Сърбия може да загуби вноса на суров петрол от утре заради американските санкции върху единствената рафинерия в страната, съобщават "Файненшъл Таймс" и Ройтерс.
Пред вестника сръбският президент Александър Вучич призна, че преговорите с американците за удължаване на отсрочката на санкциите са се провалили и че той самият не очаква компромис в последния момент.
Рафинерията NIS задоволява повечето нужди на Сърбия от петролни продукти, но получава 80 процента от петрола, който преработва, от чужбина.
Рафинерията е 56 процента руска собственост, поделена между "Газпром" и дъщерната компания "Газпром нефт". Затова попадна под прицела на САЩ в последните дни от управлението на президента Джо Байдън.
Новият президент - Доналд Тръмп, засега се въздържа от облекчаване на санкциите, докато преговорите за примирие в Украйна буксуват.
През последните седмици Вучич е преговарял и с руската страна за изкупуване на дяловете й в рафинерията, но е срещнал отказ и по този въпрос.
Руски шпиони и крайно леви хуманитарни групи работят с трафиканти на хора, за да залеят Европа с нелегални мигранти, пише вестник "Таймс", цитирайки българския министър на вътрешните работи Даниел Митов. Митов заяви, че правителството му разполага с доказателства, че руската служба за външно разузнаване има преки връзки с престъпните..
ВМРО-ДПМНЕ печели победа в над 30 общини още на първия тур на местните избори в Северна Македония, обяви лидерът на партията Христиан Мицкоски: "Драги приятели, обещахме ви победа и имаме победа. Триумф на народа, на верния народ. Снощи Македония не избра посока, избра ценности, избра хора, които вярват в делата, а не в думите. Но тази..
Починало е момчето, което беше намушкано снощи в столичен мол, съобщиха за от болница "Пирогов". Момчето е било закарано в "Пирогов", където обаче не са могли да го спасят. Полицията изяснява обстоятелствата около престъплението и издирва извършителя. От Столичната дирекция на вътрешните работи съобщиха за Българското национално радио, че по случая..
Клубът на пенсионера и местното читалище в планинското с. Смочево организират два пъти в седмицата прожекции на филм по желание или на любима продукция, а съдействие им оказва кметът Стефка Зашева. Най-напред е била заявена лентата "Гунди - легенда за любовта", която се въртя два пъти. За 21 октомври, от 10.30 ч., има заявен интерес за..
140 години от създаването и обявяването във въоръжение на 13-и Рилски пехотен полк, наричан "Булаирци", беше отбелязана с поклонение пред паметника на полка в центъра на Кюстендил. Дойдоха кметът на Общината инж. Огнян Атанасов, представители на обществени организации и организациите на офицерите и сержантите от запаса. Така се поставя началото..
С впечатляваща победа завършиха изборите днес в Северен Кипър за нов лидер на кипърската турска общност, т. нар. президент на непризнатата от международната общност Севернокипърска турска република. В своеобразния референдум по Кипърския въпрос днес гласоподавателите казаха "Да" на федерално обединение. За нов, шести по ред лидер на кипърските..
Приключи първият тур на местните избори в Северна Македония. Избирателните секции затвориха в 19:00 ч. местно време (20:00 българско). Първите неофициални резултати се очакват около полунощ. Кметовете се избират по мажоритарна система - ако никой не получи повече от 50 процента на първи тур, следва балотаж между двамата с най-висок резултат. Вториият..
"Наблюдавахме емоционална сцена без особен план. Плам имаше, но план нямаше . Не виждам нищо друго, освен нищо друго, освен раздразнението на..
"Борисов пробва дали ако тропне по масата, Пеевски ще му даде да стане министър-председател. Установи, че тази работа няма да стане и тръгна натам,..