Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ново гражданско сдружение

Боби Ваклинов: Сдружението ще се фокусира върху 5 важни неща, ще работим и те да се случат

Журналистът не се страхува от политиката, защото "и досега върху мен се хвърля не малко кал"

| Интервю
Боби Ваклинов
Снимка: Личен архив, фейсбук

Трябва да ес фокусираме върху 5 важни неща, да работим и те да се случат, а не да започваме с голямата кошница и после всичко да е крах, сподели в интервю пред БНР журналиста Боби Ваклинов, по повод обявеното от него гражданско сдружение.

Самият Ваклинов преди дни във фейсбук обяви, че тръгва към политиката.

"Промяна не е думата, защото е изпразнена от съдържание. Нашата тактика и стратегия ще е на малките стъпки", каза Ваклинов в предаването "Нещо повече".

Той очаква към сдружението да се присъединят честни, достойни хора, които не са партийци, не са послушковци, а имат будна гражданска позиция.

"Има хора с различен профил, 31-годишен инвестиционен адвокат, трудови хора от провинцията, има по-възрастни от цялата страна, хора от Франция са ми писали. Но всичко правя сам и не смогвам да отговоря на всички", разказа Боби Ваклинов организацията около новия му проект.

Той обясни, че първоначално проектът му е за гражданско сдружение, а след това хората и всички заедно ще решат дали ще прерасне в политическа партия.

Ваклинов заяви, че не се страхува, че не той ще задава въпроси, а ще трябва да отговаря на въпроси и да дава трудни решение. Не се притеснява и от "хвърлянето на кал" в политиката:

"Аз и сега немалко кал отнасям. Благодаря ти, че бе първият журналист, който ме подкрепи и ми даде трибуна, след като онзи Хамид Хамид се държа безобразно", каза Боби Ваклинов на водещият на "Нещо повече" Георги Налбантов.

"Водещото нещо и фокусът ни, и се надявам да го направим, ще е към децата. България е единствената държава в ЕС, която няма национална детска болница, Румъния има 2. 10 000 деца остават и тази година извън детските градини, събираме капачки за детски линейки", Ваклинов посочи приоритетните теми на сдружението му.

Той категорично заяви, че подкрепя протестът на журналистите от обществените медии и добави, че БНР е най-свободната медия от трите.

"Подкрепям протеста, защото журналистиката е кучето пазач на демокрацията и вие заслужавате достойно заплащане и ви подкрепям", каза Ваклинов, който е телевизионен продуцент.

А идеята за създаване на гражданско сдружение дошла от стотиците хора, който го призовали да направи нещо, след като споделили неговата позиция за онзи пастрок в Пловдив, обезобразил детето. Все още Ваклинов не е обявил името на сдружението, но обещава да го направи в близките дни.

Цялото интервю чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Александра Никова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Руски МиГ 31 с ракета

Естония публикува карта с курса на трите руски изтребителя навлезли във въздушното ѝ пространство

Естонското министерство на отбраната публикува карта с курса на трите руски изтребителя, които вчера са навлезли във въздушното пространство на прибалтийската република. Oтбранителното министерство на балтийската република публикува и карта с траекторията на трите изтребителя. Те са навлезли във въздушното ѝ пространство при остров Вайнлоо..

публикувано на 20.09.25 в 17:53
Снимката е илюстративна

Украински дронове поразиха руски помпени станции, част от петролопровод

Украински дронове са поразили няколко руски помпени станции, част от петролопровода Куйбишев - Тихорецк. Той се използва за пренос през черноморското пристанище Новоросийск. Според източник на Ройтерс, поразените станции се намират в районите на Волоград и Самара. Украйна продължава своите нападения по подобна инфраструктура, за да..

публикувано на 20.09.25 в 17:25
Снимката е илюстративна

Второ огнище на пожара се разви над асеновградското село Горнослав

Второ огнище на пожара се разви над асеновградското село Горнослав. Според началника на Районната противопожарна служба главен инспектор Величко Бришимов, пламъците са обхванали борова гора. По данни на местните хора първият фронт на пожара е тръгнал от запалено стърнище. Обмисля се да бъде поискано включването на летателна техника за..

публикувано на 20.09.25 в 17:03
Володимир Зеленски

Зеленски: В рамките на украинската армия ще бъдат обособени отделни щурмови войски

В рамките на украинската армия ще бъдат обособени отделни щурмови войски. Това съобщи украинският президент Володимир Зеленски, цитиран от УНИАН. По неговите думи, вече специализирани щурмови батальони и полкове са демонстрирали добри резултати през тази година, като става дума за въздушно-десантни подразделения, работещи и с помощта на..

публикувано на 20.09.25 в 16:37

Ивайло Мирчев: Къртят жълтите павета, за да сложат антипаркинг колчета пред служебния вход на НС

На същото място, където "Продължаваме промяната" бяха паркирали автомобилите си, за да не може Делян Пеевски да влезе през служебния вход на Народното събрание, днес къртят жълтите павета, за да сложат антипаркинг колчета. За това алармира съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев във "Фейсбук": "Днес се слагат антипаркинг колчета, за..

публикувано на 20.09.25 в 16:09
Тръмп и Зеленски на входа на Белия дом, Вашингтон, 18 август 2025 г.

Зеленски съобщи, че ще се срещне с Тръмп в Ню Йорк

Докато въздушните удари и битките по фронтовете в Украйна продължават, усилията за постигане на мир следващата седмица ще се пренесат в Общото събрание на ООН. Русия и Украйна съобщиха за военни успехи на различни части от фронта Зеленски: Русия изстреля 40 ракети и 580 дрона по Украйна, подобен удар не е военна необходимост..

публикувано на 20.09.25 в 15:49

Асен Василев: Бойко Борисов да лобира за старт на процедурата по избор на нов главен прокурор

В Пазарджик съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев призова Бойко Борисов да лобира чрез правосъдния министър Георги Георгиев, за да даде старт на процедурата по избор на нов главен прокурор "В момента имаме главен прокурор, който е незаконен. Имаме министър на правосъдието, който гласува за този закон, на шестия месец да се..

публикувано на 20.09.25 в 15:23