Здравната реформа е правилна като принципи. Факт е обаче, че критериите за разделяна на медицинските дейности, плащани от здравната каса, в основен и допълнителен пакет са неясни.
По повод критиките на опозицията, доцент Шишков попита „Защо не направиха реформата те? С ясни и точни критерии? Нищо не успяха да направят, нула. Не само, че не успяха да направят нищо, но и баталясаха здравеопазването. Създадоха толкова много болници. И сега се чудим как да угодим на всички“, коментира депутатът. Той отново повтори становището си, че трябва да се закриват лечебни заведения, но не се ангажира да уточни точно кои болници е необходимо да отпаднат от системата. Здравната каса по ясни критерии и правила трябва да реши с кого да работи. „Ако касата направи една обстойна проверка днес, ще установи, че половината болници или техните структури в Пловдив са фалшиви“, категоричен е доцент Шишков.
„Защо всеки път, когато се смени правителството, се сменят и директорите на Здравната каса? Защото има политически чадър. Има и финансов чадър“, допълни Димитър Шишков.
От 8 август, влизат в сила измененията, които ще позволят на държавата да контролира цените и да изисква от търговците обяснение при съмнителни увеличения. Оттогава ще трябва да виждаме цените и в евро, и в лева. С промени в новоприетия закон за еврото времето, в което ще се следят цените, окончателно беше съкратено от година и половина на..
И тази година МБАЛ „Свети Мина“ трупа загуби, но новият директор доктор Калин Калинов ги е оптимизирал до минимум. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Лилия Недева, директор на Дирекция „Здравеопзване“ към Община Пловдив. На последната преди лятната ваканция сесия на Общинския съвет съветници отложиха точката, свързана с искането на доктор..
Водачът на електрическа тротинетка вече е длъжен да има валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и превозното средство да е регистрирано. Това са само две от измененията в Закона за движение по пътищата, приети преди дни. Според законодателя с наредба на общинските съвети ще се определят и условията и редът за регистрация на електрически..
Ако държавата не помага на доброволните формирования, поне да не ги спъва да си вършат работата, каза Красимир Каракашев от Доброволното формирование „Национален отряд за реакция при бедствия – НОРБ“ – Пловдив, което търси нови попълнения. Поводът за коментара му са редицата административни дейности и регламенти, които пречат на изпълнението на..
Кардиологът д-р Динко Господинов от Отделението по кардиохирургия към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив стана първият и единствен към момента носител на европейски сертификат по кардиология в града и региона. Ввисокото отличие – European Examination in Core Cardiology Certificate – представлява признание за високо ниво на професионална..