Според политолога Евгений Дайнов решението на ДБГ да остане във властта вече сме го виждали, когато под влияние на Бойко Борисов СДС се разцепи.
Според него с гласуването на промените в Конституцията показното беше направено с осигуряването на 204 гласа. Огромно самочувствие ще придобият АБВ и ДПС оттук - нататък, прогнозира Дойнов. Това е антиреформаторското мнозинство. Реформите са спрени. РБ в тази му версия свърши, ще има прегрупиране, каза социологът.
Той очаква предсрочни избори или в близките месеци, или заедно с президентските. Провеждането им зависи от факта дали Борисов контролира процесите или не. При положение, че и съдиите протестират това правителство е илюзорно стабилно. Борисов купува стабилност, той крепи олигархията с дългове – всяка година с 5- 6 милиарда. С бъдещето купува настояще. Това е хищническо управление на изедници и хайдуци, подчерта Дайнов. Една от малкото позитиви е, че българското общество има енергия. Той изрази надежда повече хора да излязат на улицата и протестът социално да се разрасне.
Предстои още по- голямо разбъркване, идва голямо друсане, каза социологът
След горещите юлски дни август започва с нормална температура за сезона и се очертава да е с максимални температури между 32 °- 36°, коментира в програма "Точно днес" проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". Според него за района на Пловдив не се очакват големи горещини, поне до голяма Богородица. " За района на..
Очакава се на предстоящата сесия на Общинския съвет в понеделник да бъде гласувано предложението на групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“, което цели да въведе ред в ползването на електрическите тротинетки в Пловдив. Проектът за наредба беше публикуван за обществено обсъждане още юни. Пет години след като държавата..
За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“ ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му. Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода. Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..
В Блъгария липсва превенция, както и адеватна техника за гасене на пожари, казав предаването "Точно днес" доц. Момчил Панайотов. Той е преподавател по “Дендрология” в Лесотехническия университет, занимава се активно с проучвания на планински гори и е един от авторите на “Оценка на риска от стихийни пожари в България”, изготвен по поръчка на..
В международния ден за борба с трафик на хора говорим за проблема и неговите измерения. Националната телефонна линия за борба с трафика на хора отчита увеличение на сигналите за незаконна миграция. Тревожен е и ръстът на случаите, свързани с непълнолетни. Според Диана Китова, мениджър на Националната телефонна линия за борба с трафика на хора,..