5
Театрална школа "АртеМ" при Драматичен театър "Драгомир Асенов" в Монтана спечели първа награда за младежки спектакъл на фестивала на любителските театри на името на Кръстьо Пишурка в Лом.
14-годишният Мартин Петров бе отличен за младежка мъжка роля в постановката "Глупаците" от Нийл Саймън. В продължение на една седмица 19 театрални състава от страната и един от италианския град Перуджа, изнасяха представления на фестивала на любителските театри на името на Кръстьо Пишурка в Лом.
Това бе 18-то издание на реномирания фест за любители.
Театралният критик Наташа Колевска и актьорите Пламена Гетова и Васил Драганов оценяваха изпълненията. Театрална школа "АртеМ" при Драматичен театър "Драгомир Асенов" в Монтана участва с постановката Глупаците от Нийл Саймън и спечели наградата за младежки спектакъл. Режисьор на постановката е директорът на театъра в Монтана Стефан Милков.
Участниците в постановката са на възраст между 12 и 18 години. Мартин Петров на 14 години, спечели наградата за младежка роля. Евелина Александрова също е на 14 години. В постановката играе ученичка на учителя. Магдалена Христова също сподели впечатленията си от фестивала и наградата.

До края на месеца постановката "Глупаците" ще се играе няколко пъти на сцената на театъра в Монтана. Актрисата Ирина Димитрова е основател на младежката театрална школа "АртеМ". След пенсионирането й от 2022 година тя се ръководи от директора на театъра Стефан Милков.
Още в репортажа на Любомир Андреев за "По първи петли".
Патриарх Даниил ще оглави литургията за празника на храма "Св. великомъченик Димитър Солунски" в Кюстендил по повод 160 години от освещаването на черквата, която е една от най-посещаваните и почитани в града. От 8:00 ч. ще започне Празничната утреня, а в 8:45 ч. е официалното посрещане на Негово Светейшество в двора на храма. Празникът на храма "Св...
На днешния Димитровден празнува крайграничната община Болярово. Празникът на общината съвпада и с храмовия празник на църквата в града - "Св. Димитър", построена през 1887 година. Празникът по традиция започва в храма "Св. Димитър" с тържествена света литургия. След богослужението в 11:30 ч. от църквата ще потегли литийно шествие към центъра на града,..
Спектаклите за деца се завръщат на сцената на Сатиричния театър "Алеко Константинов". Днес с две представления - от 11:30 и от 17:30 часа, е премиерата на постановката "Новите дрехи на краля". Представлението ще се играе в камерната зала "Методи Андонов", а режисьор е Бисерка Колевска. "Това е един много хубав сценарий. С много ярки характери",..
В Кипър се увеличава броят на учениците, които се нуждаят от намесата и подкрепата на педагогически психолози, съобщиха от Министерството на образованието. Националната стратегия за превенция и управление на насилието в училище цели създаването в него на безопасна среда. Близо 11 000 ученици от всички образователни нива са се обръщали към експертите от..
Десетки хиляди жители на Валенсия отново излязоха по улиците на града в навечерието на първата годишнина от наводненията. За пореден път те поискаха оставката на регионалния премиер Карлос Мазон. Роднини на жертвите носеха снимки на своите близки и плакати с искания за справедливост. Под лозунга "Оставка на Мазон" демонстрантите проведоха шествие по..
В района на италианския град Авелино в област Кампания беше регистрирано земетресение с магнитуд 4 по скалата на Рихтер. По първоначална информация щети и пострадали няма. Епицентърът е на километър разстояние от селището Монтефредане, на дълбочина от 14,1 километра. Трусът е усетен в цялата провинция, в град Авелино и чак в Неапол, както и в..
Община Тетевен започна подмява и обновяване с енергийно ефективно на уличното осветление във всички населени места на територията на общината. Около 3500 стари осветителни тела с висок разход на енергия, ще бъдат подменени с такива със светодиодна (LED) технология. Ще се въведе и интелигентна система за контрол, наблюдение и процесно управление..
"Пеевски е във властта. Никой не може да го спре. Той има цяло правителство и е в изключително изгодна позиция . Той излиза и той казва какво ще..
"В Европа винаги е имало две тенденции. Едната, която призовава за повече автономност в европейската сигурност , а в последните години и отбрана, а..
На този етап не бих приела политически оферти . Партийното обвързване може да навреди на развитието в журналистическата професия. Това каза пред..