Несебър, един по-малко известен морски скъпоценен камък в България, пълен с бели пясъчни плажове, стар град, включен в списъка на ЮНЕСКО и достъпна храна и напитки, така гласи анотацията за българския черноморки курорт в статия на вестник "Дейли имейл“, който, в сътрудничество с easyJet, го поставя начело в своята класация за най-достъпни плажни дестинации.
Всяка дестинация е класирана въз основа на няколко ключови фактора за цената, включително бира, сладолед, семейно хранене и местно настаняване - всички с директни полети от летища в Обединеното кралство. Всички места в индекса за евтини плажове предлагат слънчево време, синьо небе, тихи плажове и изобилие от свободни места в най-добрите ресторанти през целия сезон.
Изрично се уточнява, че става дума за периода от средата на септември до края на октомври или тази част от сезона, която набира популярност благодарение на по-меките температури и по-малкото тълпи.
Начело на списъка като най-достъпна дестинация за почивка е Несебър. Разположен на малък полуостров на брега на Черно море, Несебър предлага на посетителите си уникална смесица от култура, история и класическа плажна атмосфера - печелейки си прякора „Перлата на Черно море“. Градът, известен с калдъръмените си улички, ресторантите с морски дарове и живописната брегова линия, се открои в класацията благодарение на бирата за 2 паунда (малко повече от 4 лева), евтините хотели, щедрите оферти за самолетни билети и достъпните цени за стоки от първа необходимост, пише "Дейли мейл“. Подгласници на Несебър са Будва в Черна гора и Алмерия в Испания.
Пощенският трафик към Съединените щати е намалял с над 80 процента след въвеждането на последните мита от американския президент Доналд Тръмп. 88 оператора по света са напълно или частично спрели услугите си към САЩ, съобщи Световният пощенски съюз, цитиран от Франс прес. Световният пощенски съюз, който е агенция на ООН за пощенско..
Във Великобритания най-малко 150 души са арестувани на демонстрация срещу забраната, наложена от правителството, на групата „Палестинско действие“. Стигна се до сблъсъци. Стотици хора се събраха на площада пред Парламента в центъра на Лондон, някои развяваха палестински знамена и скандираха "свободна Палестина". Други държаха плакати с..
Три са предложенията за почетен гражданин на Добрич за 2025 г. Комисията за избор на почетни граждани одобри две от тях. Окончателно решението за наградата ще бъде оповестено на тържественото заседание на Общинския съвет на празника на Добрич – 25 септември. Първото предложение е за председателя на Фондация "Милостиво сърце"..
Фискалните и дълговите проблеми на Франция вероятно ще бъдат наследени през 2027 г. от следващия президент на страната, който може да е от крайната десница, пише британското списание Economist в анализ на състоянието на втората по сила икономика в еврозоната. Премиерът Франсоа Байру е изправен пред вот на недоверие в понеделник заради..
Овладян е пожарът по международния път Е79 на изхода на Враца по посока към Монтана. Движението в района е възстановено, съобщиха АПИ. По-рано днес, поради силното задимяване от горящите крайпътни дървета се наложи трафикът да бъде отклонен по обходни маршрути. Голям пожар на международния път Е-79 на изхода на Враца
България отбелязва днес 140 години от Съединението на Източна Румелия с Княжество България. Кулминацията на честванията е тържествената проверка заря на едноименния площад в Пловдив, а преди това пред Военния клуб ще започне традиционната възстановка на част от историческите събития. Очаква се и тази вечер стотици жители и гости на града да..
До късно тази вечер ще продължи работата по овладяването на пожара в Национален парк "Рила". И днес в гасенето от въздуха се включи хеликоптер от ВВС на българската армия. Пожарът в алпийската част на планината днес беше атакуван от южната и северна страна от близо 70 човека. Силите бяха съсредоточени най-вече на западния фронт, каза за БНР..
Нямам никакво намерение да подавам оставка, защото няма никакво основание. Това заяви пред БНР Атанас Зафиров, вицепремиер и председател на БСП, след..
От 7 септември започват да глобяват пешеходци, които говорят по мобилен телефон на пешеходна пътека . За подобно нарушение ще плащаме по 100 лева..
В моята работата на учител съм се убедила, че повече от същото не значи по-добри знания и по-добро ниво. Говори се за промяна на учебните програми и..