Не виждам голямо събитие днес – така политологът Емил Кошлуков коментира избора на вицепремиера Меглена Кунева и за министър на образованието и науката. Кабинетът изглежда нестабилен заради скандалите в РБ, но ГЕРБ е стабилен и може да осигури мнозинство.
В РБ тече раздяла, след като ДСБ разбра, че не може да реализира амбициите и плановете си, каза още Кошлуков. Поведението им да минат в опозиция, докато все още са на власт той определи като шизофренично. Тази шизофренична картина е важна за избирателите им, за да бъде образът им легитимен и да бъдат алтернатива на ГЕРБ. Дали стратегията им е успешна ще се види на изборите, коментира политологът.
Приказките за Меглена Кунева дали е компетентна важат и за други 7-8 министри. Тези номинации са лицемерни. Кунева като главен преговарящ с ЕС не се сети за Образованието и науката, сети се Сергей Игнатов, припомни Емил Кошлуков.
Какво правим с учебните планове, материал и съдържание, със Закона за средното образование, който очевидно не може да влезе в сила? Какво правим с издателската мафия, която всяка година печата нови учебници, които затова са й толкова глупави? Какво прави новият министър за нещата, за които Танев изхвърча? – това са важните въпроси, които не се обсъждат и не получават отговори, подчерта анализаторът.
Не очаквам нищо от Меглена Кунева, добави той. За мен е странно как пише Закон за корупцията като е първият еврокомисар у нас, разследван за корупция. Не смятам, че има някаква идея за образованието. Но ако иска може да бъде добър администратор, обясни позицията си Кошлуков.
Според него възпитаването на децата в патриотизъм не е основният проблем на образованието. Драма е когато един ученик трябва да пази славното минало, защото няма славно бъдеще. Гордостта не е закопана в земята, тя е на хоризонта. Една нация е горда със себе си, когато живее добре. Като ти вземат всичко друго, национализмът е последното убежище, което е тъжно, смята той.
По думите му въвеждането на дуалното образование, промените в Закона за висшето образование са добри стъпки.
В образованието бомбите гърмят след 7 и след 12 години, не съм оптимист никак за българското образование, подчерта политологът Емил Кошлуков.
„Парацетамол предизвикателство“ в Тик Ток е поредната опасна тенденция. Според специалистите това предизвикателство е познато от няколко години насам, но в момента отново набира популярност сред тийнеджърите. В Пазарджик лекари спасиха 13-годишно дете, пило прекомерно количество парацетамол. Така се оправдават страховете, че опасното..
Седем паралелки по-малко ще има в 8 клас в Пловдивска област през новата учебна година. Децата са по-малко с 252 от тази година, приемът фиксира 215 паралелки, като ще има 11 нови специалности. От общия брой паралелки 66.51% са професионалните, или 143, което е с 3% повече от миналата година. Само 27 са паралелките с чужди езици и те ще са в..
На 86-годишна възраст почина пловдивският художник Здравко Йончев. За кончината на твореца съобщи в социалните мрежи синът му Илия. Здравко Йончев беше от малцината творци, останали от поколението на великата творческа бохема на Пловдив – Димитър Киров, Жоро Слона, Йоан Левиев... „ Животът е театър! Всеки от нас е намерил..
Няма да има ефект от бойкота на магазините от страна на хората на 13 февруари и цените няма да се понижат. Доходите са тези, които определят цените на хранителните стоки, а за последните 5 години заплатите са се увеличили със 100%. Това коментира финансовият анализатор Светозар Гледачев . „Никакъв ефект няма да има. Ефектът, който се..
Ще се окажат ли надценките на храните и исканията за по-високи работни заплати непреодолими препятствия пред управляващата коалиция? Според политолога и университетски преподавател Любомир Стефанов бюджетът ще предизвика напрежение. "Борисов вече заяви, че това с разходите, това с осигуровките и нарастване на заплатите, трябва да бъде много..