Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Галерия "Възраждане" празнува 20-годишен юбилей

Пловдивската галерия "Възраждане" празнува 20-годишен юбилей и кани довечера приятелите и почитателите си в салона на ул. "Стефан Чалъков" в Стария град. 

В началото на празника галеристката Красимира Алексиева ще връчи наградата "Арт Медия" за арт журналистика и традиционният приз "Сребърно Възраждане", който е за художници. Ще има награда за фен №1, както и томбола с изненади за гостите на тържеството. 

За юбилея на галерията ще бъде открита и изложбата "Пътят към Голгота" на живописеца Димитър Войнов-син. Тази вечер за първи път ще бъде представен и сборният луксозен албум за галерията "Двадесет години галерия Възраждане".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"От Аз-буки до ИИ" - събития в НБ "Иван Вазов"

Осем творчески работилници, изложби, лекции и литературен куиз включва проектът „От Аз-буки до Изкуствения интелект“ на Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив. До края на април в библиотеката ще се открият калиграфска работилница под ръководството на художничката Захарина Петрова от Нов български университет и ателие по цианотипия –..

публикувано на 16.04.25 в 12:28

"Резонанс" показва изложбата „30 години випуск 1995 на НХГ"

Съвместна изложба на двадесет автори ще бъде представена в пловдивската галерия “Резонанс” днес от 18 часа. Шестнадесет от тях са завършили Националната художествена гимназия “Цанко Лавренов” в Пловдив през 1995 година, а четирима от участниците са техните преподаватели по специални предмети. Юбилейната изложба е посветена на 30..

обновено на 16.04.25 в 08:00

В Раковски обсъждат българската следа в Троянската война

Историческият сборник „Неразказаната история за Троянската война“ ще бъде представен тази вечер в читалище „Св. св. Кирил и Методий“ в град Раковски.  В книгата четиримата изследователи поддържат тезата, че българите са наследници на траките-пеласги, което ги прави коренно местно население на Балканите. Представени са генетични проучвания,..

публикувано на 16.04.25 в 07:09

Среща с Иван Пехливанов в читалище „Възраждане“

Литературна среща с поета Иван Пехливанов ще се проведе тази вечер в пловдивското читалище „Възраждане“. За автора и неговото творчество ще говорят доцент Тодорка Димитрова и литературният критик Марин Кадиев. Иван Пехливанов е пловдивски поет и автор на песни. По-голямата част от творчеството му е на родолюбива тематика, свързана с..

публикувано на 16.04.25 в 07:06