Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Карлос Алкарас стигна финала в Париж

Карлос Алкарас
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Испанецът Карлос Алкарас ще играе за втора поредна година на финала на Откритото първенство на Франция по тенис.

Шампионът за 2024-та се класира за последния мач в надпреварата след 4:6, 7:6(3), 6:0, 2:0 и отказване на неговия съперник Лоренцо Музети от Италия.

Мачът на корт "Филип Шатрие" в Париж бе много интересен в първите два сета, но в началото на третия Музети получи проблем в лявото бедро.

Италианецът направи опит да продължи да играе, но в началото на четвъртия сет, точно след като бе пробит за пети пореден път, той реши да подаде ръка на съперника си.

Още в първия гейм на мача Алкарас имаше възможност да направи пробив, но не успя.

Музети спаси още един брейкбол в седмия гейм, а когато получи първата си възможност за пробив в десетия гейм, веднага направи такъв, за да спечели първия сет.

Втората част започна по-добре за Алкарас, който стигна до ранен пробив - негов първи в мача, но веднага след това Музети успя да изравни.

Испанецът отново поведе с 6:5 гейма и сервираше за спечелването на сет, но осмият в схемата Музети направи нов рибрейк, за да форсира тайбрек.

В него Алкарас поведе с 3:0 точки, смяната на полетата дойде при 5:1 и той го взе със 7:3.

В началото на третия сет се появиха видимите физически проблеми за Музети и след осем гейма за Алкарас в рамките на само 33 минути мачът приключи в полза на защитаващия титлата.


По публикацията работи: Петър Ненов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

България на второ място в класирането по медали на ЕП по художествена гимнастика в Талин

България завърши на второ място в класирането по медали на 41-о Европейско първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин. Националките завоюваха общо пет отличия - три златни и един сребърен на Стилияна Николова на финалите и в многобоя, както и бронзов на ансамбъла за девойки в състав Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова,..

публикувано на 08.06.25 в 20:47

Eмоции, високи скорости и атрактивни изпълнения на Red Bull Showrun в София

Шоуто Red Bull Showrun Sofia оправда очакванията и зарадва почитателите на високите скорости по улиците на София. Главни действащи лица бяха 18-годишният ни пилот във Формула 3 Никола Цолов, който е част от Red Bull Junior Academy и се представя много силно от началото на новия сезон, и легендата от Формула 1 с над 60 подиума в кариерата – Дейвид..

публикувано на 08.06.25 в 20:19
Стилияна Николова и Бранимира Маркова

Стилияна Николова: Усещах подкрепата на феновете в залата

Трикратната европейска шампионка на обръч, топка и бухалки, както и вицешампионка в многобоя Стилияна Николова, беше много щастлива от представянето си в последния ден на 41-ото европейско първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин. "Много съм доволна от представянето си днес и най-вече от това, че успях да покажа съчетанията..

публикувано на 08.06.25 в 16:33

Гимнастиците със Синдром на Даун взривиха зала „Колодрума“ заедно с невероятния Карлос Насар

Гимнастиците със Синдром на Даун застанаха на голямата сцена редом до един от най-великите български спортисти — Карлос Насар. Спортистите от Федерацията по адаптирана физическа активност, с президент Слав Петков, взривиха пловдивската зала „Колодрума“ със своето вдъхновяващо изпълнение. Музиката, създадена специално за тях, наподобяваше туптящо сърце..

публикувано на 08.06.25 в 15:35
Стилияна Николова и Ева Брезалиева

Индивидуалните ни гимнастички с пълни квоти за световното първенство в Бразилия

България спечели пълен комплект квоти за индивидуалната надпревара при жените на Световното първенство по художествена гимнастика в Бразилия. Според регламента, класиране сред топ 12 на нациите в многобоя на Европейското първенство в Талин гарантира две квоти за Мондиала в Рио де Жанейро. Второто място на Стилияна Николова и 11-а позиция на Ева..

публикувано на 08.06.25 в 13:42

Стилияна Николова със злато във финалите с обръч, с топка и с бухалки на ЕП в Талин (ОБНОВЕНА)

Стилияна Николова спечели златните медали във финалите с обръч, с топка и с бухалки на 41-ото европейско първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин. Абсолютната европейска шампионка от Будапеща 2024 и вицешампионка в многобоя от Талин 2025 изигра безупречно своите композиции и получи най-високите оценки и на трите уреда...

публикувано на 08.06.25 в 12:49
Съмър Макинтош

Съмър Макинтош с нов световен рекорд на 400 метра свободен стил

Канадката Съмър Макинтош постави нов световен рекорд при жените в плуването на 400 метра свободен стил по време на националния шампионат на страната във Виктория, окръг Британска Колумбия. 18-годишната Макинтош спря хронометрите на 3:54.18 минути, като подобри с повече от секунда стария световен рекорд на Ариарне Титмус. На световното..

публикувано на 08.06.25 в 10:52