„Културен чек“ за учениците, навършващи пълнолетие, ще бъде въведен в община Пловдив.
Ученикът представя своеобразното "билетче", издадено от общината, в културната институция, която организира оперно, театрално представление или концерт. След това общината превежда сумата от своя бюджет на културната институция.
Предложението най-вероятно ще бъде внесено на следващата сесия на ОбС - Пловдив.
Планираните средства са около 180 000 лв., като те са съобразени с броя на учениците, навършващи 18 години през 2018 г. Стойността на "културния чек" е 50 лв., обясни Радев.
По темата чуйте мненията на 4-ма общински съветници, свързани професионално и лично с културата и образованието – директорът на езиковата гимназия "Пловдив" и вносител Николай Радев от БСП, проф. Даниела Дженева от ГЕРБ (ръководител на Ансамбъл "Тракия"), Вихра Ерамян от „Съюз за Пловдив“ (директор на ЕГ "Иван Вазов") и музикантът и преподавател в АМТИИ Едуард Сарафян от „Кауза Пловдив“.
Промените в закона за движение по пътищата целят индустриално събиране на глоби, а не превенция на пътния травматизъм. Това коментира Богдан Милчев от Института за пътна безопасност след като депутатите приеха изменения, свързани с шофьорите. Основно те са за по-високи глоби, за засичане на средна скорост и за уеднаквяване на наказанието при..
От днес влиза в сила двойното етикетиране на стоките в магазините и пазарите. В Пловдив магазините вече са готови за цените в евро и лева, а на пазарите две трети от търговците и производители на плодове и зеленчуци до последно поставяха етикети в българска валута. С въвеждането на двойното обозначение на цените от днес, това трябва да..
Нелоялни практики и опити за измами заради влизането в еврозоната едва ли ще има в преходния период. По-скоро такива може да има чак през януари при двойното обръщение на парите. „Когато влезете в магазина и дадете 20 лева, а трябва да ви върнат рестото в евро – ще се изисква много бърза калкулация. Това ще води до много грешки, а някъде..
Лицензираните екскурзоводи у нас излязоха с петиция до Министерството на срещу отмяната на Наредбата за регулация на екскурзоводската професия. Такова искане е направено на среща в министерството в края на месец юли. Според лицензираните екскурзоводи то е продиктувано от икономически интереси на конкретни туроператори, които имат полза от..
Министерският съвет прие разпореждане за образуване на „Магазин за хората“, определен е и Съвет на директорите на дружеството. Първият магазин ще отвори врати пред септември в област Пловдив, а мрежата ще се развива в партньорство с Централния кооперативен съюз. Скептично, критично, иронично бе посрещната идеята на лидера на ДПС Делян Пеевски за..