Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Майстор Красимир Гергинов: В бойните изкуства трябва да си силен, за да помагаш на по-слабите

БНР Новини
Красимир Гергинов
Снимка: БГНЕС

Героят, с който ви срещам днес, е безспорно силен мъж – името му е Красимир Гергинов, международен инструктор и съдия по таекуон-до, многократен републикански шампион, треньор на националния отбор, вицепрезидент на Българската федерация по таекуон-до ITF (до 2013 година) и създател на един от най-успешните бойни клубове у нас. Сред  неговите възпитаници има европейски и световни шампиони по таекуон-до, кикбокс и савате. Красимир се занимава с бойни изкуства вече повече от 35 години и въпреки това твърди, че не медалите са най-важното нещо в живота. Коя е ценността, която взема връх над триумфа в собствената му йерархия? И защо привидно първичните бойни спортове могат да бъдат разглеждани като един от начините за духовно израстване? – чуйте отговорите на тези въпроси в житейската история на майстор Красимир Гергинов.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Международен ден на слепите, или за вдъхновението зад фондация "Очи на 4 лапи"

На днешния 13 ноември светът отбелязва Международния ден на слепите хора – ден, посветен на разбирането на предизвикателствата, пред които са изправени хората със зрителни увреждания в своето ежедневие. На този ден отдаваме внимание не само на трудностите, но и на силата и постиженията на онези, които преодоляват тези препятствия. Днес ви..

обновено на 13.11.24 в 12:23

След Световния ден на радиологията – новостите в специалността

8 ноември беше Световният ден на радиологията, в който чества епохалното откритие на германския учен Вилхелм Конрад Рьонтген, документирал електромагнитното излъчване през 1895 година. За новостите в специалността, навлизането на изкуствения интелект и нуждата от постоянно обучение и надграждане на професионалните качества на специалистите в..

публикувано на 13.11.24 в 12:18

Здравните рискове от замърсяването на въздуха

Здравните рискове от замърсяването на въздуха – интервю в Lege Artis с пулмолога д-р Александър Симидчиев, председател на сдружение "Въздух за здраве". Няма орган или система на човешкото тяло, която да не се повлиява от качеството на въздуха. Човек вдишва 16 пъти на минута, затова мръсният въздух е най-големият риск за нашето здраве ...

публикувано на 13.11.24 в 11:49

Плурализъм и патриотизъм: Пресечни точки или ново разделение?

В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" се проведе дискусия, разглеждаща основите и границите на национализма, с участието на Василен Василев, докторант по философия в Софийския университет "Св. Климент Охридски", и Ивайло Шопски, един от основателите на пътуващото читалище "Бащино огнище". Разговорът започна с обсъждане на..

публикувано на 13.11.24 в 11:45

Български фонд за жените отбелязва 20-годишнина с Международната конференция "Феминизъм за всички"

За предстоящата Международна конференция "Феминизмът е за всички" в "Нашият ден" разказва Виктория Петрова, директор комуникации и развитие в организацията "Български фонд за жените". Фондацията, която тази година празнува 20 години от създаването си, е единственият феминистки донор в страната. Годишнината е възможност за екипа да насочи..

публикувано на 13.11.24 в 10:47