Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Поискаха (умерено) оставката на Николина Джамбова като шеф на "Пътна полиция"



ДБГ – Пловдив иска отстраняването на началника на сектор „Пътна Полиция“ към областната дирекция на МВР – Николина Джамбова.  Основна причина за крайната мярка е лошото администриране, довело до пълен хаос в обслужваето на гражданите при регистрацията на автомобили и цялостно затрудненият достъп до задължителните процедури, изисквани от КАТ, заяви общинският лидер на ДБГ в район „Западен“ Атанас Бояджиев. 

На изрично зададения въпрос той потвърди, че това е становището на градската  организация на партията на Меглена Кунева в Пловдив. Началникът на сектор „Пътна полиция“ е пряко отговорен за напрегната ситуация, и затова е необходимо неговото незабавно отстраняване,  каза Атанас Бояджиев, като добави, че партията ще настоява за това и пред служебния министър на вътрешните работи Пламен Узунов. 

Лошото ръководство и слаб контрол над подчинените води до катастрофален ръст от 64% отхвърлени от съда наказателни постановления, изготвени от автоконтрольорите, изтъкна Атанас Бояджиев. Причина за това е ниската им степен на образование, а в някои случаи – дори слабата грамотност, заради което  актовете им падат в съда, обясни той. 

Затова партията ще инициира законови промени, които да въведат задължително юридическо образование за служителите на „Пътна полиция“,  чийто заключения често решават  дори и човешки съдби, добави лидерът  на ДБГ за район  „Западен“. 

След кратко обмисляне на казаното от техния колега, градското ръководство на ДБГ - Пловдив засега се дистанцира от него, с обяснението, че това е гражданска позиция на Атанас Бояджиев, а не становище на партията.  

Въпреки това, изнесените факти ще бъдат обсъдени и   партията ще вземе решение по този проблем,  заяви от името на градското ръководство  районният лидер на ДБГ в район "Тракия" Светлозар Чичиков. 

От ОДП – Пловдив засега  се въздържат от  коментар. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

С "огнено сърце" украинците в Пловдив почетоха Родината

Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна.  За тях и семействата им  24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си.  Споделят, че руската военна..

публикувано на 24.02.25 в 19:25

Трима леко пострадали на пътя Пещера - Батак

Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата.  По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..

публикувано на 24.02.25 в 17:33

Пловдивската полиция иззе при спецакция дрога и флакони с райски газ

Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив.  В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..

публикувано на 24.02.25 в 16:53

Почистват канал „Паша арк“ в Пазарджик

Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик.  Срещата е организирана..

публикувано на 24.02.25 в 15:46

ДСБ внася в НС декларация срещу агресията на "Възраждане"

ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..

публикувано на 24.02.25 в 14:36