Групата на "Спаси София" в Столичния общински съвет предлага да бъдат обединени четирите транспортни дружества на градския транспорт – Столичен автотранспорт, Столичен електротранспорт, Центъра за градска мобилност и Столичния "Метрополитен".
Така ще бъде намален административния състав, който има дублиращи функции. От обединението на транспортните дружества на София ще бъдат спестени 40 милиона годишно, изчислява председателят на групата Борис Бонев.
"Днес внасяме в общинския съвет доклад, с който предлагаме сливането на четирите транспортни дружества в едно. С цел оптимизиране на разходите, намаляване на персонала и най-важното - подобряване на условията за пътуване от хората. Защото софиянци искат като дойде трамваят, той да бъде чист, климатизиран, да е удобен. Предвиждаме поне 20% съкращение. Няколкостотин човека, които в момента смятаме, че изпълняват дублиращи функции в 4 дружества", заяви Бонев.
Протест в защита на арестувания кмет на Варна Благомир Коцев и останалите арестувани по делото се проведе до Европейския парламент в Брюксел. В него участваха евродепутатите от "Обнови Европа" Никола Минчев и Христо Петров, както и високопоставени представители от паневропейската партия на либералите АЛДЕ. Трети протест в подкрепа на..
И русенци излязоха на протест пред Съдебната палата в града с настояване за върховенство на закона. Трети протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна (СНИМКИ) Пред Съдебната палата в Русе се събраха десетки активни граждани и местни политически привърженици, за да изразят подкрепата си към кмета на Варна Благомир Коцев и да настояват за..
Продължава протестът, организиран от ПП и "Правосъдие за всеки" под надслов "Да свалим бухалките на деребеите". Малко преди 21 ч. д емонстрантите тръгнаха на шествие по бул. "Цар Освободител" към сградата на Народното събрание. "Правосъдие за всеки" свиква протест тази вечер в София Пред събралото се множество говориха редица юристи,..
Четири пожарни екипа са участвали в гасенето на пожар в село Средище, община Кайнарджа. Огънят е избухнал в сухи треви на пасище, най-вероятно вследствие на високите температури. Благодарение на бързата намеса на пожарникарите и местни жители, пожарът е овладян на 90%, като няма данни за пострадали хора, съобщи кметът Георги Василев:..
Нов пожар в Пирин е възникнал в късния следобед. Огънят е тръгнал от запалени треви и храсти в непосредствена близост до санданското село Горно Спанчево, но вече е обхванал голяма територия от смесени гори. Пожарът в Кресненския дял на Пирин е локализиран Първи на мястото на пожара са пристигнали екипи на пожарната в Сандански, а в..
Работник на 64 години, е загинал при инцидент с машина за смилане на биомаса в ТЕЦ "Бобов дол", съобщиха от Инспекцията по труда в Кюстендил, чиито екип е направил проверка на фаталния случай. Става дума за неспазване на мерките за техническа безопасност, коментира директорът на Инспекцията Христо Демиревски. Сигналът постъпил на телефон 112,..
Стотици граждани от столицата се събраха на протест пред Съдебната палата с искане за независимо правосъдие, предаде БТА. Протестът под надслов "Да свалим бухалките на деребеите" е организиран от инициатива "Правосъдие за всеки". "България е европейска държава, краят на мафията наближава", "Законът не е бухалка", "Престанете да..
В "Нощен Хоризонт" гости по темата за отпуските на учителите, как почиват през лятото учителите - това коментират Дора Терзиева - старши учител в ДГ..
Обществената поръчка за десет нови автобуса до Витоша е провалена. Явили са се двама участници, като единият е бил отстранен по формални причини...
"Вчерашните протести са протести, които Варна не помни от 2013 година , когато на улицата излязоха наистина хиляди хора". Това каза пред БНР Спас..