Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 500 гимнастички ще спорят за „Големия приз“ на КХГ „Левски”

Над 500 гимнастички са подали заявки за участие във второто издание на международния турнир „Големият приз“. Надпреварата ще се проведе на 12 и 13 септември в клубната зала на стадион „Георги Аспарухов“, организатор е КХГ „Левски“.

„Миналата година започнахме провеждането на турнира и имаме амбицията да го превърнем в традиция. Входът и тази година е свободен и всички са добре дошли. Очакваме над 500 състезателки. В неделя ще се състезават ансамблите, които се готвят за държавното първенство, категория „Елит“. Ще има и международно участие – от Босна и Херцеговина, Мексико и Австралия“, каза за БНР президентът на КХГ „Левски“ Валентина Симеонова-Стоянова.


Тя допълни: „Голямата награда ще бъде за шампионката при жените, категория „Елит“. За всички сме подготвили атрактивни награди, а призьорката ще получи красива корона.“

В залата ще присъства и емблемата на клуба – Нешка Робева, почетен президент на КХГ „Левски“. Сред специалните гости са световната и европейска шампионка Рейчъл Стоянов и националката Ивон Бошкилова. На килима ще излезе и световната шампионка при девойките Анания Димитрова, която ще се състезава индивидуално.

„Ансамбловата подготовка е много трудна. Държавното първенство протича в два етапа – първият беше през февруари. Първите осем отбора спечелиха правото да се готвят за втория етап. Ние подготвяме осем ансамбъла – това означава 16 съчетания всеки ден“, обясни Симеонова-Стоянова.

Клубът ще се включи и в инициативата „Ден на отворените врати“ на БФХГ. На 20 септември от 11 до 12 часа залата ще е отворена за всички момичета, които искат да се докоснат до художествената гимнастика. В света на този красив спорт ще ги въведат бившите националки Мария Стаменова и Лъчезара Пекова.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ник Волтемаде бележи гола за Германия.

Франция се препъна, Волтемаде спаси Германия (резултати)

Франция завърши 2:2 като гост на Исландия мач от четвъртия кръг на група "Д" на европейските квалификациите за Мондиал 2026 в САЩ, Канада и Мексико.  Световните вицешампиони играха без своя капитан Килиан Мбапе, който е контузен. Домакините откриха резултата в края на първото полувреме, когато точен беше Виктор Палсон. В рамките на пет минути между..

публикувано на 14.10.25 в 05:57
Александър Димитров

Александър Димитров: Искаме да избягаме от случилото се в събота

Селекционерът на българския национален отбор по футбол Александър Димитров демонстрира завидна увереност преди четвъртия мач в група Е на Световните квалификации. Утре от 21.45 часа българите гостуват на европейския шампион Испания в може би най-трудния си мач от доста години насам. Ситуацията в българския лагер е доста сложна, тъй като все още няма..

публикувано на 13.10.25 в 21:19
Антоанета Стефанова

Победа за женския тим, загуба за мъжкия на Европейското по шахмат

Женският тим на България записа победа, а мъжкият допусна загуба в предпоследния осми кръг на европейското отборно първенство по шахмат в Батуми, Грузия. Дамският квартет, който е шампион за 2023 година от шампионата в Будва, спечели с 3:1 точки срещу състава на Унгария, с което запази шансовете си за атака на място в топ 5.  На първа дъска Антоанета..

публикувано на 13.10.25 в 19:59
Първа професионална футболна лига

Обявиха програмата за Купата на България и три кръга в първенството

БФС прие предложената програма за Първи кръг 1/16 финал на /SESAME/ Купа България, както следва: Купа България 1/16 финал 28.10/вторник/ Спартак Пл - Ботев Пд 12.45 Бдин Вд - Добруджа 13.30 Рилски спортист - Локомотив Сф 13.30 Ямбол 1915 - Спартак Вн 13.30 Фратрия - Арда..

публикувано на 13.10.25 в 18:15
Националният ни отбор по спортна гимнастика заминаха за световното първенство в Джакарта

Гимнастиците ни отпътуваха за световното първенство в Джакарта

Българският национален отбор по спортна гимнастика замина днес за световното първенство, което ще се проведе от 19 до 25 октомври в Джакарта, Индонезия. При жените водещото име в тима е Валентина Георгиева — двукратна вицешампионка на прескок и пета от олимпийските игри в Париж. До нея ще застанат Никол Стоименова, бронзова медалистка на греда от..

публикувано на 13.10.25 в 15:10
Александър Везенков

Везенков донесе победата на Олимпиакос над Панатинайкос

Отборът на Олимпиакос победи с 90:86 точки Панатинайкос в голямото дерби на гръцкото баскетболно първенство, а с най-голям принос за успеха на "червено-белите" бе Александър Везенков. Везенков реализира 22 точки, овладя шест борби и направи две асистенции, а Олимпиакос вече има две победи след два изиграни кръга. Двубоят в Двореца на мира и..

публикувано на 13.10.25 в 07:27
Чехия загуби от Фарьорските острови

Фарьорските острови с изненадващ успех над Чехия

Съставът на Фарьорските острови поднесе изненадата в 12-та група на световните футболни квалификации, надделявайки над силния тим на Чехия с 2:1. Ханус Сьоренсен даде преднина на Фарьорите в 67-ата минута, а Адам Карабец изравни за чехите в 78-а минута. Мартин Агнарсон отбеляза победния гол за домакините в 81-ата минута. Чехия остава на..

публикувано на 13.10.25 в 07:25