Национална спортна академия „Васил Левски“ и Професионален футболен клуб Левски - София подписаха договор за сътрудничество на среща, която се проведе на 28 март в Заседателната зала на НСА.
В разговорите за бъдещи съвместни инициативи участваха от страна на НСА ректорът проф. Красимир Петков, зам.-ректорът доц. Христо Андонов, деканът на факултет „Спорт“ доц. Емил Атанасов и директорът по административно-стопански дейности Валентин Добрев, а ПФК Левски бе представляван от Елин Топузаков - директор на Детско-юношеската школа на ПФК Левски и Божидар Митрев - треньор на вратарите на първия отбор.
В срещата се включиха и преподаватели, чиято професионална кариера също е свързана с развитието на българския футбол – доц. Григор Гутев - ръководител катедра „Лека атлетика“, кондиционен треньор в ПФК Левски и гл. ас. Данаил Иванов от катедра „Футбол и тенис“, треньор в Детско-юношеската школа на клуба.
Обсъдено бе досегашното успешно партньорство между двете организации, обхващащо важни дейности като практическото обучение в ПФК Левски на студентите от специалностите „Футбол“, „Кондиционна подготовка“ и „Спортен мениджмънт“ на НСА, както и тяхното спортно усъвършенстване. От своя страна Спортната академия ще продължи чрез своя Център за научна и приложна дейност в спорта (ЦНПДС) да извършва изследвания на функционалната годност на футболистите от ПФК Левски.
Специалистите от ЦНПДС от години подпомагат активно спортистите и треньорите чрез предоставяне на компетентна оценка на физическото състояние на футболистите, както и насоки за целенасочени тренировки и програми, които запазват и подобряват физическото им състояние и подпомагат възстановяването.
Страните по договора се ангажираха да осъществяват съвместно сътрудничество в областта на спортно-състезателната, научната и образователна дейност. Споразумението предвижда участие с общи екипи в разработване на научноизследователски национални и международни проекти и програми, както и други активности от взаимен интерес.
Бойко Величков е новият спортен директор на футболния ЦСКА. От днес той започва работа в клуба, като основните приоритети пред него са управлението на спортно-техническите процеси в първия тим, както и в останалите формации на „червените“. „Бойко Величков е кръвно свързан с нашия клуб. Той е юноша на ЦСКА и играе за първия ни тим през..
Легендата на световния тенис Роджър Федерер се завръща на корта и ще играе демонстративно на двойки на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай през октомври, съобщават световните медии. Във видео, публикувано от организаторите на турнира АТП Мастърс 1000, швейцарецът заяви: "Здравейте, аз съм Роджър и наистина съм щастлив да се завърна в Шанхай..
Изпълнителният директор на Лудогорец - Ангел Петричев заяви, че всички в клуба са пределно мобилизиране за това да отстранят унгарския Ференцварош и да се класират за плейофния кръг в Шампионската лига, който той определи като "много важен за целите на клуба". "Очаквам труден мач. На този етап от турнира всяка грешка се наказва и всички сме с..
Футболистите на ЦСКА ще започнат подготовка за предстоящото гостуване на Арда от 5-ия кръг на Първа лига едва в сряда (13 август), обявиха от клуба. Така тимът на Душан Керкез има два почивни дни в началото на седмица, вероятно за да могат играчите да си изчистят главите, предвид създалото се напрежение заради лошия старт. Гостуването в Кърджали е..
Бившата световна шампионка Станимира Петрова стана майка на момченце, съобщиха от Българската федерация по бокс. "Щъркелът донесе прекрасна новина за българския бокс. На 11 август (понеделник) в 5:44 часа сутринта нашето семейство се увеличи с още един член. Българска федерация бокс с гордост споделя щастливата вест – световната и 4-кратна..
Националният отбор по художествена гимнастика направи първа тренировка на лагера в Аракажу преди световното първенство по художествена гимнастика от 20 до 24 август в Рио де Жанейро. Българската делегация отпътува на 9 август и след 30-часово пътуване пристигна в Бразилия, съобщават от БФХГ. На шампионата страната ще бъде представена от..
Крилото Иван Димитров ще продължи да носи екипа на Рилски спортист и през сезон 2025/26, съобщиха от клуба в понеделник. За 19-годишния баскетболист това ще бъде втори сезон като играч на тима от Самоков. В първата си кампания той взе участие в 20 мача, от които седем като титуляр, в които регистрира по 3,9 точки, 0,5 борби и 0,4 асистенции..
Страната ни вече съхранява слънчева енергия в батерии, които са частни инвестиции . На сайта на ЕСО в оперативните данни се показва енергията,..
Ежедневните тренировки не водят до по-бърз ефект за тялото ни през лятото – организмът ни има лимит, който може да понесе и да се възстанови, а..
„Талантите на Плевен“ – така се нарича първата самостоятелна фотоизложба на Теодор Василев, подредена в плевенската Художествена галерия „Илия..