Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стою Стоев: Надяваме се на следващите избори да имаме реалната власт в нашите ръце

| Интервю
Стою Стоев
Снимка: Таня Милушева
Чуй новината! Чуй новината:

ПП-ДБ е в подем, ще поемем нов ясен курс, по който българските граждани да разберат, че няма друга алтернатива освен партиите, които искат да работят в обществен интерес, заяви депутатът Стою Стоев от ПГ на ПП-ДБ .

"Надяваме се на следващите избори да имаме реалната власт в нашите ръце и да се освободим от това, което имаме в момента. Умни хора управляват демократичните сили, ще имаме добър и кадърен кандидат за президент, но за това нещо е още рано", не скри очакванията си той в интервю пред БНР.

В предаването "12+3" Стоев коментира мотивите на вота на недоверие към правителството, внесен от ПП-ДБ и подкрепен от МЕЧ.

Това е пет вот на недоверие срещу кабинета "Желязков" и първи на ПП-ДБ, и както обещаха, изчакаха одобрението на ЕС за въвеждане на еврото от януари 2026 г. и го внесоха през септември.

"Няма значение какво мисли премиерът Росен Желязков за мотивите. Цялото общество е наясно какво се случва. Българският народ е ограбван чрез завладените институции. Вижда се от доста време, че за първи път растежът на доходите се забавя в сравнение с инфлацията", отговори Стоев на въпроса коя част от 80-те страници мотиви на вота, са писани от ПП и коя от МЕЧ.

"В мотивите ни е посочено, че върховенството на правото отсъства и отсъства и визия как да се управлява държавата, и общественият ресурс. Единствената цел на управлението сега е да заграбват държавата – избраха регулатори, умишлено всичко се прави, за да се пълнят джобовете на определени хора", коментира Стоев.

И призна:

"Ясно е, че вотът може да не е успешен и всички, които подкрепят Пеевски, ще подкрепят правителството, но ние искаме да покажем, че тази власт не е в името на народа".

Според Стою Стоев е ясно, че "правителството е вредно за държавата, колкото по-бързо падне толкова по-добре":

"Ако не падне правителството, българските граждани ще видят какво е това управление и да си дадат сметка какво ще правят когато дойдат избори. Ограбват ни и това ще се усети в близко бъдеще, когато се бръкне в джоба на хората".

Цялото интервю чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Александра Никова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Д-р Валентин Христов, кмет на Плевен

Кметът на Плевен опроверга съобщенията за евентуална оставка

Кметът на Плевен Валентин Христов опроверга появили се съобщения в социалните мрежи за евентуална негова оставка:   "Такова нещо няма. В социалните мрежи пишат всичко. Те там пишат, че имам яхта, че съм купил болница, така, че не вярвайте на всичко, което пишат социалните мрежи" - каза Валентин Христов пред кореспондента ни Латинка Светозарова...

публикувано на 15.09.25 в 15:47
ПМГ

Гимназия и детска градина в Хасковско са носители на Европейска награда за иновативно образование 2025

Хасковската Природо-математическа гимназия "Акад. Боян Петканчин" и детска градина "Ален мак" в Харманли са отличени с Европейската награда за иновативно обучение за 2025 г., съобщиха от Европейската комисия. Признанието идва за проекти, разработени и реализирани със съфинансиране по програма "Еразъм+". Гимназията в Хасково е отличена..

публикувано на 15.09.25 в 15:47
Посланикът на Русия в България Елеонора Митрофанова

Митрофанова за дроновете в Полша: Планирана провокация

От посолството на Руската федерация публикуваха съобщение във "Фейсбук" и потвърдиха, че днес посланик Елеонора Митрофанова е била извикана в българското министерство на външните работи, което е протестирало срещу умишленото навлизане на руски безпилотни летателни апарати във въздушното пространство на Полша на 10 септември.  МВнР връчи демарш на..

публикувано на 15.09.25 в 15:41
Новата учебна година в Кърджалийска област

В област Кърджали учебната година започна с 200 първокласници по-малко

С 200 първокласници по-малко започна учебната година в област Кърджали. Сред основните причини са демографският срив и обезлюдяването на региона. Днес за първи път училищният праг преминаха 800 деца.  Звънецът би и в 61 детски градини, като за първи път от десетилетия в Кърджали отвори врати нова градина. Очакванията са с нея да бъде решен..

публикувано на 15.09.25 в 15:34

ЕК призова Русия и Беларус да спазват изискванията за предупреждение за военни действия

Говорителката на Комисията Анита Хипер отправи призив към Русия и Беларус да спазват изискванията за предварително предупреждение за военни действия.  Тя каза това в отговор на въпрос за провеждащите се съвместни учение "Запад 2025", които започнаха днес и ще бъдат проведени на териториите на двете страни, както и в Балтийско и Баренцово..

публикувано на 15.09.25 в 15:15
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио (вляво) и министър-председателят на Израел Бенямин Нетаняху - Йерусалим, 15 септември 2025

Марко Рубио в Израел: "Хамас" трябва да престане да съществува

Съединените щати и Израел остават рамо до рамо, а "Хамас" трябва да се разоръжи. Тези послания излъчиха израелският премиер Бенамин Нетаняху и гостуващият му американски държавен секретар Марко Рубио.  Двудневната визита на Рубио следва американските критики спрямо израелския удар срещу катарската столица Доха миналата седмица.  Държавният секретар..

публикувано на 15.09.25 в 15:08

Брюксел: 19-ият санкционен пакет срещу Русия още не е сложен на масата

19-ият санкционен пакет срещу Русия още не е сложен на масата, но е подготвен, заяви завеждащата пресслужбата на Европейската комисия Паула Пиньо. Очакваше се той да бъде оповестен миналата седмица. Специалният пратеник на ЕС обсъжда във Вашингтон 19-ия санкционен пакет за Русия По данни на Комисията, акцентът върху него ще бъде..

публикувано на 15.09.25 в 15:01