Националният отбор на Беларус по скокове на батут, воден от олимпийския шампион Иван Литвинович, пристига на лагер в България. През юли състезателите от бившата съветска република ще проведат съвместен тренировъчен лагер с разширения състав на българския национален отбор. Спортистите, които ще бъдат включени в разширения състав, ще бъдат определени от старши треньора на държавния тим Станислав Стоянов и ръководството на Българската федерация по скокове на батут след приключването на държавното първенство в Габрово, съобщи специално за БНР президентът на централата Стоян Димитров.
„Започнахме с квалификациите и финалите в дисциплините двоен мини батут и акробатична пътека. В състезанието взеха участие около 60 деца. Не е изненадващо, че представителите на русенския клуб ‘Имидж’ спечелиха отборната надпревара. Сега продължаваме с квалификациите в олимпийската дисциплина, а финалите са утре. След това ще определим състава на националния отбор. Предвиждаме в него да влязат около 26 състезатели. Това ще бъде разширеният ни състав. Още следващата седмица те ще влязат в лагер, за да се подготвят за Световната купа във Варна през септември. По това време ще проведем и международен турнир за юноши и девойки. Вече имаме заявки за Световната купа от 22 държави, а за юношеския турнир – засега интерес са заявили представители на 7 страни. Купата във Варна ще бъде последното състезание, след което ще определим и участниците за Световното първенство през ноември в Испания“, каза още Стоян Димитров.
„Това, което до момента прави впечатление от представянето на националните състезатели, е високото ниво на Христина Пенева, както и на Мариана Узунова. Към тях се присъедини и Катерина Кулешова, която от няколко месеца има български паспорт. За съжаление, тя няма да може да участва в Световната купа във Варна, тъй като украинската федерация даде съгласие тя да получи състезателни права едва от следващата година. Тогава тя вече официално ще бъде част от националния отбор на България. Добре се представят Калоян Петров и Никол Филипова. За съжаление, имаме проблеми с Георги Бесарбовски, който не участва в това първенство. Мариян Михалев не е в добра спортна форма, а Мартин Димитров вече се е възстановил от контузията и тренира активно. Надявам се скоро да изработи на високо ниво своите комбинации“, добави Димитров.
Президентът на Българската федерация по скокове на батут се похвали още, че през следващата седмица очаква да бъдат преведени средствата за изграждането на нова зала в Ямбол и строителството да започне.
„Надяваме се догодина държавното първенство да се проведе в новата, модерна, висока и просторна зала в Ямбол“, завърши Стоян Димитров.
Общо 1024 футболисти от всички футболни първенства в Турция, сред които и играчи на Бешикташ и Галатасарай, са участвали в незаконни залози, заради които са временно отстранени и са препратени към дисциплинарната комисия на Турската футболна федерация (ТФФ), съобщават турски медии. Според съобщение на ТФФ сред временно отстранените са..
Дунав (Русе) спечели очаквания с най-голям интерес мач от 15-ия кръг във Втора футболна лига, като надделя над втория Фратрия (Варна) с 2:0. Денислав Минчев преди почивката и Билал Салах през втората част донесоха успеха на дунавци, които остават единствени без поражение и вече водят в класирането със 7 точки преднина над днешния си съперник. Домакините..
Ива Иванова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 40 хиляди долара. 19-годишната българка победи Пиа Ловрич (Словения) с 5:7, 6:3, 6:4 за 2:42 часа. Иванова поведе с 5:3 в първата част, в десетия гейм пропусна два сетбола, но със серия от четири поредни гейма съперничката й направи обрат. Във втория сет..
Представителния тим на ЦСКА ще поднови тренировъчен процес утре (11 ноември), след като футболистите получиха двудневна почивка след победата над Левски (1:0) в последния шампионатен двубой. До петък (14 ноември) тимът на Христо Янев ще има по едно занимание дневно с изключение на сряда, когато съставът ще тренира двуразово на клубната..
Иван Божинов спечели бронзов медал в дисциплината мъжки двойки II3 на световното първенство по тенис на маса Virtus World Table Tennis Championships 2025, което се проведе в Кайро (Египет). В турнира Божинов се състезава в партньорство с представителя на Египет Сайед Абдала. Двойката успя да покаже стабилна игра, която им донесе място на почетната..
Доналд Тръмп стана първият действащ президент на САЩ от почти 50 години, който присъства на мач от редовния сезон на Националната футболна лига (НФЛ), съобщава Асошиейтед прес. Президентът изгледа на живо срещата във Вашингтон между местния тим "Вашингтон Командърс" и "Детройт Лайънс", придружаван от шефа на Пентагона Пийт Хегсет. Според АП това..
Българските състезатели се класираха за три финала в първия ден на квалификациите на Европейското първенство по спортна аеробика за юноши и девойки в Ганджа (Азербайджан). Тройката 15–17 години Виктория Крушарска, Теодора Рибарова и Кристина Костова спечели първо място в пресявките с 18.550 точки, а Неда Запрянова, Стефани Лечева и Мария Вълчева..