Дълбоко съм удовлетворен, да не кажа по-голяма дума, абе направо съм в тих екстаз от милионите, отпуснати за Народните пощенски магазини от новата верига ЛАПКА.
Имаше едно време верига ЛАФКА, но тя умря, горчиво плаках и даже писах некролог за тая верига, която разпространяваше тютюневи изделия и свободно слово с бандерол. ЛАФКА умря, но сега възкръсва като котка с няколко живота в резерв; възродява се като Феникс или даже като сВинкс. И като Левски - под вънкашност пощенска и с име ново.
Към веригата ЛАПКА потекоха милиони публични средства, защото и пощенската гастрономия не е занимание самотно, това е занимание обществено като публичен дом.
Тука съвсем малко отклонение ще направя за някои синоними, употребявани по отношение на публичните домове. Тези обществени заведения са наричани с некрасиви имена - бардак, бордей, блудилище, гнездо на разврата. Но има и по-красиви евфемизми в Домовата книга на публичния разврат. Французите например казват maison de tolérance - дом на търпимостта и толерантността.
На руски пък в старинен стил се казва - непотребный дом, което е обратното на магазин за домашни потреби.
В социалните домове ЛАПКА обаче няма да има непотребници, всичко в тях се прави за правилните нужди на хората. Всички публични работи там ще са пристойни и съвместими със семейните ценности и обществения морал.
И един последен синоним от древния Рим. По времето, когато латинският език още не бил умрял, латиносите наричали публичния дом лупанарий. Не защото хората си гледали срамотиите през лупа, ами защото лупа на латински означава вълчица, сиреч кучка. Което показва по-скоро положително отношение, защото както знаем от легендите, основателите на Рим - Ромул и Рем, са откърмени именно от вълчица, виждали сте художествени произведения как тия апенински роми си имат за дойка женски вълк.
И в този дълъг интелектуален преход стигаме до основната тема - публичното кърмене. Преди някоя и друга година се изпокарахме на тема - може ли, не може ли да се кърми в мола, колко търпимост проявяваме към това явление и не превръщаме ли мола в дом на търпимостта!
В наши дни отново имаме отново имаме сериозен казус с публичното кърмене - депутатка от "Величие" иска да е до народа си, когато се решава съдбата му в парламента. Но иска и бебенцето ѝ да се ползва от всички радости и полезни вещества на майчиното мляко. И това трябва да стане в парламента, защото майката депутатица не може да се разкъса, трябва да кове закони и същевременно да кърми на своя народно-представителен пост.
И сега ще ви издам вътрешна информация за веригата ЛАПКА.
Във всеки пощо-гастроном ще има топла витрина за публично кърмене. На тия горещи точки ще се осъществяват всички операции по контролиране на народния вот, за да могат вересиите да се трансформират в правилен информиран избор.
Същевременно най-голямото кърмаче в българската политика ще има още една био млекоцентрала, от която ще суче публични средства.
Когато и тая гръд пресъхне, сигурни сме, че фалитът на ЛАПКА ще е също тъй доходоносен, както всички правилни фалити - от КТБ до ЛАФКА.
Както и да го гледаме - добре го е нагласил майсторът и добре се е подсигурил с правилен сутиен за кърмене.
За лошите деца държавата може да е блудна мащеха с безотговорно поведение, но за добрите деца държавата винаги е майка кърмилница.
Другари, ще строим млекопровод -
Прокуратурски поток,
със хубави, яки тръби -
великолепен хобот
и радостни дни,
и майчино мляко усърдно кипи!
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще се включи днес в среща, посветена на развитието на бизнеса и трудовия пазар в региона в Кюстендил. Министър Гуцанов ще представи възможностите за подготовка на работна ръка с необходимите на бизнеса знания и умения с финансиране от Националния план за възстановяване и устойчивост,..
В чест на Първи май - Ден на труда и на международната работническа солидарност - КТ "Подкрепа" ще организира шествие в столицата, обявиха от синдиката. В празничния ден шествието ще тръгне от площад "Света Неделя", а крайната му точка е музеят Земята и хората, където ще се проведе традиционният "Рок за труда" с участието на известни..
Докъде и как може да се експериментира с изкуствения интелект ? Марио Манев, доктор по медии и комуникации в СУ „Св. Кл.Охридски“, съчетава на пръв поглед несъчетаеми музикални стилове с ИИ . Смел експериментатор и пионер в музикалната "несъчетаемост" , той смесва ретро поп фолк, стари градски и детски песни с най-твърдия рок. Как се..
В 6-месечен срок да се разработи Пътна карта за усъвършенстване на пенсионната система в България като за това да се задължат МТСП, Министерството на финансите, НОИ, Комисията за финансов надзор и НАП. Такъв проект на решение е внесен в Народното събрание от депутати от трите управляващи партии, начело с председателя на парламентарната социална..
" Не трябва да се радваме на тази малка временна победа, докато не излезе финалното решение ". Това заяви пред БНР Андрей Велчев - председател на Сдружението "За достъпна и качествена храна", по чиито сигнали Комисията за защита на конкуренцията наложи над 1 млн. лв. глоби на две мандри заради това, че са продавали овче сирене, в което има..
Нови мита за вноса от Китай може да бъдат обявени след "две или три седмици", заяви президентът на САЩ Доналд Тръмп, цитиран от ДПА и БТА. В отговор на репортерски въпрос дали Съединените щати и Китай водят преки разговори, Тръмп каза "да, разбира се, всеки ден", а запитан колко скоро възнамерява да намали митата за китайския внос в..
20-годишен водач беше заснет с 220 км/ч на АМ "Тракия" край Сливен. Полицаи установили скоростта с небрандиран автомобил и извели шофьора на паркинг. "Повече от 2 км карахме след него с включен светлинен и звуков сигнал", разказа пред Нова тв комисар Димитър Кикьов от ОДМВР – Сливен. Когато видял полицията, водачът увеличил скоростта, а по-късно..
"Синя София" ще предложи на сесията на СОС на 24-и април, четвъртък, обединение около дясно управление на столицата. Това каза пред БНР Иван Сотиров,..
" Инфлацията може да се окаже по-малкият проблем . Евентуално когато се изпълнят критериите и ако влезем през следващата година в еврозоната големият..
" Градовете Чорлу и Силиври - най-силно засегнати от трусовете, са населени предимно с изселници от България. Хората там са много наплашени и са навън...