Обвиненият в корупция кмет на Варна Благомир Коцев твърди, че преди ареста му е бил заплашен със затвор, ако не напусне "Продължаваме промяната".
В телефонно интервю за изданието "Политико" Коцев казва, че "някои хора" са го предупреждавали да погледне какво е станало в Турция, където опозиционният кмет на Истанбул също беше арестуван.
Задържаният кмет на Варна заяви, че ЕС трябва да упражни по-силен политически натиск върху българското правителство, за да спре нарушаването на върховенството на закона в страната.
В телефонно интервю от ареста за "Политико" той предупреди, че случващото се в България напомня на сценарии извън Съюза, включително репресиите срещу опозиционни кметове в Турция.
Арестът му се превърна във фокус на нарастваща критика от страна на европейските либерали. Лидерът на групата "Обнови Европа" Валери Айе нарече случая "институционална перверзия" и настоя за замразяване на европейското финансиране към България, ако няма адекватен отговор от страна на властите в София.
Коцев подчерта, че ако кмет на третия по големина град в страната може да бъде задържан без обвинение, "това може да се случи на всеки обикновен гражданин". Според него, хората са изплашени от задълбочаващата се криза в съдебната система.
Според бившия премиер Кирил Петков, арестът на кмета не е просто вътрешен български въпрос: "Град без кмет е в полза на режима на Путин", коментира той пред изданието, визирайки ключовото стратегическо положение на Варна на Черно море.

Лекар-специалист, при който се преглеждаме с направление по Здравна каса, може да ни издаде направление за друг лекар-специалист. Също така може да издаде и болничен лист при необходимост да отсъстваме от работа. Това обясни д-р Димитър Димов, главен експерт в Националната здравноосигурителна каса, в интервю пред БНР. И още: ако си..
Китай започна да разработва нов режим за лицензиране на редкоземни елементи, който би могъл да ускори доставките, съобщи Ройтерс. Според експерти оценки обаче е малко вероятно това да доведе до пълно премахване на ограниченията, както се надява Вашингтон. Министерството на търговията в Пекин е уведомило някои износители на редкоземни..
37- годишна жена от Благоевград е била нападната в центъра на града от мъж, който и е нанесъл прободни рани с остър предмет. От полицията съобщават, че инцидентът е станал малко преди 11 часа, на оживено място, в подплощадното пространство на Благоевград. Пострадалата е транспортирана в Центъра за спешна медицинска помощ, като състоянието ѝ в..
Столичната полиция ще използва дронове за наблюдение на феновете около футболната среща между отборите на Левски и ЦСКА. Мачът е от 15 часа в събота. Около 2000 полицаи ще охраняват района около Националния стадион Васил Левски. "Полицейското присъствие в утрешния ден ще бъде още от крайните квартали от сутринта, като в централна градска..
Запазва се тенденцията на увеличаване на заболеваемостта в област Перник, съобщи на кръгла маса на тема "Здравеопазването- грижа, достъпност, предизвикателства" директорът на РЗИ д-р Александър Златанов. Форумът бе организиран от РЗОК- Перник в партньорство с НЗОК, Областна администрация- Перник и Община Перник в рамките на стартиралата..
Тази седмица Националната галерия откри за първи път изложба на Кристо и Жан-Клод, с която отбелязва 90 години от рождението на творческия тандем. Официално пред публиката е показана първата за музейната колекция придобивка на знаковото произведение на Кристо – "Опакованият Райхстаг" - Проект за Берлин и други оригинални колажи...
Планинската спасителна служба издирва младо момиче, изчезнало на Витоша. Стефани е последно видяна в 17:06 на 6.11.2025, близо до резиденция "Бояна", когато е тръгнала да се качва нагоре към планината. По думите на майка ѝ момичето има опит в планината, любимите ѝ места за разходка са хижа и връх Камен дел, Копитото, Боянски водопад и..
Всеки трети българин изразява готовност да изложи на риск личния си живот, за да защити демокрацията, а всеки пети е готов да се запише като доброволец..
Изборът на социалист – Зохран Мамдани за кмет на Ню Йорк е шамар за Тръмп, коментира в интервю пред БНР дипломатът Стефан Тафров. "Това е..
Нас българите ни чакат много, много тежки моменти, купуване на коли на лизинг и апартаменти на кредит - ще вием, предупреди в интервю пред БНР..