Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Барселона също с грешна стъпка, не победи Бетис

Снимка: БТА

Веднага след като Реал (Мадрид) претърпя домакинско поражение от Валенсия, Барселона също направи грешна стъпка в битката за титлата в испанското първенство по футбол и зaвърши 1:1 с Бетис у дома.

Двата отбора си размениха по едно попадение в рамките не 10 минути в самото начало, които останаха и единствени до края на срещата. Гави даде преднина на домакините още в 7-ата минута, а защитникът Натан Бернардо да Соуза изравни в 17-ата за севилци.

Така футболистите от Каталония водят в класирането с 67 точки, пред Реал (Мадрид) с 63, а Бетис се изкачи на 5-ата позиция с 48.

Изглеждайки като много мотивирани от поражението на големия си съперник Реал, играчите на треньора Ханзи Флик започнаха да плетат комбинации. Една от тях – поредната прекрасно разиграна, завърши с подаване на Феран Торес към Гави, който от близо нямаше как да сбърка и 1:0 за Барса.

В 17-ата минута обаче Бетис изравни, след като бранителят Натан Бернардо се разписа след изпълнение на ъглов удар от Джовани ло Селсо и останал пасивен Роланд Араужо. След гола Барселона отново взе инициативата и започна с атаките, но така и не намери вариант да преодолее отличния 38-годишен вратар Адриан. Той всъщност показа, че е готов за подвизи още преди гола на Барса, тъй като в 3-ата минута извади с една ръка шут на Педри, точно влязъл в наказателното поле.

В 38-ата минута той спаси сякаш по чудо с една ръка изстрел на Ламин Ямал, а след почивката Флик пусна в игра и Рафиня. Натискът на Барселона стана още по-зловещ, като владеенето на топката в един момент стигна до 75% и почти постоянни изстрели. Бразилският нападател също опита късмета си в последния четвърт час, но изстрелът му мина над сглобката на гредите. Последваха спасявания на от вратаря на Жул Кунде и Фермин Лопес, но защитата на "зелено-белите" удържа неспирните атаки.


По публикацията работи: Христо Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Роджър Федерер ще играе демонстративно на двойки в Шанхай

Роджър Федерер се завръща на корта в Шанхай

Легендата на световния тенис Роджър Федерер се завръща на корта и ще играе демонстративно на двойки на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай през октомври, съобщават световните медии. Във видео, публикувано от организаторите на турнира АТП Мастърс 1000, швейцарецът заяви: "Здравейте, аз съм Роджър и наистина съм щастлив да се завърна в Шанхай..

публикувано на 11.08.25 в 12:33
Ангел Петричев

Петричев: Плейоф за Шампионската лига е много важен за Лудогорец

Изпълнителният директор на Лудогорец - Ангел Петричев заяви, че всички в клуба са пределно мобилизиране за това да отстранят унгарския Ференцварош и да се класират за плейофния кръг в Шампионската лига, който той определи като "много важен за целите на клуба". "Очаквам труден мач. На този етап от турнира всяка грешка се наказва и всички сме с..

публикувано на 11.08.25 в 12:30
Футболистите на ЦСКА ще борят напрежението с два дни почивка

Футболистите на ЦСКА ще борят напрежението с два дни почивка

Футболистите на ЦСКА ще започнат подготовка за предстоящото гостуване на Арда от 5-ия кръг на Първа лига едва в сряда (13 август), обявиха от клуба. Така тимът на Душан Керкез има два почивни дни в началото на седмица, вероятно за да могат играчите да си изчистят главите, предвид създалото се напрежение заради лошия старт. Гостуването в Кърджали е..

публикувано на 11.08.25 в 11:41
Станимира Петрова стана майка на момченце

Бившата световна шампионка по бокс Станимира Петрова стана майка на момченце

Бившата световна шампионка Станимира Петрова стана майка на момченце, съобщиха от Българската федерация по бокс. "Щъркелът донесе прекрасна новина за българския бокс. На 11 август (понеделник) в 5:44 часа сутринта нашето семейство се увеличи с още един член. Българска федерация бокс с гордост споделя щастливата вест – световната и 4-кратна..

публикувано на 11.08.25 в 11:23
Първа тренировка за гимнастичките в Бразилия

Първа тренировка за гимнастичките в Бразилия преди световното

Националният отбор по художествена гимнастика направи първа тренировка на лагера в Аракажу преди световното първенство по художествена гимнастика от 20 до 24 август в Рио де Жанейро. Българската делегация отпътува на 9 август и след 30-часово пътуване пристигна в Бразилия, съобщават от БФХГ. На шампионата страната ще бъде представена от..

публикувано на 11.08.25 в 10:38
Иван Димитров

Рилски спортист запазва млад баскетболист

Крилото Иван Димитров ще продължи да носи екипа на Рилски спортист и през сезон 2025/26, съобщиха от клуба в понеделник. За 19-годишния баскетболист това ще бъде втори сезон като играч на тима от Самоков. В първата си кампания той взе участие в 20 мача, от които седем като титуляр, в които регистрира по 3,9 точки, 0,5 борби и 0,4 асистенции..

публикувано на 11.08.25 в 09:33
Ламин Ямал вкара два гола

Барселона вкара пет гола във вратата на Комо

Шампионът на Испания по футбол - Барселона, победи с 5:0 италианския Комо в мач за приятелския трофей "Жоан Гампер". Срещата на стадион "Йохан Кройф" в каталунската столица бе последна проверка за Барселона преди началото на новия сезон в Ла Лига. Футболистите на старши треньора Ханзи Флик свършиха основната част от работата си още през..

публикувано на 11.08.25 в 09:20