Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Блокираха за кратко пътя Асеновград - Смолян заради спор за имот


Граждански протест затвори за кратко по обед пътя за Смолян, на изхода на Асеновград. 

СнимкаОфициално разрешение за блокада на шосето от Областното пътно управление нямаше, но въпреки това около десетина недоволни асеновградчани с национални знамена и плакати "Бойко, къде е държавата" и "Общината ни краде имота" преминаха няколко пъти по пешеходната пътека, а полицията спря за кратко движението на автомобили. 

Гражданското недоволство е заради 20-годишен спор за имот, който наследниците твърдят, че неправомерно им е отнет и от 6 декара, реално им са върнати едва 2 декара. Васил Янков и наследниците на терена, който е в регулацията на града на изхода за Пловдив се заканиха да съдят общината, тъй като не са съгласни с предложената им замянка.

По казуса те ще търсят съдействие и от омбудсмана на Републиката. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Спешни инициативи на ПП-ДБ заради лошия транспорт в Пловдивска област

Транспортната свързаност на селищата в Пловдивска област е изключително лоша. Затова са необходими спешни мерки. Това заяви депутатът от ПП-ДБ от Пловдивска област Йордан Иванов, който поема инициатива този въпрос да бъде решен. За целта се подготвя среща с министъра на транспорта Гроздан Караджов, в която да участват кметове и общински..

обновено на 08.03.25 в 16:26

В бюджет-2025 има корпуционна дупка от над 7 милиарда лева

Можем да влезем в управление с ГЕРБ само, ако сме сигурни, че в него не участва ДПС –Ново начало. Тази констуркция на властта беше създадена от Борисов и Пеевски, затова не виждаме как ние можем да заместим Ново начало. Това заяви пред в Пловдив председателят на ДСБ и заместник-председател на Народното събрание Атанас Атанасов, който започна..

обновено на 08.03.25 в 16:26

Горя покрива на постройка до Коматевския възел

Четири екипа на пожарната се включиха в потушаването на пожар в химическа лаборатория в Пловдив. Едноетажната постройка се намира близо до Коматевския възел.  Запалил се е покривът на сградата, а сигналът е подаден в малко преди 15 часа този следобед.  Няма информация за пострадали хора.

обновено на 08.03.25 в 16:25

Стотици празнуват Тодоровден в родопското село Момчиловци

Стотици се събраха да отбележат Тодоровден в родопското село Момчиловци. Традиционните конни състезания се провеждат за 29-ти път. По установена традиция празникът започна със Света литургия в църквата „Св. Св. Константин и Елена“ и шествие  с конете , начело с иконата на Св. Теодор. Кметът на Момчиловци Сийка Суркова: "Един празник чакан през цялата..

публикувано на 08.03.25 в 16:25

Фалшив е сигналът за бомба в хранителен магазин в Пловдив

Не е потвърдено наличието на бомба в хранителния магазин в Пловдив, който беше затворен извънредно тази сутрин, събщават от полицията в Пловдив.  Вече е приключила щателната проверка на търговския обект, която е показала, че сигналът е злоумишлен, уточняват от МВР. Сигналът за бомба е получен на тел. 112 около 10 часа от неизвестен засега мъж...

обновено на 08.03.25 в 16:17