Продължение на темата за практични замимания за децата през дългата лятна ваканция, когато голяма част от родителите са все още на работното си място.
Може би много от децата в днешно време не знаят значението на думата „скаут“. Буквално това наименование се превежда като „разузнавач“, но на практика това са групи от деца, които се учат как да бъдат полезни и да помагат на другите, а също така да пазят природата и нейните обитатели.
В България съществува Централен младежки клуб на скаутите (ЦМКСБ). В него групи от деца преодоляват препятствия и се учат как да оцеляват в планината с помощта на планински спасители.
Румен Пощаков, председател на организацията, ни разказва как походите и работата в екип се отразяват на днешните деца и защо е важно те да прекарват свободното си време в планината.
Летните скаутски лагери през 2016 са за деца от 6 до 12 години. Ще се провеждат през месеците юни и юли, а скаутите ще могат да усвоят полезни умения за оцеляване в слънчевия Предбалкан, Рила, Родопите и Стара планина.
Програмата на всеки лагер ще започва в 9 часа сутринта и ще завършва в 22 часа. Маршрутът е съобразена с възрастта и опита на децата, а заниманията включват конна езда, спортни състезания, скаутски практики, риболовни приключения и развлекателни занимания край лагерния огън.
Енергийната бедност е критичен проблем, който засяга не само социалната справедливост, но и екологичния баланс. Тя често се разглежда в контекста на климатичните промени, но също така е измерение на несправедливостта в съвременното общество. В днешните "Минути на редактора" бе обсъден този проблем, а темата бе свързана с предстоящата..
Кожата през зимните месеци изисква специално внимание, а професионалните алергии често са предизвикателство за хората, работещи с ръце. Тези теми разгледа доц. д-р Жана Казанджиева, специалист дерматолог, в предаването Lege Artis . Ето най-важното от съветите ѝ. Слънцезащитата не е само летен ангажимент. Според доц. Казанджиева, тя е особено..
Защо 35 години след падането на Берлинската стена – стените са в пъти повече? Кои стени са направени, за да съхраняват човека и кой стени са срещу на човешкото? Кои са невидимите стени между нас? Тези въпроси получават разнообразни отговори от събеседници като културолога Кирил Василев, редактора на книжната поредица "Власт и..
Горе-долу през тези дни през 1885 народът ни, осъществил Съединението съвсем неотдавна, завършва победоносно първото си огромно военно изпитание. Побеждава във война, която смята за справедлива. Професор Веселин Янчев нарича тази война "Истинската българска отечествена война". Тази победа убеждава света, че сме нация, достойна за независимост и..
Акушер-гинекологът и специалист по репродуктивна медицина д-р Явор Владимиров е посланикът на България в международната кампания "Повече радост" (More Joy), организирана от Световната федерация на асоциациите, занимаващи се с фертилитет – IFFS (International Federation Fertility Societies). Инициативата включва повече от 50 000..
Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф...
Днес отбелязваме 67 години от деня, когато за първи път записите в "Златния фонд" на БНР започват да се описват и организират във ведомост . По..
"Антология Съвременна българска поезия" има официална премиера на 5 декември от 18,30 ч. в Yalta ArtRoom . Включени са 43 утвърдени имена, а целта на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg