Две жени бяха ранени при руски удар с дрон във Василевски район на Запорожка област, съобщи председателят на Запорожката областна военна администрация Иван Федоров в "Телеграм", предаде Укринформ.
"64-годишна жена и 73-годишна жена бяха ранени, когато руски дрон удари къщата им в Приморск", се казва в съобщението.
Прозорците на къщата са изпочупени, а фасадата е повредена. На двете ранени жени е оказана необходимата медицинска помощ, допълни Федоров, отбелязва БТА.
Укринформ съобщи също така, че в резултат на руска въздушна атака в едно от предприятията на град Запорожие е избухнал пожар.
Силите за противовъздушна отбрана на Русия са свалили най-малко 93 украински дрона през изтеклата нощ, а Украйна отново е атакувала Москва, предаде ДПА, като се позова на изявление днес на официални руски представители.
Няма още информация за пострадали или за размера на нанесените щети.
Руското министерство на отбраната съобщи, че поне 19 от дроновете са били свалени над Московска област. Около 10 региона в Русия са били подложени тази нощ на украински въздушни атаки, като ударите са били съсредоточени предимно срещу граничещите с Украйна Брянска и Курска област.
Кметът на Москва Сергей Собянин съобщи за ежедневни украински атаки с дронове през последните дни. Собянин допълни, че в районите, където са паднали отломки, са били изпратени спасителни екипи.
Полетите и на четирите московски летища са били временно преустановени заради украинските въздушни атаки, съобщи руската служба за гражданска авиация "Росавиация".
Украйна подготвя нова размяна на военнопленници с Русия, каза украинският президент Володимир Зеленски във вечерното си обръщение. Той посочи, че правителството в Киев вече е изпратило предложение до Москва за провеждане на още един кръг мирни преговори следващата седмица.
Пощенският трафик към Съединените щати е намалял с над 80 процента след въвеждането на последните мита от американския президент Доналд Тръмп. 88 оператора по света са напълно или частично спрели услугите си към САЩ, съобщи Световният пощенски съюз, цитиран от Франс прес. Световният пощенски съюз, който е агенция на ООН за пощенско..
Във Великобритания най-малко 150 души са арестувани на демонстрация срещу забраната, наложена от правителството, на групата „Палестинско действие“. Стигна се до сблъсъци. Стотици хора се събраха на площада пред Парламента в центъра на Лондон, някои развяваха палестински знамена и скандираха "свободна Палестина". Други държаха плакати с..
Три са предложенията за почетен гражданин на Добрич за 2025 г. Комисията за избор на почетни граждани одобри две от тях. Окончателно решението за наградата ще бъде оповестено на тържественото заседание на Общинския съвет на празника на Добрич – 25 септември. Първото предложение е за председателя на Фондация "Милостиво сърце"..
Фискалните и дълговите проблеми на Франция вероятно ще бъдат наследени през 2027 г. от следващия президент на страната, който може да е от крайната десница, пише британското списание Economist в анализ на състоянието на втората по сила икономика в еврозоната. Премиерът Франсоа Байру е изправен пред вот на недоверие в понеделник заради..
Овладян е пожарът по международния път Е79 на изхода на Враца по посока към Монтана. Движението в района е възстановено, съобщиха АПИ. По-рано днес, поради силното задимяване от горящите крайпътни дървета се наложи трафикът да бъде отклонен по обходни маршрути. Голям пожар на международния път Е-79 на изхода на Враца
България отбелязва днес 140 години от Съединението на Източна Румелия с Княжество България. Кулминацията на честванията е тържествената проверка заря на едноименния площад в Пловдив, а преди това пред Военния клуб ще започне традиционната възстановка на част от историческите събития. Очаква се и тази вечер стотици жители и гости на града да..
До късно тази вечер ще продължи работата по овладяването на пожара в Национален парк "Рила". И днес в гасенето от въздуха се включи хеликоптер от ВВС на българската армия. Пожарът в алпийската част на планината днес беше атакуван от южната и северна страна от близо 70 човека. Силите бяха съсредоточени най-вече на западния фронт, каза за БНР..
Нямам никакво намерение да подавам оставка, защото няма никакво основание. Това заяви пред БНР Атанас Зафиров, вицепремиер и председател на БСП, след..
От 7 септември започват да глобяват пешеходци, които говорят по мобилен телефон на пешеходна пътека . За подобно нарушение ще плащаме по 100 лева..
В моята работата на учител съм се убедила, че повече от същото не значи по-добри знания и по-добро ниво. Говори се за промяна на учебните програми и..