Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Поредна стачка на влаковете в Италия

Снимка: Архив / Снимка: ЕПА/БГНЕС

В Италия, от 21 часа местно време тази вечер до 18 часа във вторник 8-ми юли, е обявена поредната национална стачка в железопътния транспорт.

Стачката е обявена от автономните профсъюзи, които не са подписали подновяването на трудовия договор на железопътните работници.

Той обаче е подписан от основните профсъюзи за тази трудова категория. За това, в протеста ще участват само служителите от профсъюзите Cub Trasporti и USB.

Тези от Cub Trasporti няма да работят от 21 часа местно време тази вечер до 18 часа във вторник 8-и юли, а протеста на USB е в продължение на 8 часа през цялата работна смяна във вторник.

Тази стачна схема ще доведе до неудобства в целия ж.п. транспорт с промяна и отмяна на регионални, на влакове на дълги и средни разстояния. Тя ще се отрази и на ж.п. връзките към летищата. Превозът е гарантиран между 6 и 9 и 18-21 часа местно време.


По публикацията работи: Светлин Божков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Европа регистрира рекорден брой огнища на вируси, предавани от комари

Рекорден брой огнища в Европа на вирусите, предавани от комари, включително западнонилска треска и чикунгуня , сочат, че е необходим солиден и координиран отговор, за да бъде защитено общественото здраве на континента. Това обяви Европейският център за профилактика и контрол върху заболяванията . Данните бяха съобщени във връзка със Световния ден..

публикувано на 20.08.25 в 23:04

Жена е загинала при катастрофа в района на Исперих

Жена е загинала при катастрофа, станала тази вечер на кръстовището между главен път Е-70 и изхода за град Исперих, съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР в Разград Илияна Георгиева. Сигналът е подаден на тел. 112 в 18:50 часа. Микробус "Мерцедес Вито", шофиран от 23-годишен водач от Разград, движейки се от Разград към Исперих, не..

публикувано на 20.08.25 в 21:12
Опустошени сгради в град Газа.

Израел съобщи, че планът за завладяване на град Газа вече е в началната си фаза

Планът за завладяване на град Газа вече е в началната си фаза, обяви говорител на израелските въоръжени сили. След сблъсък с бойци на "Хамас" израелците са заели покрайнините на най-голямото селище в едноименния палестински анклав. По-рано израелските власти свикаха в армията около 60 хиляди резервисти.  Израелската армия съобщи за мобилизация на..

публикувано на 20.08.25 в 21:01

Началниците на отбраната на страните от НАТО обсъдиха мирните преговори за Украйна

Началниците на отбраната на държавите членки на НАТО проведоха "чудесна и откровена дискусия" по време на видеоконферентна среща, в която са обобщили резултатите на неотдавнашните разговори за конфликта в Украйна, каза днес началникът на Военния комитет на пакта адмирал Джузепе Каво Драгоне, цитиран от Ройтерс. "Потвърдихме подкрепата си за..

публикувано на 20.08.25 в 20:55

Гърция няма да изпраща военни части в Украйна

Гърция няма да изпраща военни части в Украйна, заяви днес говорителят на правителството Маринакис в интервю за медиите. Той обърна специално внимание на участието на премиера Мицотакис във видеоконферентната среща на Европейския съвет, където гръцкият премиер приветства възможностите за мир след преговорите в САЩ. "Атина настоява за..

публикувано на 20.08.25 в 20:38
Снимката е илюстративна

Полицията в София задържа 26-годишен мъж, намушкал друг при скандал

Полицията в София задържа 26-годишен мъж, след като е намушкал с нож друг човек при скандал. Инцидентът е станал в късния следобед на столичния булевард "Цариградско шосе". Арестуваният е известен на полицията. Той е избягал след нападението, но полицията го е открила и арестувала.  По случая е образувано досъдебно производство.

публикувано на 20.08.25 в 20:26
Росен Желязков и Георг Георгиев

Премиерът на Украйна увери, че обучението по български език в страната ще продължи

Обучението по български език в Украйна ще продължи. Това е уверила украинския премиер Юлия Свириденко българския си колега Росен Желязков. Във видеоконферентен разговор Росен Желязков е уверил, че България е готова и да помага за следвоенното възстановяване на Украйна.  Росен Желязков е припомнил, че България е сред най-силните и активни..

публикувано на 20.08.25 в 20:17