Българските граждани да ме чуят добре, България отговаря на всички критерии, няма компромиси направени от ЕЦБ и ЕК. Това е сигнал към европейските ни партньори, че не се прави по милост влизането в еврозоната, а е дълъг път и затова няма разумна причина, някой да има забележки към нас. Това каза депутатът от ПП-ДБ Мартин Димитров в интервю пред БНР.
И предупреди, че до 8 юли т. г. трябва да се внимава с подготовката на България за влизането в еврозоната:
"Мен ме притесняват регулаторите и техния състав, които Пеевски и БСП избраха. Темите, по които регулаторите трябва да вземат отношение са елементарни, но ме притеснява качеството на регулаторите. Хората, които зле се представиха в НС, пак ги избраха."
Мартин Димитров призна, че ПП-ДБ ще внесат вот на недоверие към правителството, но още обсъждат по каква тема да бъде.
"ДБ имаме позиция и започнахме консултации по темата за вот недоверие. Ние сме категорична опозиция на правителството. То има сериозни проблеми, включително огромното влияние на Пеевски. И когато сме готови с внасянето на вот ще го обсъдим. С ПП водим разговори", обясни той.
И допълни, че ДБ смятат най-рано през септември да задействат процедурата по вот на недоверие, за да е приключил въпросът за еврозоната.
След като се разберат с ПП за темата, ще търсят подкрепа от другите парламентарни опозиционни сили -"Възраждане", "Величие" и МЕЧ.
Димитров посочи, че за влизането на България в еврозоната имат не само ПП-ДБ, но и гражданското общество и анализатори, популяризирайки ползите от еврото.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Полицията в Пазарджик затяга контрола срещу автомобилните гонки и дрифтове. Ще се проверяват и шумозаглушителните уредби на превозните средства като "шумните коли" ще бъдат спирани от движение Статистиката показва, че през летните месеци незаконните гонки се увеличават в пъти, а крайните квартали са принудени да чуват всяка нощ шума от..
Засилен е пътният трафик в Гърция. Увеличават се глобите и наказанията за ползване на мобилен телефон от шофьорите. Много е интензивен трафикът по цялата пътна мрежа, съобщава гръцката полиция. В сила са въведени забрани за движение на товарни автомобили на входовете на градовете, за да се облекчи движението на леки автомобили. Днес не е..
До края на годината трябва да пристигнат първите 8 самолета Ф-16 у нас, каза преди началото на учението "Балкански страж 2025" началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, но не се ангажира с дати и срокове на доставка. Вторият изтребител Ф-16 е пристигнал нормално в 3-та авиационна база и в момента текат всички процедури по приемането му.,..
Дезинфохак 2025 е дълъг хакатон за установяване на дезинформация. В него са се включили 12 екипа от млади хора в търсене на устойчиви решения за справяне с дезинформационните потоци. Дезинформационните наративи обслужват определени интереси и позиции . В анализираните единици са присъствали политически партии и техни изявления, съдържащи..
България е важен партньор за Казахстан в Европа, подчерта президентът на централноазиатската държава Касъм-Жомарт Токаев, който разговаря с българския президент Румен Радев в Астана. Насърчаването на търговията и икономическите връзки между София и Астана е във фокуса на днешното официално посещение на Румен Радев в Казахстан...
Утре, 10 юни, работници и служители от Агенция "Пътна инфраструктура" ще излязат на протест под наслов "Достоен труд - достойно заплащане". Те настояват за ръст на възнагражденията с минимум 10 на сто, като за това са необходими 2 милиона лева от държавния бюджет. Протестът се организира от Синдикат "Пътно дело" към КНСБ и Федерация..
Църковна служба и курбан за здраве организират днес при храм-костницата "Св. Троица" в граничното село Гюешево - това се преви от десетилетия на Свети Дух, каза кметът Татяна Георгиева. Очакват се стотици гости от района и страната, поканени са и от Военното министерство. Празникът ще започне по обяд. Храмът е започнат преди 100 години с..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тома Биков в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
" Основната заслуга е наша и трябва да имаме малко повече самочувствие – всички българи. Има много солидно национално усилие , което продължи в..
Държавният глава тича по пистата на популизма. Това заяви пред БНР акад. Николай Денков, депутат от ПП-ДБ, бивш премиер. "Двата доклада..