Предложението дойде след скандала с арестуваните служители на агенцията за поискан подкуп на шофьорите, превозващи техника за концерта на Роби Уилямс и законодателното предложение на "Демократична България" да бъдат оборудвани с боди камери като превантивна антикорупционна мярка. Съпредседателят на ДБ Ивайло Мирчев настоя предложените от тях промени в Закона за автомобилните превози, които задължават служителите на "Автомобилна администрация" да носят персонални камери, да бъдат приети бързо:
"Тази промяна се надяваме сега да бъде гласувана, за да може за концерта на "Айрън Мейдън" да не се налага да проверяваме пак дали работи системата и колко са корумпирани още в ДАИ".
Борисов отвърна:
"И бодита да им сложат - все тая. Моето предложение е категорично - да се закрие незабавно тази агенция! Незабавно, защото една част от дейността ще си отиде в КАТ, а другата ТОЛ-системата може да я прави безпроблемно. Претоварване на колите - ТОЛ-системата, превишена скорост - ТОЛ-системата, ТИР-ове, всичко - ТОЛ-системата и накрая на ТОЛ-системата трябва да има един катаджия, който да ги отведе да си платят глобата. Елементарно! А иначе - каквото искат. И комбинезон могат да им сложат".
Спорът за броя на премиерите на този кабинет отново се разрази, след като от ДБ прибавиха към списъка и бизнесмена Таки. Ивайло Мирчев:
"Първо, нали знаете, бяха трима премиерите, после станаха пет по Борисов, шест с Томислав Дончев, който беше заместващ, и сега седми премиер е Таки. Защо седми премиер е Таки? Защото взе боклука на Бургас, взе боклука на Пловдив. Сега се опитва да вземе боклука на София, взе продуктовите такси и вече му се събират около 2 милиарда годишни приходи само от бюджета на държавата. Затова той е седмият премиер".
Борисов отхвърли обвиненията и заяви, че не познава Таки:
"Разбирам, че те понеже няма за какво да се захванат, то дори и човек да не може да се пошегува, защото смисълът на това, което казах е, че всяка една партия в такова правителство, което брои всеки ден депутатите, се изживява като премиер в смисъл на неговата си партия, защото без нито една от тях това правителство не може да продължи. Това е смисълът на казаното. Никога не съм виждал и чувал Таки, така че аз познавам петима, с които работя за всеки един закон, за всяко едно мнозинство".
От ДБ критикуваха правителствения сайт за цените на хранителните продукти.
Според Борисов обаче това не е въпрос към него.
Премиерът Росен Желязков ще вземе участие днес в официалната церемония по проекта "Лекарите, на които вярваме" за 2025 година. Инициативата се организира ежегодно от вестник "24 часа" и отличава медици, номинирани от техните пациенти. За 2025 г. пациентите са посочили 800 лекари, дентални специалисти и фармацевти, на които вярват, а за..
" Не сме алтернатива на ДПС-НН. Ние сме нова политическа формация . Ние сме хората, които преди 35 години създадохме ДПС. Ние сме същите тези хора, които продължаваме тази идеология и кауза. Хората с идеология и кауза, а не хората, които мислят само за личния си интерес и личното си облагодетелстване в политиката ". Това заяви пред БНР Танер Али..
Изборът на Румен Спецов вероятно е изненадващ, но всъщност е доста логичен . Това заяви пред БНР Владислав Панев от Клуб "Ускорение", бивш депутат от "Зелено движение". Най-вероятно мениджърският състав на "Лукойл" ще си остане същият. Ролята на Спецов като особен управител ще е да следи финансовите потоци и те да не отиват към Русия ,..
" България е стратегически партньор на САЩ. Не може един стратегически партньор да постави икономиката на България на колене ". Това коментира пред БНР Асен Асенов, доктор по икономика, преподавател в Американския университет във Вашингтон, относно получената дерогация от американските санцкии за "Лукойл". "За мен нещата са в стратегическото..
Президентите на Франция и Украйна Еманюел Макрон и Володимир Зеленски ще разговарят днес в Париж по въпроси на двустранното сътрудничество в областта на отбраната, енергетиката и икономиката. През последните седмици се водят усилени преговори как Франция може да окаже допълнителна подкрепа за Киев въпреки политическата и бюджетната нестабилност..
Очаква се днес обществени сгради, паметници на културата и забележителности из страната да бъдат осветени в лилаво - символ на Световния ден на недоносените деца. Отправен е и призив към хората да се облекат в лилави дрехи,в знак на подкрепа и към майките, и към децата. От фондация "Нашите недоносени деца" ще отбележат 17 ноември с редица..
Повече от 236 000 сгради в Украйна са били разрушени или повредени по време на войната, а общо над 2,5 милиона жилища са станали недостъпни поради въоръжения конфликт, което е приблизително 10% от целия жилищен фонд на страната, предаде Укринформ, като се позова на доклад на Международната организация по миграцията към ООН. Експертите на МОМ..
Очаква ни много, много тежка 2026 г. от икономическа гледна точка, много тежка година, защото с този ръст на заеми – над 20 млрд. лв., ще надскочим..
За всеки разумен външен наблюдател, за всеки магистрат в системата е ясно, че има нещо, което определяме като омерта – мълчание за процеси, които са..