира едноличното решение на председателя на НС да отхвърли разглеждането на предложението на президента за допитване до народа, дали България да въведе еврото през 2026 година. Йотова беше гост на..
Френският президент Еманюел Макрон заяви, че е разговарял по телефона с американския президент Доналд Тръмп в кулоарите на срещата в Албания на високопоставени европейски лидери с украинския президент, предаде Ройтерс. По думите на френския президент Русия не е показала, че е готова за мир в Украйна, допълва БТА. Преговорите между Русия..
БСП отказа суверенното право на българския народ да гласува дали да влезе България в еврозоната от януари 2026 г. и това преля чашата . Това каза пред БНР Румен Гечев, който напусна БСП след 45 години членство в нея, бивш депутат, министър на икономиката в правителството на Жан Виденов, професор по икономика. Според него трябва да приемем еврото,..
Четири политическите партии и коалиции - "ВМРО Българско национално движение", "БСП - Обединена левица", "Има такъв народ" и ГЕРБ, се регистрираха за участие в частичните избори за кмет на Мало село, Община Бобов дол, обявиха от Общинската избирателна комисия. Вотът е насрочен за 15 юни. До частични избори се стигна, след като изкаралият..
Към този момент не е възможно да се отворят бус лентите в София за пътните превозни средства, за да се намали трафика, който се образува заради липсата на градски транспорт. Няма да може да се използват безплатно и платената синя и зелена зона за паркиране в центъра на града. Ще се търси начин за компенсиране на пътниците, които са си купили..
Украинският министър на отбраната Рустем Умеров заяви, че следващата стъпка след първите преки разговори за мир между представители на Украйна и Русия в Истанбул е да бъде договорена и организирана среща между президентите Володимир Зеленски и Владимир Путин. Умеров посочи, че най-важната задача след разговорите е да бъде осигурено освобождаването..
Включването на строителните материали в списъка на стоките с висок фискален риск предизвиква хаос в сектора . Беше много кратък срокът да се..
Заместник-директорът на ГДБОП старши комисар Боян Раев заяви пред БНР, че задържаните във Враца и околни села четирима млади мъже са набирали..
Вчера кметът Васил Терзиев предложи бонуси, които могат да стигнат до желаната от протестиращите сума от 400 лева, но само за работещите в "Столичен..