Военновъздушните сили на Германия са прихванали руски разузнавателен самолет източно от остров Рюген в германското въздушно пространство. Той е бил ескортиран до Калининград.
Руският самолет от тип Ил-20М бил без полетен план и сигнал от транспондер и не реагирал на радиообаждания. Германската "Луфтвафе" обяви в онлайн съобщение, че "юрофайтъри" от летището в Лаге, Мекленбург-Предна Померания, били изпратени с бойна готовност.
Днес германските медии публикуваха анализ на разузнаването, според който Русия се подготвя за нападение срещу НАТО. Новата оценка на ситуацията от Федералната разузнавателна служба (BND), както и Федералната армия на Германия стига до заключението, че Русия възприема международната обстановка като "горещ конфликт" със Запада.
Русия е готова да реализира своите империалистични цели чрез военна сила, се казва в анализа. До края на това десетилетие Русия вероятно ще е създала всички условия за водене на "мащабна конвенционална война".
В документа, за който информират "Зюддойче Цайтунг", WDR и NDR, се говори за стремеж към власт и въоръжаване и става ясно, че Путин няма да се задоволи само с Украйна.
Според информацията Путин планира да тества колко сериозно НАТО приема ангажимента за взаимопомощ, заложен в член 5 от договора на НАТО, ако се стигне до извънредна ситуация.
В София се провежда финалът на 13-ата кампания "Книги за смет". Над 10 милиона тона пластмаса се събират всяка година по време на инициативата. Днес в столицата още от сутринта много хора донесоха събрания от тях отпадък за рециклиране. Някои хора събират цяла година пластмаса, съхраняват я почистена и готова за рециклиране, каза пред..
Пострадалите от наводненията по Черноморието вероятно ще бъдат обезщетени не само с предвидените по закон суми, заяви вицепремиерът Атанас Зафиров: "Става въпрос все пак, както е в закона, за хора, за които основното жилище трябва да бъде обезщетено, не за търговски сгради. Два са стълбовете, по които могат да получат обезщетение. Първият е..
"Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите". Това заяви пред БНР Емил Димитров, бивш министър на околната среда и водите. "Благодарение на държавните институции – 10% и на дъжда – 90%, в момента Плевен е без режим. На какво се дължеше той? На сбърканата схема на водоснабдяване. Години наред градът се..
"Замислена вода" - така се нарича най-новата самостоятелна изложба на художника Николай Петров в Силистра . В нея авторът представя над 30 платна, рисувани през последните три години - своеобразен дневник на мисли, чувства и преживявания, превърнати в образи. За Николай Петров живописта е преди всичко вътрешен диалог. Творбите му са..
Стотици хора се събраха в София На демонстрация в подкрепа на палестинския народ. Шествие в подкрепа на палестинския народ ще се проведе в София Много от събралите се изразиха надежда за увеличаване на международната подкрепа за Палестина, но и съмнения дали планът на американския президент Доналд Тръмп ще доведе до справедлив мир...
Президентът Доналд Тръмп разреши разполагането на 300 войници от Националната гвардия в Чикаго. В изявление от Белия дом се казва, че „на фона на продължаващите насилствени бунтове и беззаконие, които местни лидери като Прицкер отказват да потушат, президентът Тръмп разреши 300 национални гвардейци да защитават федералните служители и активи"...
Най-малко петима души са загинали при руските атаки срещу Украйна тази нощ, съобщи президентът Володимир Зеленски, цитиран от информационните агенции. По негови данни руските сили са атакували няколко района на Украйна с над 50 ракети и близо 500 дрона. Съобщава се за четирима убити в западната Лвовска област, която граничи с Полша. Там е поразен..
Първата приливна вода около 6 м воден стълб с камъни и дървета е заляла курорта Свети Влас. В морето има над 30 коли и 50 екипа на пожарната и..
"Отново успях да направя много добър резултат . Това ми дава мотивация да продължа ", каза пред БНР Ружди Ружди, световна звезда сред..
"Става дума за директна подмяна на обществено важен наратив . В момента някой се опитва – Новото начало на г-н Пеевски, да яхне една модерна вълна..