Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"90% от това ДПС, което познаваме, е под ръководството на Делян Пеевски"

Валерия Велева: Ако ходът на Джевдет Чакъров е солова акция, в тази структура има тотален хаос и противопоставяне

"Политическият срив на Ахмед Доган е феноменален"

| Интервю
Валерия Велева
Снимка: Ани Петрова

"Политическият срив на Ахмед Доган е феноменален. Няма партиен лидер, който така катастрофално да се е сринал пред очите на цялото общество".

Това заяви Валерия Велева, "Епицентър", след като стана ясно, че Делян Пеевски се е срещнал с Джевдет Чакъров и са провели "задълбочен и конструктивен разговор, в който решиха, че трябва да бъде затворена страницата на разединение и конфронтация, белязали последните месеци".

"От една страна, това е очакван ход, след като Джевдет Чакъров не беше включен в т.нар. Председателски съвет, който господин Доган избра преди две седмици, показвайки по този начин, че е недоволен от неговата работа. От друга страна, Джевдет Чакъров и към този момент  е легитимен предсетел на това ДПС, което е около Доган. Ако това е негова солова акция, това означава, че в тази структура има тотален разнобой, хаос и противопоставяне".

90% от това ДПС, което познаваме, е под ръководството на Делян Пеевски, смята Велева.

"С всички кметове, които приеха стратегията за новото начало. Няма и една година от онзи трети юли, когато ДПС се разцепи при гласуването на първия кабинет на Росен Желязков и тази структура, градена 30 години от Доган, влезе под крилото на Пеевски. Видя се, че Доган е книжен тигър като лидер. Той калкулира само загуби.

Джевдет Чакъров не стана лидер. Беше муден и без организаторски способности, но мотивите, с които е поискал среща с Пеевски, са много правилни. Това разделение, което спретнаха на този електорат, е много емоционално тежко. Мотивите на Чакъров, че трябва да бъде спряно разделението и конфронтацията са правилни. Този ход аз го приемам и разбирам чисто политически. Джевдет Чакъров е разбрал, че с война не може да се върви в политиката". 

Цялото интервю може да чуете в звуковия файл. 

По публикацията работи: Мария Сивкова-Илиева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Тръмп: Настоящото предложение за мир в Украйна не е окончателно

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че настоящото предложение от него за мир в Украйна, с което да се сложи край на войната на Русия, не е окончателно, като коментарът му идва в момент, в който Украйна и европейските съюзници на Вашингтон заявяват, че мирният план може да бъде основа за преговори, но се нуждае от "допълнителна работа",..

публикувано на 22.11.25 в 20:36

Израелската армия е нанесла въздушни удари в Газа

Израелските сили са убили петима "високопоставени терористи на "Хамас" в Газа, съобщиха от кабинета на премиера Бенямин Нетаняху, като уточниха, че атаката е в отговор на нарушаване на примирието от страна на палестинската групировка, предаде Ройтерс. В съобщението се посочва, че въоръжен мъж е навлязъл в контролираната от Израел територия в..

публикувано на 22.11.25 в 20:18

Орязаха финансиране за основен ремонт на покрива на МБАЛ "Христо Ботев" във Враца

Министерството на здравеопазването оряза финансирането за основен ремонт на покрива на Многопрофилната болница за активно лечение "Христо Ботев" във Враца. Обществената поръчка за ремонтите, която е на стойност 800 хил. лв. е спряна. Покривът на масивната сграда на врачанската болница не е ремонтиран изцяло от десетилетия. В началото на..

публикувано на 22.11.25 в 19:50

Филмът "Шампиони в Златната долина" печели голямата награда на "Банско филм фест"

Филмът "Шампиони в Златната долина" печели голямата награда на "Банско филм фест". Копродукцията на Афганистан, Германия и САЩ с режисьор Бен Стъргулевски печели голямата награда на 24-ото издание на международния фестивал. Лентата разказва за млад афганистанец, на когото съвсем малко не достига, за да се превърне в първия скиор олимпиец на..

публикувано на 22.11.25 в 19:30

Пациентски организации искат премахване на ограничението в биомаркерната диагностика за онкоболни

Новата амбулаторна процедура за специализирано изследване на гени при онкопациенти дискриминира хората, които са били в ремисия и заболяването се е върнало, както и тези с поставена диагноза и назначено лечение, на които не е правена биомаркерна диагностика. Това посочват пациентски организации в писмо до Здравната каса и здравното министерство. И..

публикувано на 22.11.25 в 19:05

ГЕРБ: Нашите представители в ОИК-Варна ще гласуват против свалянето на Благомир Коцев

Изпълнителната комисия на ГЕРБ, след консултация с лидера Бойко Борисов, е взела решение да помоли своите представители във варненската Общинска избирателна комисия (ОИК) да гласуват против отстраняването на Благомир Коцев от кметския пост. Борисов е поискал представители на ГЕРБ във Варна да гласуват против свалянето на Коцев Това..

публикувано на 22.11.25 в 18:30

Строителите с най-високото увеличение на заплатите във Великотърновска област

Строителите са получили най-високото увеличение на заплатите във Великотърновска област. В сектора възнагражденията са увеличени с 11 процента. С толкова за третото тримесечие са намалели средните заплати на заетите в енергетиката в региона. Всеки четвърти във Великотърновска област работи в преработващата промишленост или в търговията,..

публикувано на 22.11.25 в 17:32