Индийският министър-председател Нарендра Моди се очаква днес да пристигне в Джеда, Саудитска Арабия, на третото си държавно посещение във влиятелната и богата монархия в Персийския залив, откакто дойде на власт преди повече от 10 години, предаде Франс прес.
Моди посрещна вчера американския вицепрезидент Джей Ди Ванс в момент, когато Делхи се стреми да сключи търговско споразумение със САЩ, за да избегне мита от 26 процента върху износа си, допълва БТА.
"Индия отдава голямо значение на историческите си връзки със Саудитска Арабия, които през последните години придобиха стратегическа дълбочина и динамика", заяви Моди, цитиран от своята канцелария.
"Заедно развихме значимо и взаимноизгодно партньорство", добави той.
Процъфтяващата икономика на Индия разчита до голяма степен на вноса на суров петрол, за да задоволи нарастващото си търсене на енергия.
По данни на индийското външно министерство Саудитска Арабия, която е най-големият износител на суров петрол в света, е третият по големина доставчик на суров петрол за Индия.
Освен това в кралството живеят над два милиона индийски работници - втората по големина чуждестранна общност след бангладешците според преброяване на населението на Саудитска Арабия от 2022 г.
Общинските съветници от партия "Възраждане" няма да подкрепят бюджета и инвестиционната програма на Община Велико Търново за 2025 г. Сред посочените от тях причини са, че техните предложения вече втора година не са включени в инвестиционната програма, а самите те не са били поканени на срещи с кмета Даниел Панов, каквито той е провел с..
"Позицията ни е много ясна - Крим е Украйна" - това заяви говорителят на ЕК Гийом Мерсие в отговор на въпрос дали ЕС е готов да признае Крим за руски. Според осведомени източници, мирното предложение на американския президент Доналд Тръмп предполага Украйна да направи големи териториални отстъпки, сред които да се откаже от полуострова,..
Увеличават се средствата, които държавата предоставя за издръжка на студентите в 48 професионални направления. Това реши правителството, като промени определените до момента нормативи. Промените обхващат близо 140 хиляди студенти и докторанти в държавните висши училища. Необходимите 41 милиона лева са разчетени в проекта на Закона за държавния..
Когато гледаме "Захарна фабрика", важно е да си дадем сметка, че това е политически случай, заяви пред БНР Иван Христанов, лидер на партия "Единение". От ИК "Захарна фабрика" организират общ софийски протест за равни права и задължения Всекидневни протести от 18:30 ч. до края на работната седмица (25.04.2025) организират жители на..
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте ще бъде на визита в Съединените щати утре и вдругиден, съобщиха от щабквартирата на Алианса. В програмата му са предвидени срещи с държавния секретар Марко Рубио, секретаря по отбраната Пийт Хегсет и съветникът по националната сигурност Майк Уолц. Засега няма информация предвиждат ли се изявления..
Евродепутати сериозно разкритикуваха Европейската комисия в първия си доклад за европейския бюджет за периода 2028-2034 г., става ясно от доклада на Комисията по бюджета в Европарламента. Докладът бе подкрепен с 23 гласа "за", 9 "против" и двама въздържали се. В доклада се подчертава необходимостта от увеличаване на инвестициите в отбраната..
Правителството даде съгласие вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов да подпише договор за доставка на 35 едноетажни нулевоемисионни електрически мотрисни влака. Договорът се сключва между Министерството на транспорта и съобщенията и консорциум БУЛЕМУ. Проектът е част от инвестициите по Националния план за възстановяване и..
България излиза от една зона на комфорт , изказа мнение пред БНР Богдан Паташев, бивш посланик на България във Ватикана в периода 2019 - 2023 г...
"Синя София" ще предложи на сесията на СОС на 24-и април, четвъртък, обединение около дясно управление на столицата. Това каза пред БНР Иван Сотиров,..
" Папа Франциск беше изключително светла личност, прекрасен човек. Интересуваше се от всичко, свързано с нашата страна и народ. Проявяваше жив интерес "...