Онези, които непрекъснато се опитват да си мият ръчичките с Делян Пеевски, трябва да се замислят и да започнат да се учат от него!
Това мнение изказа в предаването "РадиоТочка" кметът на Симитли Апостол Апостолов, като уточни, че не познава лично председателя на ДПС-Ново начало, но го помни още от годините, в които той е бил лидер на Младежкото НДСВ:
"Още тогава го виждах като едно младо и амбициозно момче, което тича да върши някаква работа. Не мога да дам някаква оценка на работата, която е вършил. Но ето - момчето през годините върви нагоре и е убеден, че ще дойде и неговото време да дойде да управлява. И непрекъснато го повтаря".
По думите му това, което казва Пеевски, винаги е нещо добро за хората и е хубаво да се случват, какво като го е казал той.
"Едно време за всички големият враг беше ДПС, сега е г-н Делян Пеевски. Не може така да се вторачваме! Знаем, че всички грешим".
"Има досъдебно производство по проверката на проекта "Грижа в дома" и аз съм убеден, че ще приключи в полза на хората, които участват в програмата на страната на Общината, тъй като възрастните хора казаха, че наистина тези момчета и момичета са вършили работата, за която са били назначени и са изпълнявали съвестно работата си по длъжностната характеристика, която им е била направена по самия проект. ... Аз съм издал само заповед да се започне това, имаше си комисия, която определя, но част от футболистите - 3-4 момчета, които имат баби и дядовци, отговарящи на програмата, изявиха желание да се включат, за да си изкарват допълнителни средства, защото не е професионален футболният клуб, а нашите футболисти работят и получават премии. Като искат момчетата да са обществено полезни, какво пречи и като програмата го разрешава", обясни кметът на Симитли за проверката на Европрокуратурата и ГДБОП по общински проект "Грижа в дома".
Според Апостолов хората, които са пуснали сигнала по случая, са били заблудени, че футболният клуб "Септември" (Симитли) е професионален и футболистите получават заплата:
"Макар че програмата разрешава и това - да получават заплата от отбора и да вземат по програмата. ... Аз познавам момчетата и според мен са глупости приказките, че може да си променят показанията. Ако си променят показанията, ще се самонатопят и може да поемат някаква съдебна отговорност. Не знам кой луд ще го направи това".
Не се притеснявам, че Европрокуратурата може да ме арестува, категоричен беше той и уточни, че вече е бил арестуван веднъж, но преди да стане кмет.
"Никой не може да ми отнеме любовта на хората. Така печеля изборите в моята община", убеден е кметът на Симитли.
Интервюто на Илия Вълков с Апостол Апостолов в предаването "РадиоТочка" можете да чуете от звуковия файл.
Парламентарната комисия по бюджет и финанси ще разгледа на второ четене промените в Закона за еврото, които Народното събрание прие миналата седмица, предаде репортер на БНР. За недобросъвестни търговци са предвидени глоби от 5000 до 1 милион лева. Според внесените предложения глобите за недобросъвестно формиране на цените в периода от 8..
Япония приветства споразумението за прекратяване на огъня, постигнато между Камбоджа и Тайланд след дни на сблъсъци в спорната гранична зона, предаде Ройтерс. От Токио обявиха, че ще работят съвместно с други държави в подкрепа на усилията за намаляване на напрежението, допълва БТА. По информация на Ройтерс - ситуацията на границата..
Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева - началник отдел "Социални и семейни помощи" към Главна дирекция "Социално подпомагане". Тя уточни, че този вид помощ е еднократна и се изплаща веднъж в годината. Ако обаче през годината лицето вече е ползвало правото си на тази..
Най-малко 30 души са загинали в Пекин след проливни дъждове, предаде Синхуа, като цитира данни на общинската служба за контрол на наводненията. През последните дни в района на Миюн и други части на Пекин се наблюдаваха екстремни и тежки метеорологични явления, причинени от топъл и влажен въздух от края на субтропичния антициклон. В 20:00..
На церемонии на "Дондуков" 2 президентът Румен Радев ще удостои днес с орден "Мадарски конник" I степен посланика на Френската република Жоел Мейер и посланика на Кралство Нидерландия Симон ван дер Бург. Висшето отличие се връчва за особено големите заслуги на двамата дипломати за укрепването и развитието на двустранните отношения между..
Няма да си подам оставката, заяви директорът на ВиК Перник Борислав Иванов в интервю пред БНР. Тя бе поискана от кмета на Перник, но директорът е категоричен: "Ако ръководството на националния ВиК холдинг прецени, да ме отстрани". В предаването "Преди всички" на "хоризонт" той обясни за липсата на вода в Трънско по време пожара, когато в..
Комисията по образование ще обсъди три отделни проекта за промени в Закона за предучилищното и училищното образование. Част от предложенията предвиждат използването на изкуствен интелект. Отложеното заради часовете извънредна работа на депутатите четене на промените в комисията ще обсъди предложението за въвеждането на принцип за етично,..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..