Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гимнастичките ни с отлична подиум тренировка преди световното в София

Национален отбор девойки - индивидуално
Снимка: БНР

Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и Анастасия Калева проведоха отлична подиум тренировка преди началото на третото световно първенство по художествена гимнастика за девойки, което започва утре в „Арена 8888“ в София.

Магдалена Вълкова ще се състезава с обръч и лента, Алекса Рашева – с топка, а Анастасия Калева – с бухалки. Залата вече е напълно подготвена за старта на шампионата.

„Много силна подиум тренировка направиха нашите момичета. Изпълниха съчетанията си много добре и са в отлична форма за това състезание. Композициите им са сред най-силните на това първенство“, заяви след тренировката главният мениджър на националния отбор по художествена гимнастика (индивидуално – жени и девойки) Бранимира Маркова.

Световното първенство започва  утре от 10:00 ч. с квалификациите на обръч и топка, в които ще участват Магдалена Вълкова и Алекса Рашева. Те ще играят във втория поток, започващ от 12:15 ч. Официалното откриване на шампионата е насрочено за 19:15 ч.

България ще бъде представена и от ансамбъла за девойки в състав: Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова, Габриела Трайкова, Ивайла Велковска и Елена Христова.

Близо 370 гимнастички на възраст 14–15 години от 71 държави са подали заявки за участие на Световното първенство в София. Израел и Украйна няма да участват по политически причини.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ландо Норис с победа в Гран при на Бразилия

Британецът Ландо Норис увеличи преднината си на върха в генералното класиране при пилотите във Формула 1 с победа в състезанието за Голямата награда на Бразилия, 21-ви кръг за сезона. Пилотът на МакЛарън потегли от полпозишън и въпреки че бе подложен на натиск от италианеца Кими Антонели (Мерцедес) и съотборника си Оскар Пиастри, успя да постигнe..

публикувано на 09.11.25 в 21:26
Александра Фейгин

Сребро за Александра Фейгин на турнира "Денкова-Стависки къп"

Александра Фейгин спечели сребърен медал при жените на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова-Стависки къп", който завърши в Зимния дворец в столицата.  Състезателката на Ина и Андрей Лутай , която беше лидерка след кратката програма  с 57.54 точки, допусна грешки във волната и получи оценка от 101.67 (54.40 за технически елементи, 48.27..

публикувано на 09.11.25 в 21:20
Александър Николов

Лубе победи Верона, Алекс Николов с 20 точки

Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) постигнаха 3-а поредна и общо 4-а победа от началото на сезона в италианската волейболна  Суперлига. Играчите на Джампаоло Медей удариха като домакини непобедения до момента тим на Рана (Верона) с 3:0 гейма, в отделните части  25:21, 26:24, 26:24 точки, в голямото дерби на изтегления 6-и..

публикувано на 09.11.25 в 20:52

Арда шокира Лудогорец

Арда записа историческа победа срещу шампиона Лудогорец, надделявайки с 3:2 като гост в последен двубой от 15 кръг на Първа лига. Срещата на "Хювефарма Арена" ще се помни дълго от тима от Кърджали, който за първи път побеждава Лудогорец във вътрешния шампионат. Арда на три пъти повежда в резултата и в крайна сметка стигна до успеха след гол на Андре..

публикувано на 09.11.25 в 19:42
Иван Хърков

Иван Хърков с бронзов медал на световното първенство по самбо

Иван Хърков спечели бронзов медал в категория до 79 килограма в последния ден на световното първенство по самбо в Бишкек (Киргизстан). Хърков заслужи място на почетната стълбичка след победа над Иля Ламиваротау (Беларус) с 1:0 точки в мача за третото място. Българинът, световен първенец от Ереван 2023, стигна до отличие на трето поредно световно..

публикувано на 09.11.25 в 18:54

Черно море спечели мача срещу ЦСКА 1948 в Първа лига

Черно море победи с 1:0 като гост ЦСКА 1948 в мач от 15-ия кръг от Първа лига и отново е в челната тройка на класирането. След 14 минути игра Огнйен Гашевич центрира от ъглов удар, но Атанас Илиев стреля с глава покрай вратата на Черно море. Четвърт час по-късно Николай Златев не успя да затрудни вратаря на домакините Петър Маринов.  Пет минути..

публикувано на 09.11.25 в 18:10
Лиа Любенова

Бронз за фигуристката Лиа Любенова при девойките на "Денкова–Стависки Къп“

Лиа Любенова спечели бронзов медал при девойките на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова–Стависки Къп“, който се провежда в Зимния дворец на спорта в София. Състезателката на клуб Елит приключи надпреварата със сбор от 137.37 точки, след като зае трето място както в кратката, така и във волната програма.  Победителка е представителката..

публикувано на 09.11.25 в 16:41