Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БНР е домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии

Снимка: Ани Петрова
Чуй новината! Чуй новината:

Българското национално радио е домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии (PBI - Public Broadcasters International). Тя ще се проведе в София от 20 до 22 октомври. 

Темата на престижния форум е: "Обществените медии – силата на аргументите". Официалното откриване на конференцията е утре от генералния секретар на PBI Дейвид Джордан от Би Би Си и генералния директор на БНР Милен Митев. Поканен да отправи приветствие към участниците е президентът Румен Радев.

За първи път Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ще се проведе в София. За участие във форума са поканени ръководители и представители на обществени радиа и телевизии от 24 страни от пет континента.

Българското национално радио като домакин на събитието изхожда от схващането, че Асоциацията е уникална платформа за споделяне на прозрения, справяне с предизвикателствата и потвърждаване на общата ангажираност на обществените медии към ценностите на обществения интерес. 

Основните теми на обсъжданията са фундаментални теми като свободата на словото, независимостта, кризите и финансирането на обществените медии, както и актуални предизвикателства, свързани с привличането на младата аудитория, преговорите със синдикатите и Америка на Тръмп.

Ще бъде подчертана важността и силата на обществените медии в епоха на бързи промени и нарастваща несигурност. Въвеждащата първа сесия на конференцията е посветена именно на състоянието на обществените медии. 

По публикацията работи: Георги Николов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Драгомир Стойнев

Стойнев за особения управител в Лукойл: Няколко човека са, не е само един

Името на особения управител на Лукойл ще бъде съобщено веднага, след като стане ясно дали президентът ще наложи вето върху законовите промени и след като то бъде преодоляно, каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по-рано днес. Борисов: Имаме име за особен управител в "Лукойл", чакаме Радев да се произнесе Според председателя на ПГ на БСП..

публикувано на 12.11.25 в 12:24

Лондон с неуспешен опит за нов канал за връзка с Кремъл

Съветникът по националната сигурност на Обединеното кралство Джонатан Пауъл се е опитал да отвори скрит канал за връзка с руския президент Владимир Путин, тъй като Великобритания и нейните най-близки европейски съюзници се опасяваха, че интересите на администрацията на Тръмп по отношение на Украйна се разминават с тези на европейците, разкрива..

публикувано на 12.11.25 в 11:43
Бойко Борисов

Борисов: Все още не е ясно кога ще бъде внесен бюджетът за следващата година

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов каза, че все още няма яснота кога ще бъде внесен бюджетът за следващата година. В кулоарите на парламента той защити двойното увеличение на данък "дивидент".  "Защото в момента има десетки хиляди, бих казал, хора, които си слагат заплати от порядъка на милион-два на месец, стотици хиляди заплати. Тези заплати..

публикувано на 12.11.25 в 11:17
Росен Желязков

Желязков: Може би не сме от най-говорещите правителства, но със сигурност сме от най-ефективните

Премиерът Росен Желязков заяви, че настоящото правителство е едно от най-ефективните.  Той коментира в началото на правителственото заседание полученото от България второ плащане по Плана за възстановяване и устойчивост . Второто плащане към страната ни от 440 милиона евро е първото от 3 години насам и идва по-малко от година преди да приключи..

публикувано на 12.11.25 в 11:02
Радостин Василев

Василев: МЕЧ вече няма да внася вотове на недоверие заедно с "Величие"

ПГ на МЕЧ повече няма да внася вотове на недоверие към правителството заедно с депутатите от "Величие". Това обяви лидерът на МЕЧ Радостин Василев в кулоарите на парламента: "Това е сигурно! Ние сме спрели да комуникираме с тях, след като сигналите станаха 20-25, на измамени хора. Забраних на групата! Казах им: "Колеги, тук имаме явно някаква..

публикувано на 12.11.25 в 10:58

Приближен на Зеленски в центъра на корупционния скандал в Украйна

Украински разследващи обвиниха във вторник приближен на президента Володимир Зеленски в организирането на корупционна схема в размер на 100 млн. долара на фона на разпалване на недоволството в раздираната от война страна, предаде АФП. Разследват подкупи за 100 млн. долара в енергетиката на Украйна Обвиненията срещу Тимур Миндич са..

публикувано на 12.11.25 в 10:58

Повече заявления за енергийна помощ в Кюстендилско спрямо 2024 година

Повече, с около 200-300, са подалите заявления за енергийна помощ в Кюстендилския регион в сравнение със сезона на 2024 г., по информация на Областната агенция за социално подпомагане. Това е и при положение, че населението в областта намалява с около 1500 за година според статистическите данни. Очевидно повече хора разчитат да им бъде..

публикувано на 12.11.25 в 10:38