Започва разкопаването на централния площад "Академик Николай Хайтов" в Асеновград по проекта за Водния цикъл на града.
Ще бъдат подменени 550 метра канализационни тръби и съпътстващ водопровод. За тези дейности по проекта са предвидени средства в размер на близо 1,4 млн. лева, съобщиха от общинската администрация.
Строително-ремонтните дейности стартират от паркинга до читалище "Родолюбие" до края на улица "Изложение".
Срокът за изпълнение е 30 работни дни.
За безопасността на пешеходците районът на изкопните работи ще бъде обезопасен с необходимите предпазни мрежи, предупредителни табели и съоръжения за временно преминаване.
На 6 март (четвъртък) от 08.00 ч. до 17.00 ч. се спира движението по бул. ,,Александър Стамболийски“ от кръстовището с ул. ,,Стефан Стамболов“ до кръстовището с ул. ,,Братя Шкорпил“, това съобщиха от ОП „Организация и контрол на транспорта“ в Пловдив. Причината е авариен ремонт на магистрален водопровод на ВиК. Затварянето на булеварда ще доведе и до..
Проектът е на стойност 1 милион 217 хиляди лв. и се финансира по Националния план за възстановяване и устойчивост. Фирмата изпълнител ще постави общо 4505 нови LED лампи в селата Бенковски, Войводиново, Войсил, Граф Игнатиево, Динк, Желязно, Калековец, Костиево, Маноле, Радиново, Рогош, Скутаре, Труд и Царацово. Кметът на община „Марица“..
Медицинският хеликоптер пристигна на стадиона в кв. "Райково", за да превози най-тежко пострадалия от катастрофата, която стана по обяд днес на кръстовище в центъра на Смолян. Бус удари електрически стълб в Смолян, трима души пострадаха Мъжът е на 47 години и е с тежка черепно-мозъчна травма и бе транспортиран за лечение в УМБАЛ "Свети Георги" в..
Спешни аварийни дейности по стабилизиране на мозайката на античната сграда "Ирини" започва екипът на Общинския институт "Старинен Пловдив", съобщи директорът му проф. Елена Кантарева - Дечева. Близо 10 месеца след като е внесена в Министерството на културата, днес план-програмата за извършването им бе приета от Експертния съвет по недвижимо..
Серия от телефонни измами, при които извършителите се представят за полицейски служители са извършени през първите четири дни на март в Пловдивско. Според получените сигнали всеки ден от 1 до 4 март от възрастни хора са отнети общо над 90 хиляди лева и ценности. В три от случаите парите били хвърлени през тераси, а в четвъртия - предадени на..